Ahoj, prosim o radu skusenejsich:
Planujem kupit novy bike, nieco okolo 25 000. Celkom sa mi pozdava FELT (Q900- http://www.felt.sk/katalog-2008.php?c=6&p=77
) , ale doteraz som o tejto znacke nepocul, nemate s nou niekto skusenosti? AKo alternativu mam este vybrate tieto biky:Giant Xtc 3 08 or Specialized Rockhopper Int 08. Ktory je podla vas najlepsia volba? Vyuzitie biku je bezne cross country, polne cesty, les atd. Vdaka za radu.
26.04.2008 - 23:54:11
00
S tych troch sa aj mne najviac pozdava Felt, velmi slusna vybava za tie peniaze...

Na druhe miesto by som dal ten Specialized (aj ked je drahsi), nenormalne dobre vyzra a treti Giant - podobna vybava ako Felt.

Myslim ze nespravis chybu ani s jednym z nich.

PS: predpokladam, ze Giant a Specialized budu mat trochu viac natiahnuty posed oproti Feltu. XTC a Rockhopper su XC "zavodne" ramy. Treba vyskusat, ci je to toprave pre teba, hlavne aby krize a krk neboleli po dlhsich vyjazdoch....
27.04.2008 - 10:11:59
00
stego: ja neviem pozri rasdšej pells rock machine myslím že za tie prachy sa dá lepší vybrať, moja osobná skúsenosť v predajni ma predavač od feltu odhováral a ked som sa ho spýtal prečo tak pokrčil plecami radšej iný výrobca
27.04.2008 - 10:23:39
00
Mayky: Vdaka za radu, tieto tri znacky som uviedol hlavne preto, ze ich mozem nazivo vidiet v predajni a otestovat, ale poobzeram sa aj po inom, mozno na nieco natrafim

Porto: Dik za radu, este sa opytam, so "zavodnym" ramom nemam ziadne skusenosti, myslis, ze na take stredne dlhe vyjazdy, cca 50 km sa skor hodi ten zavodny, alebo nieco na sposob toho Feltu. ( Alebo to je pri takej vzdialenosti jedno:) ) A posledna otazka ten specialized ma vzadu deore lx a vpredu deore, predavac, ale povedal, ze dozadu by hodil xt, ja neviem nejako posudit ten rozdiel, oplati sa to?
27.04.2008 - 19:19:19
00
Mayky: Vdaka za radu, tieto tri znacky som uviedol hlavne preto, ze ich mozem nazivo vidiet v predajni a otestovat, ale poobzeram sa aj po inom, mozno na nieco natrafim

Porto: Dik za radu, este sa opytam, so "zavodnym" ramom nemam ziadne skusenosti, myslis, ze na take stredne dlhe vyjazdy, cca 50 km sa skor hodi ten zavodny, alebo nieco na sposob toho Feltu. ( Alebo to je pri takej vzdialenosti jedno:) ) A posledna otazka ten specialized ma vzadu deore lx a vpredu deore, predavac, ale povedal, ze dozadu by hodil xt, ja neviem nejako posudit ten rozdiel, oplati sa to?


NO, ja som aj na 44 km citil ze ma beru krize, a to mam dost kratky bike.
Zalezi od teba, ci chces byt na biku viac natiahnuty, alebo vzpriameny. Aj par centi vie spravit rozdiel. Doladit sa to da pripadne zmenou predstavca...

To xt sa neoplati....Ak mas radenie deore, vzadu LX a das tam XT, garantujem ze zmenu nepocitis....

Jedine ze by si chcel usetrit par gramov....
28.04.2008 - 12:52:59
00
keyboard_arrow_up