Pri výmene pneumatiky staré (2,0) za nové širšie (2,3) mi na obvode kolesa splasne pneumatika tak o 0,5 cm na 1/4 pneumatiky a vytvorí sa tím mierna deformácia. (No pri vyššej rýchlosti je to dosť nepríjemné a to mám NRS - trasie to ako zbíjačka). Vypadá že je to dušami, vždy keď dám inú, deformácia sa vytvorí na inom mieste pneumatiky (continental vertical - p, gravity - z). Duše by mali byť 1,9 a 1,9 - 2,25 a robí to pri oboch. Je to v dušiach? Mám skúsiť nahodiť širšie také 2,25 alebo 2,3?
27.07.2006 - 07:10:31
00
neviem presne ako to myslis(tu deformaciu), ale u mna je vacsinou ten problem, ze zabudnem pobuchat plast(aj s dusou) pokial nie je koleso este nafest nafukane...
27.07.2006 - 15:33:00
00
Skus natlakovat len trocha a cely plášť skus palcom a ukazovakom nasadid niekedy to pomože a potom dofukat na spravny tlak ! Alebo ked nepomôže tak natlakuj na 5 atmosfer a mala by sadnut!?!? Ked sadne nezabudni spustiť tlak na 4atm: Ked to nepomôže tak môže byť kazovy kus ??? Ja ich mám 6 mesiacou a su super!!!! :P
27.07.2006 - 15:39:20
00
Pri výmene pneumatiky staré (2,0) za nové širšie (2,3) mi na obvode kolesa splasne pneumatika tak o 0,5 cm na 1/4 pneumatiky a vytvorí sa tím mierna deformácia. (No pri vyššej rýchlosti je to dosť nepríjemné a to mám NRS - trasie to ako zbíjačka). Vypadá že je to dušami, vždy keď dám inú, deformácia sa vytvorí na inom mieste pneumatiky (continental vertical - p, gravity - z). Duše by mali byť 1,9 a 1,9 - 2,25 a robí to pri oboch. Je to v dušiach? Mám skúsiť nahodiť širšie také 2,25 alebo 2,3?


Díky, ale už som si to zistil. Užšia duša dokonale nevytlačila bočnicu pneumatiky na inkriminovanom mieste. Stačí bočnicu trochu namazať olejom aby sa lepšie skĺzla po ráfe a dušu nafest nafúkať (cca 6 atmosfer)!
28.07.2006 - 06:17:15
00
neviem presne ako to myslis(tu deformaciu), ale u mna je vacsinou ten problem, ze zabudnem pobuchat plast(aj s dusou) pokial nie je koleso este nafest nafukane...


Ja to tiez robim, ked menim plast alebo dusu tak sa snazim najskôr vsetko dobre usadit tym ze nafukam dane kolest len zlahka a prejdem snim na biku par metrov potom ho este skontrolujem a nafukam naplno.
28.07.2006 - 13:01:03
00
keyboard_arrow_up