Prosim pomozte, zacinam byt z toho troska nervozny. Na biku mam hydraulicke brzdy Hayes HFX 9XC. Pred tyzdnom som si chcel vycistit brzdove platnicky a pri vyberani, neviem ako, uvolnil sa aj jeden piestik a vytiekla brzdova kvapalina. Celuste som teda komplet vycistil, zlozil a namontoval a zacal plnit brzdovou kvapalinou. Myslim ze to robim dobre, cez system mi uz nejdu ziadne bublinky a system uzavrem. Podla mna je potom uz vsetko OK, ale ked potom stlacam brzdovu paku, platnicky sa cim dalej viac k sebe prisuvaju. (tzn. pri stlaceni paky sa viac prisunu platnicky k sebe a naspet sa zasunu menej). Uz som to skusal na viack krat, vysledok stale ten isty. Co s tym je??? Dakujem za kazdu pomoc. Len ma prosim neodporucajte na servis, ten mam strasne daleko.
05.08.2006 - 16:27:32
00
Ak som tomu dobre rozumel, tak vlastne ide o automatické nastavovanie vzdialenosti brzdových platničiek od kotúča. Keď sa platničky opotrebúvajú, tak sa piestiky vysunú viac, ale keby sa vrátili o tú istú vzdialenosť späť, tak by si to potom cítil na páke. Bol by dlhší krok.Preto sa vracajú menej. Keďže kotúč zastaví piestiky( cez platničky) v určitej vzdialenosti, tie sa potom vrátia práve o potrebnú vzdialenosť aby kotúč neškrtal.
05.08.2006 - 18:59:19
00
Asi si ma nepochopil, ked zacnem pakou stlacat, tak platnicky idu stale viac a viac vonku, viac to uz neskusam lebo by asi vypadli. Tzn. pohyb smerom vonku je dlhsi ako dnu a preto sa stale viac vytahuju. Neviem cim to je, proste paka ich nevrati do povodnej polohy, skusam to bez platniciek a kotuca.
05.08.2006 - 19:10:17
00
samozrejme vsetko je v poriadku skus to s kotucom a platnickami a secko bude ok. to mensie zasuvanie ako ivan spravne napisal je kompenzacia opotrebovania platniciek. teda ak jazdis hydry dlhsie (a mal vybrzdene platne) tak vies ze krok na pake sa nemeni aj ked platnicky sa opotrebuvaju. to zabezpecuje prave ten efekt ktory sa ti nepozdava. cize bratku bud v klidu :)
05.08.2006 - 19:36:40
00
Dobre som ťa rozumel. Je to OK. Keď tam dáš platničky a založíš to na kotúč, tak stláčaním páky sa piestiky " vypumpujú" až po kotúč. Ten ich už ďalej nepustí, takže nevypadnú. No a potom sa piestiky vrátia späť dajme tomu o 0,5 mm.Keď znovu zabrzdíš, tak sa o tých 0,5mm vysunú. A vrátia sa zase o 0,5mm atď. Keď sa platničky trocha obrzdia, dajme tomu o 0,2mm, piestiky sa vysunú o 0,7mm, ale vrátia sa len o 0,5mm, čo zabezpečí, že sú stále v rovnakej vzdialenosti od kotúča a páka má rovnakú dľžku kroku. Keď tam nemáš kotúč, tak piestiky sa budú postupne vysúvať a vracať o menší krok, až kým nevypadnú. Skús len tak pre zaujímavosť dať medzi piestiky niečo, zapumpuj, potom tam daj niečo tenšie a zase zapumpuj a uvidíš . Tie čísla sú len pre názornosť. Dúfam, že som to vysvetlil zrozumiteľne.Ak nie, tak potom skúsim ešte raz.
05.08.2006 - 19:46:13
00
Tak nazdar chlapci, mali ste pravdu je to OK, ked napustim system kvapalinou, ako ste vraveli, po uzavreti systemu paku nestlacat, vlozit platnicky a kotuc a piestiky sa same dotiahli na kotuc. Bzda ide perfektne, prave som sa vratil z jedneho kopceka, zablateny ako svina. Je to vsetko OK.
Dakujem. :D :D :D :D
06.08.2006 - 15:47:53
00
Toto by mala byť príkladná téma pre všetkých loserov, čo furt melú o tom istom a boh vie či majú to o čom píšu. (mám 15 rokov tak som šiel len 30 km okruh).

8)
06.08.2006 - 16:27:52
00
Toto by mala byť príkladná téma pre všetkých loserov, čo furt melú o tom istom a boh vie či majú to o čom píšu. (mám 15 rokov tak som šiel len 30 km okruh).

8)


SUHLAS :!: :!: :!: tento krat mas absolutnu pravdu! tipujem, ze on to aj tak nepochopi...
06.08.2006 - 16:37:20
00
Tak, u mna neni tak daleko doba, ked som tiez pisal veci, bavil sa na forach a na rady ziskane svojim sposobom "kaslal" lebo som si povedal, ze som to iste robil, ale aj tak to nepomohlo.. Proste treba respektovat a snad vekom "dozreju" a precitaju si konecne manual k brzdam.. 8)
06.08.2006 - 18:21:56
00
Chlapci co to tu melete, vsak som si precital vase prispevky, urobil som to tak ako ste povedali a je to OK, nakoniec som podakoval.
06.08.2006 - 19:24:00
00
A este pre katka posielam foto, aby vedel ze mam to o com pisem

Prílohy:

Kona Caldera.jpg
Kona Caldera.jpg 249.83 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2006 - 19:29:46
00
marcel ja tusim ze katko myslel na isteho uzivatela ktoreho meno tu nebudem konkretizovat(skus vydedukovat...mele stale to iste....)
06.08.2006 - 19:33:33
00
marcel ja tusim ze katko myslel na isteho uzivatela ktoreho meno tu nebudem konkretizovat(skus vydedukovat...mele stale to iste....)


No tak, pardon, ja som si myslel ze vsetko ste to hodili na mna
06.08.2006 - 19:35:07
00
marcel78: Videl u vás doma ešte okrem teba niekto iný ten zablatený bike na gauči? :)
06.08.2006 - 20:13:29
00
Na stastie ho nikto nevidel, ale normalne on nie je na gauci (iba vedla gauca na koberci :-) No co, nechce sa mi ho stale umyvat a odfotil som si ho preto lebo celkom dobre vypadal.
07.08.2006 - 07:21:05
00
keyboard_arrow_up