Dnes som na Zesty (2009) nahodil namiesto vyrobcom dodavaneho Float RP2 (compression tune - high, rebound tune - middle) nahodil Float RP23 (compression tune - middle, rebound tune - low). Prave som sa vratil z hodinoveho testovania - dal som mu rovinu na PPcku na roznych stupnoch, tak isto stupania a nahoniec aj poriadny zjazd. Pravdu povediac, rozdiel oproti RP2 som asi nie schopny rozpoznat. Stupne propedalu bolo trosicku citit v stupani, na rovine nic no a zjazd ten som isiel iba na dvoch extremnych rebound nastaveniach a taktiez rozdiel som necitil.
Je chyba vo mne alebo tam fakt nie je taky rozdiel?
Pripadne vie niekto poradit na co sa mam zamerat a vsimat si pri porovnani?
04.09.2009 - 20:28:34
00
všímaj si citlivosť na malé nerovnosti...
04.09.2009 - 20:42:36
00
mar_tin: to je síce fajn, ale pokial nevedel čo si má všímať na starom, tak sa mu to bude dosť ťažko realizovať.
hicker: skús si nájsť panelovú cestu, aby si mal rovnomerne rozdelené prekážky (spojnice) prejdi si to a všímaj si ako sa správa zadná stavba. Polož konár na cestu a skús si všímať počiatočný náraz (ochotu ísť kolesa do zdvihu) a celkový pocit z prejazdu.
Ideálne by bolo keby si vedel na skúšku osadiť starý tlmič a vtedy by si začal vnímať rozdiely. Nový tlmič si osadil s očakávaním úžasného rozdielu, ale ten sa nekonal .... pojazdi nový, všímaj si pohyby a nahod pôvodný. Smerom hore sú rozdiely skoro zanedbatelné (neuvedomujeme si ich) ale pri návrate na pôvodny ti bude vadiť jeho priebeh. Príjemnú zábavu ...
04.09.2009 - 20:57:14
00
NA 23 ma vplyv v otvorenom rezime aj to, aky je zvoleny propedal napriek tomu, ze je vypnuty. Ten rozdiel je mikroskopicky a ledva badatelny. Taky isty sa ukaze pri zmene compresion tune.
Ovplyvnuje to hlavne detailnu citlivost v mensich rychlostach narazov.
04.09.2009 - 21:01:28
00
Divnô píšeš, bratku, však Zesty má z výroby Float R s compression tune a propedalom na min...
04.09.2009 - 21:51:57
00
Vymenit tlmic nie je problem, teda troska... tie koncove vlozky nejdu moc lahko von a ani dnu...
Skusim teda konarovu metodu ako napisal Roman... ide vikend tak sa pohram :) Dikes moc za radu.

tulenik: no moja 714 mala RP2 s tymi parametrami co som pisal - este som to pre istotu skontroloval
04.09.2009 - 22:07:25
00
aaa jo, rp2... fuu... no s tým nastavením čo máš bych řek že aj nemusí byť nič cítiť, hlavne pokiaľ "nevieš čo"... ja dosť vážne uvažujem o experimente s PUSHnutou RP23
dosť veľký rozdiel je medzi Rkom a RP23 - Mlok (?) blahej pamäti spomínal že RP23 s najimbecilnejším nastavením (compression tune max/propedal max) je asi rovnako citlivý ako Rko s min/min
04.09.2009 - 22:15:50
00
...Mlok (?) blahej pamäti spomínal že RP23 s najimbecilnejším nastavením (compression tune max/propedal max) je asi rovnako citlivý ako Rko s min/min

toto ale platí pre rp23 s páčkou propedalu v polohe OFF...
04.09.2009 - 22:19:29
00
R ko (min) bolo odost menej citlive ako rp23(high volume, max) :wink:
04.09.2009 - 22:28:59
00
Chapem to spravne, ze compression tune charakterizuje vlastnoti stlacania tlmica a rebound naopak jeho spatny chod? Teda ak su compression tune a reboud tune nastavene na max (PP je vypnuty) je chod tlmica pri stlacani/roztahovani tlmeny viac ako ked su tie charakteristiky na min?
04.09.2009 - 22:40:25
00
Urcuje to rozsah nastavenia daneho prvku, a kazdy prvok obmedzuje chod aj ked sa nepouziva.
04.09.2009 - 22:41:34
00
Vyzera to zlozitejsie ako som si myslel :) a na dovazok som si uvedomil (po prispevku cauapistemi) ze ta origos RP2 je High Volume...
Parada... nepozna niekto nejaky zdroj kde su vysvetlene vsetky nuance okolo tlmicov? nemam rad pocit ked sa citim blby...
Ak sa nemylim tak Zesty 714 (2008) mal RP23... neviete s akou charakteristikou?
04.09.2009 - 22:48:57
00
Rozdiel by si poznal medzi Float R a RP2/23,kde sa da propedal vypnut...mal som to cest poznat na Reigne-chod zadnej stavby bol o dost rozlicny a tak isto to citim na chovani zadnej stavby teraz na Spicym tiez na Rku(compr.tune min.) :wtf: Uz RP2 s vypnutym propedalom je obrovsky rozdiel...
btw.ked budes testovat,zabudni na propedal...
Takze in finito RP2-RP23 bude citlivejsi ten,co ma mensie nastavenie compresion tune(teda ak su oba High Volume komora).
04.09.2009 - 23:25:46
00
aaa jo, rp2... fuu... no s tým nastavením čo máš bych řek že aj nemusí byť nič cítiť, hlavne pokiaľ "nevieš čo"... ja dosť vážne uvažujem o experimente s PUSHnutou RP23
dosť veľký rozdiel je medzi Rkom a RP23 - Mlok (?) blahej pamäti spomínal že RP23 s najimbecilnejším nastavením (compression tune max/propedal max) je asi rovnako citlivý ako Rko s min/min


Tuleník nám Mlokovatí :mrgreen:
ale souhlas je to rozumné
05.09.2009 - 12:09:12
00
jak už tu padlo RP2 a RP23 se funkčně liší jen v počtu poloh propedalu na RP23 sou 3 RP2 má jednu danou a oba tlumiče pak umožňují propedal vypnout, pokud mají stejnou velikost komory jediný podstatnější rozdíl je tedy v nastavení compression tune a rebound tune, čím budou tyhle hodnoty nižší tím bude tlumič citlivější a pohodlnější, celkově nechápu proč se dělají poslední dobou tlumiče nastavené na max :-(
05.09.2009 - 12:16:07
00
keyboard_arrow_up