Nedavno som zakupil bike Warp DS1 od Giantu.

Som nadmieru spokojny, ale uvazujem nieco vylepsit.

http://www.giant-bicycles.com/us/030.00 ... _text=warp

Na tomo linku je zoznam standardnej vybavy. Najskor by to chcelo asi vymenit vydlu a aj front menic, tam je iba Alivio. Nechcem vidlu za 17 000 SK. to je pre mna zbytocnost ale nieco lepsie ako ta Judyna by sa zisla.

Brzdy su sice mechaniky, ale tak spokojny z brzdamy som este nebol. Mudrlanti co tvrdia ze mechaniky kotuce su len pre tych co sa chcu frajerit ze maju kotuc a nemaju na hydro je pekna blbost. Viac brzdit to hadam nejde, par krat som uz cez bike prehupol... kamrat ma kvalitne hydro a zatial ho v pohode prebrzdim, asi to nema poriadne zakalene.
Dokonca nejaky typek tu pisal, ze typci co nemaju na kotuce si montuju iba jeden kotuc dopredu, aby ho bolo vidno... vole vies preco sa to dava dopredu? Ja som byke iba zo zadnym kotucom nevidel, ty snad ano?:)). Nad brzdamy proste ani neuvazujem...

Hlavne by som chcel vediet aku alternativy by som mohol dat namiesto tejto vidly, ma sice zdvych 120mm (na strankach iba 100mm neviem preco) ale je taka tvrda, ze by som musel skocit z heli aby som tych 120 aj vyuzil. (asi preto tych 100:)))

Priadne ako niekto tam vidi este nejaky velky nedostatok okrem tej vidly a front menica, tak sem snim, prediskutujeme, vymenime..:)))

Dik za rady.
20.03.2005 - 19:04:46
00
Sorry zabudol som dopisat ze jazdim FR
20.03.2005 - 19:07:12
00
Frirajd ,hmm,kup si kratky predstavec,nevem ake su tam pedale,pouvazoval by som nad kvalitnymi plarformami.
20.03.2005 - 19:15:12
00
ved prave e nepoznam tie kvalitne platformy, prave preto sem pisem, pedale su kovove... zatial stacia ale do buducna preco nie...

nie som moc zainteresovany do znaciek, preto sa obraciam sem....
20.03.2005 - 19:47:35
00
Tie pedale nestacia,nevem ci si uz bol na kvalitnych platformach ale tym sa nic nevyrovna.A na znacke ani tolko nezalezi,je ich vela co vyraba dobre pedale.Zalezi aj kolko do nich das,kvalita je tak liter a viac.Jednoznacne s vymennymi pinmi ale to je uz u kvalitnych samozrejmost.Velky pozor by som si daval na osku.
21.03.2005 - 15:17:53
00
Kotucovka sa dava dopredu preto lebo predna brzda ubrzdi 80% a zadna len 20% energie. Zatial co zadna sa odlahci a ide hned do smyku tak predna sa zatazi a pobere ovela viac energie. A kvalitny kotuc je vzdy lepsi ako kvalitne Vecko. Naviac brzdi lepsie v horsich klimat. podmienkach. A tiez ju tak lahko neprehrejes.
21.03.2005 - 20:10:23
00
Preco na freeride taky bike, ked nemas dostatok lowe, tak kupim hardtail a kvalitnu vidlu(pruzina olej), zaujmalo by ma kolko si zan dal, ale v prvom rade by som vymenil vidlu a zad. tlmic.
To ze je presmikac alivio to az tak nevadi pokial funguje tak ako ma tak nech je to aj "SIS-ka".

A ktym brzdam prehupne ta aj vecko:), tym som chcel povedat ze dobra brzda=stojka (ak je dobry podklad) jasne ze musi by aj patricne nastavena a ak to s nou nejde a raidy zavadzaju ze sa neda dalej stlacit a stale to nebrzi tak na libertu s nou:)
22.03.2005 - 01:38:54
00
Nejazdy sa len freeride robim aj zjazdy aj xrosscountry, uz vyber bol tazky, rozhodoval som sa medzi Giant XTC 3 04

Stal ma 30 000SK


Praveze som ho splatil a chcem nieco vylepsit....
22.03.2005 - 11:58:05
00
Zacni s vidlov
22.03.2005 - 16:17:22
00
pocuj ja jazdim lahky FR ale skor take enduro.predny presmyk nemen ja mam sis a radi na 90percent tak ako z lepsich,poradim ti zmen to co naozaj potrebujes cize ako si pisal,vidlu zmen a potom pedale aby sa ti nestalo ze ta hentie zradia,za druhe by som si dal na FR ako tvrdis ze jazdis kratky predstavec lebo hento musi byt pri technickych zjazdoch utrpenie,MEN VECI KTORE NAOZAJ POTREBUJES!!!!!
22.03.2005 - 20:09:58
00
thx, mate nejake konkretne typy na tu vidlu? nieco do 10 0000. (moc drahsie nie)
23.03.2005 - 15:13:07
00
Ach boze preco chces menit presmyk?to je uplna kravina ved ten tam 95% jazdi iba vysi a to uz ci je XT alebo alivio preco sa zaoberas takymi kravinami.pocuj ak chces jazdit freeride tak :(pre tych co by to chceli vytknut alebo poupravit nech sa paci toto je len pre zaciatok podla mna) no prvom rade zmen predstavec potom z kluk nechaj len jeden prevodnik kup voditka zrez sedlovku aby ti nezavadzala pri tlmeni vymen tlmic za nieco s olejom kup platformi aspon author na priemysloch a ***** si po hlave kladivom a potom budes konecne riadni frirajder lebo bez toho ta ani nenapadne nieco take zoskakovat ale to zistis az ked zarijes bradou a to sme pri prilbe na ktoru si daj velmi zalezat aby ti sedela a tak no ale ak nechces tak ostan pri hentom sice tam mas tu judinu ale tu by som nemenil hned lebo ta vidla je sice na XC ale znese aj nejake skocky takze kupuj ako povedal moj spolujazdec hayes11 len to co sa bud posere alebo co potrebujes lebo inak si len vyberavi.cafko
23.03.2005 - 16:53:58
00
poradim ti na FR zo zaciatku skus SR SANTOUR DURO D maju ju na www.cyklomarket.sk a ked ju porovnavali s inymi vidlami mala jedniny problem ze bola pretlmena ale da sa to vyriesit redsim olejom potom ak chces manitou splice za 6500sk alebo manitou stance za 9990sk pozri si ich stranky alebo si zozen velo cislo 10 tam mas kompletny prehlad vidilic na 2005
27.03.2005 - 10:36:04
00
jo vyberavy som to je fakt.:)) rozhodol som sa, ze to prerobim cele na XTecko.... takze pedale su platformy wellgo na XT klukal (mal som fakt strach ze praskne kluka) prehadzovace a presmykace som dal tiez XT (chcem zlozit druhy bike, preto menim aj presmykac, tak ci tak by som kupoval novy), Vidla bude dalsi mesiac, idem objednat XT dualy na radenie a XT kazeta, na sezonu to bude stacit, potom este kolesa, lebo tiez mam strach aby nepovolili, su to len take fabrikovky.

Vidlu silne rozmyslam nieco od Manitou. Celkom ma Laka Manitou Black s LO, je to sice viac menej XC vidla, ale stacil;a by, zas nejake brutal dorpy nerobim a tak isto si niekam len tak vyrazim, je tam zbytocne davat nejaku freeride vidlu.


Helma je tak tiez na ceste, sice uz trosku neskoro, lebo brada uz dostala svoje (zopar stichov) ale lepsie neksoro ako nikdy. .:))


zatial dik.
17.05.2005 - 17:49:41
00
keyboard_arrow_up