Zdravím.

Chcel by som poprosiť o radu. Snažím sa zistiť, či je možné niekde zohnať (kúpiť) brzdové čeluste na V-brake, ktorých výška je min 110mm (aj 115 by mohlo byť). Nikde na nete sa mi nepodarilo dočítať alebo nájsť informácie o tom, či sa vyrábajú čeluste rôznej výšky. Dozvedel som sa len, že Shimano a iné známejšie značky (napr.Tektro) vyrába max. 100 alebo 105 mm a že ak sa nejaké "väčše" (vyššie) nájdu, tak to búdú pravdepodobne lacné neznačkové V-čka. No ja by som radšej niečo kvalitnejšie - nie že po sezóne sa vyderú púzdra a čeluste si budú chodiť ako sa im zachce. Ak mi niekto viete poradiť, budem rád. Dôvod, prečo ich zháňam je, že som kúpil väčšie plášte a musel posunúť blatník vyššie a teraz mi zachytáva kovová časť (vodítko na "fajku") na ľavej čelusti o blatník. Ak sa mi nepodarí zohnať tie čeluste, tak budem musieť improvizovať a vyrobiť nejaký držiak, čo by nadvihol bowden brzdového lanka (zatiaľ jediné riešenie čo ma napadlo).

Vďaka za prípadné info alebo radu.

Prílohy:

xt brakes.jpg
xt brakes.jpg 51.31 KiB thumb_up0thumb_down

18.03.2008 - 23:25:14
00
Nebolo by jednoduchsie vymenit blatniky ako brzdy?
Zmeral som doma celuste na avidoch aj sramoch a bolo to cca 100mm pri oboch. Zda sa mi, ze ked shimano upustilo od paralelogramu na LX brzdach tak im aj predlzili dlzku celuste ale konkretnu dlzku som nenasiel. Najdlhsie budu asi brzdy od cane creek ale tie by asi s blatnikmi kolidovali tiez.
19.03.2008 - 08:40:21
00
no ja mam LX a tie sú cca.10.5 cm...takze tie asi tiez nie...ale pred tým na starom bajku som mal brzdy alhonga a tie boli väčšie cca 11-11.5 cm ale neviem čo je to za značku...(inak brzdili celkom v pohode)
19.03.2008 - 10:28:36
00
keyboard_arrow_up