milos21 neplet sem nejake slahace a kazetu, jedna sa tu o plaste s hrotmi a ty si jasne napisal, ze tvoje su lepsie ako kupovane aj ked si kupovane neskusal, ako to mozes tvrdit?
ja som skusal aj domarobene a neda sa to porovnat, ale nemozem vseobecne napisat, ze su lepsie. mozem akurat konkretne: kenda klondike xt su lepsie ako boli tie domarobene co som skusal (bol to system skrutka - matka, nie samorezky), okrem ceny ich prekonavaju uplne vo vsetkom
30.12.2012 - 18:20:42
00
Dobre, nejdem sa hádať v čom sú lepšie, kým sám nevyskúšam (aby som nakoniec nebol prekvapený :lol: ). Aj tak to závisí aj od testra, napr. ja možno v zime najazdím takú hranu ako ty. A možno je "moja" technológia lepšia ako si testoval ty. Mne je to aj tak u prdele, ja som spokojný s tým čo mám a ani neviem v čom si ešte môžem polepšiť kúpou origoš plášťov, keď teraz nepociťujem žiaden nedostatok a obmedzovanie (to viem zhodnotiť, u viacerých svojich komponentov viem ich slabinu a viem čo by som kúpou chcel lepšie). Ale rozhodne teraz nedám 80€ za schopné plášte (aj keď to nebude na jednu sezónu), keď v zime na nich najazdím 100km. Však ešte doteraz som ich nemusel ani pre počasie nahadzovať.
30.12.2012 - 18:55:59
00
..keď teraz nepociťujem žiaden nedostatok a obmedzovanie

no a v tom je zaklad, ak si spokojny, niet co riesit
ja som ich tuto zimu tiez este nevyuzil, minulu to bolo iba minimalne, kedze nakydalo privela snehu a tieto plaste su vhodne do velmi specifickych podmienok a tie boli predminulu zimu vid post465946.html#p465946
30.12.2012 - 19:12:39
00
Niekedy si navzájom vymeníme a porovnáme ;)
30.12.2012 - 19:15:05
00
Ja som si tiez robil s vyuzitim samoreziek (do dreva) 3,5mm. Trosku sa clovek natrapi lebo to nieje na hodinku ale dva perfektne plaste sa daju spravit za jeden den. Samozrejme da sa kupit ale 60 az 120 eur treba mat vo vacku podla toho co clovek chce. (tie pod 30 eur/kus su otazne co sa tyka kvality kedze su lacnejsie ako kvalitne plaste bez hrotov). Mimochodom skrutka a matica je hlupost. A samozrejme k tomu preco si ich vyrabame tak nechapem preco to s niecim porovnavat ked sa k tomu vyjadruju ludia ktori si v zivote ani jeden neurobili a chcu to hned hodnotit... Kazdy podla toho aky je sikovny... Na zaver ak mam hodnotit s pouzitim samoreziek tak na to ze to cele stoji dva zjazdene plaste na vyhodenie + 3 eura samorezky + jeden den roboty - mozem povedat ze sa to oplati. Samozrejme nedrzia ako formula 1 v sikanach ale na lade drzia stopu nesklzuju a da sa tak dost bezpecne jazdit aj po cistom lade (samozrejme s rozumom). O to tu predsa ide nie?
30.12.2012 - 20:14:09
00
..tak nechapem preco to s niecim porovnavat ked sa k tomu vyjadruju ludia ktori si v zivote ani jeden neurobili a chcu to hned hodnotit...

odkial to vies? (to ci si vyjadrujuci niekedy ani jeden neurobil)
a ako vies, ze skrutka + matica je hlupost, skusal si
podla mna je pouzitie samoreziek do dreva nevhodne - su krehke, lahko sa zlomia, ked uz tak nieco take ako tu http://www.mtbiker.sk/clanky/784/vyroba-zimnych-pneu-s-hrotmi.html
30.12.2012 - 20:23:17
00
...lebo keby to skusili tak to tu ma inu uroven konverzacie. Ak obhajujes maticu a skrutku a tvrdis ze tie samorezky do dreva sa lamu tak normalny hrot by mal trcat tak 1 az 2mm z plasta. Taku dlzku nedosiahnes pri pouziti matice a skrutky a tak isto sa pri 2mm nemoze ulomit ani ta samorezka do dreva. Keby sa to lamalo tak sa s nimi hroty nerobia.
31.12.2012 - 00:42:14
00
ach jaj, richard.f nie si nejak prilis domyslavy? neviem kde si prisiel na to, ze obhajujem skrutku a maticu, nemas ani len sajnu ako tie plaste vyzerali a potis tu somariny. len pre informaciu boli to malinke skrutky,presny rozmer si uz nespomeniem, ale velkostne boli ako zo stavebnice MERKUR - trcali z plasta do 2mm
no a pochval sa tvojim vytvorom a daj nejake foto terenu kde si uz nieco na tom odjazdil, lebo podla mna si asi neskusil teren vhodny na hroty a len mudrujes
31.12.2012 - 07:18:50
00
Neviem Andrej, čo si si myslel, že mám, ale mám presne takú "technológiu" čo si vyššie postol :) Pekne sa to do ľadu zareže a drží.
31.12.2012 - 09:54:17
00
Keď sme boli s mojim mladším bratom malý tak sme do plášťov tiež montovali samorezky do dreva a okrem toho že to bolo na prd, má brat pekné tri spomienky (dierky) v pravom lýtku a asi tucet na chrbte :D. Inak myslím že to bolo v niektorom vele. Porovnávali tam niekoľko plášťov z hrotmi a kendy tam skončili najlepšie. Teda čo sa týka gripu, samočistiacej schopnosti a atď. :)
31.12.2012 - 10:25:36
00
andrej25 : heh a co si sa zle vyspal? :D Jazdim s tym kazdy den na 170tkovom endure (cize sa s tym nevozim do krcmy a domov) a jazdim take veci kvoli comu som predal podobne XCcko ako mas ty lebo by sa rozpadlo. Byvam mimo mesto (Martin) 15km v podstate vo Velkej Fatre (znacku mam 200metrov od domu). Mam ti to fotit ako tu vyzera priroda? :D Napisal som kto je ako sikovny tak si spravi. Ty si myslis ze samorezky do dreva su na prd tak si to kludne mysli dalej vsak ja ani nikto tu nebojujeme za to aby ste si tu kazdy spravil take plaste to len ty a spol mate problem s tym ze si niekto nieco urobil a je spokojny...
31.12.2012 - 11:50:48
00
si strasny domyslavec, asi aj trochu menej chapavy, tak pre istotu zopakujem
no a v tom je zaklad, ak si spokojny, niet co riesit..

napisal som tiez ze si podla mna neskusil vhodny teren na hroty, a zas len mudrujes. su teraz vo Fatre ladove cesty? na snehu, alebo zamrznutom terene su hroty zbytocne, to jazdim na obycajnych plastoch, tak nedristaj ze drzia, kedze si ich poriadne neskusil
31.12.2012 - 12:04:06
00
Ja som ich na ľade skúsil a držia veľmi dobre. Dokonca aj horekopec po ľade sa dá šlapať. ;)
Okolo sviatkov bolo všade plno zľadovatelého terénu (mrznúci dážď).

Len sa tu nepozabíjajte navzájom.
31.12.2012 - 12:09:59
00
ved aj tu a v poho sa to dalo aj na FatAlbertoch, na rozdiel od situacie pocas predminulej zimy (druha foto) kedy sa ozaj odhalili slabiny a silne stranky plastov s hrotmi, ale ako som uz raz zopakoval: ak sluzia, niet co riesit :D

Prílohy:

Komentár súboru: toto sa da jazdit aj bez hrotov
klon.jpg
klon.jpg 124.97 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: toto bez hrotov nejde
lad.jpg
lad.jpg 127.21 KiB thumb_up0thumb_down

31.12.2012 - 12:18:06
00
Dobre tak realne detaily... Minuly tyzden tu teplota kolisala od 3°C cez den po minusove teploty v noci. Na niektore casti tu slnko nezasvieti cely den. Teraz je tu cely den pod nulou. Tieto podmienky z roztapajuceho sa snehu, dazda a nasledneho mrznutia tu vytvorili zaujimavy teren ktory zahrna vymrznuty sneh o hrubke asi 5cm a tam kde ten sneh nieje tak je cistucky lad. Aktualne mam urobeny s hrotmi len predny plast. A pred dvoma dnami ma vystrelo tak ze ma v miernom klesani po uplne cistej ladovej ploche (asi 20 x 20 metrov) pretocilo o 180° tak ze som siel "zadkom" do predu a po asi 10tich metroch ma vystrelo na zem lebo sa nedalo nic ine uz spravit. A to ze ma pretocilo bolo tym ze v zadu nemam hroty. Kym predne koleso drzalo stopu tak zadok mi uletel. Bol tam taky lad ze som to nevedel ustat na nohach. Naopak jazdim s tym aj po asvalte ale len stupania a zatial nepozorujem ziadne nedostatky akurat len to ze doma sa to neda polozit na parkety lebo to robi bordel. Staci tolko?
31.12.2012 - 12:29:55
00
keyboard_arrow_up