Co poviete alebo mate skusenosti s tymito brzdami? Citam recenzie na webe a su take 50/50.. Mam vyhliadnuty jeden bicykel ktory ma ale tieto brzdy a neviem ci ho hlavne kvoli nim nezavrhnem.. Alebo ho kupim a neskor dokupim dake poriadne... Dik za poznatky.
13.08.2010 - 08:36:04
00
aký je to bike? Osobne som za výmenu hneď :) Aj deore za 100 eur alebo juicy 3 za 90e budú lepšie... :)
13.08.2010 - 11:53:59
00
tipujem meridu....
13.08.2010 - 12:41:27
00
Ja som kúpil bike a tie brzdy som tam nechal no a vyskytla sa len táto chyba: po mesiaci používania som musel doplniť kvapalinu do prednej brzdy. (bike je v záruke tak mi to doplnili zadarmo za pol hodiny) A čo sa týka brzdenia tak si myslím, že je dostačujúce. Ak si jazdil s lepšími brzdami rozdiel pocítiš ale ak nie myslím, že ti budú vyhovovať.
13.08.2010 - 13:22:17
00
Jazdim verziu trail a brzdia skvele. bike zdvihnu aj na predne. ak mam porovnat avid juice 5, stroker trail a shimano XT, tak vykonom poradie ako som napisal. oblubenim xt, hayes. mam pocit ze kusu az moc, davkovanie skvele
13.08.2010 - 13:28:20
00
Ja ich momentalne už 3 tyžden zabehavam na svojej meride. Su to moje prve hydry takže porovnat s inymi neviem ale na moje rekreačne jazdenie plne postačuju. Zadna 160 by mohla byt aj silnejšia ale ked pridam aj prednu 180 tak to už ide hodne lepšie. Neviem sice čo maju všetci proti tim brzdam ale u mna zavažili aj oni pri vybere bajku :)
13.08.2010 - 15:13:28
00
tak na jednej strane si spokojny a na druhej uznavas ze je na 160mm slaba. vacsi kotuc pomoze podla mna len tym ze sa neskor zahreje, pochybujem ze zosilni slabu brzdu.
13.08.2010 - 15:52:55
00
Nechapem preco zahadzujete hayes stroker ryde s deore brzdami...:D:D videli ste uz nejake testy hydraulickych brzd a grafy? by ste sa cudovali ako obstali...tieto brzdy mám a skusal som ako ryde tak aj trail-y obidvoje brzdia porovnatelne dobre..Podla mna jedny z najlepsich brzd pomerom cena/vykon..!
13.08.2010 - 16:25:27
00
aký je to bike? Osobne som za výmenu hneď :) Aj deore za 100 eur alebo juicy 3 za 90e budú lepšie... :)

:rofl: deore určite nebrzdia lepšie ako stroker ryde... J3 som nejazdil takže to porovnať neviem. Skús ich najskôr vyskúšať a potom píš čo bude brzdiť lepšie :finger:
13.08.2010 - 16:48:09
00
Presne tak Genyus.. ved co citam nejaky prispevok od "Patrikl" tak take nazory tu dáva...zachvilu tu bude porovnavat brzdy sram xx s tektro auriga....
13.08.2010 - 16:56:11
00
nechcem tým povedať, tie hayesu najlepšie brzdy na trhu ale to na čo boli určené XC až AM zvládajú s nadhľadom...to je všetko.
13.08.2010 - 17:04:28
00
:rofl: deore určite nebrzdia lepšie ako stroker ryde... J3 som nejazdil takže to porovnať neviem. Skús ich najskôr vyskúšať a potom píš čo bude brzdiť lepšie :finger:

ale trt skúšal som aj trail verziu, to bolo porovnateľné s tektro auriga comp (zase je to blbé porovnanie lebo boli rozdielne doštičky aj kotúče) :lol: Dokonca na tektrách sa rýchlejšie vracala páčka po stlačení, na tých strokeroch to bolo dosť otravné :)
všelijaké návody ako ich neduhy opraviť sú na webe http://www.bike-forum.cz/forum/hayes-stroker-ryde-2.html , možno je na riť len nejaká séria alebo kombinácia kotúč + doštičky, každopádne ako nové by ich kúpil snáď blázon, na biku od výroby sa možno uchytia :P

Presne tak Genyus.. ved co citam nejaky prispevok od "Patrikl" tak take nazory tu dáva...zachvilu tu bude porovnavat brzdy sram xx s tektro auriga....

:finger: skôr tvoje názory sú zaujímavé, na to koľko máš príspevkov si už dosť blbostí popísal :D
13.08.2010 - 17:17:46
00
S vracaním sa páčky nemám absolútny problém. Takisto som prasa centroval len vprípade, že čistil vnútrajšok brzdy od bordelu a prasa som dal dole z adaptéra. Mám ich na biku od výroby, keby si mám skladať bike tak ich tam asi tiež nedám. Ale skôr vidím problém v tom, že tieto brzdy sa z 90% dávajú na lacné biky, kde môžu byť zle "zafrézované" dosadacie plochy uchytenia adaptéra, alebo môže byť prblém v lacnejších nábojoch ktoré majú vôlu atď. resp. je problém v nejakej vadnej sérii ako vravíš.
Ešte raz píšem, že mne nevydávajú žiadne (neobvyklé) zvuky, nevytekajú, chod páčky je tak akurát, páčka sa mi vracia... a s brzdným účinkom som tiež spokojný.
13.08.2010 - 17:26:06
00
hej a ako tak pozerám záleží aj od ročníka, nejaké novinky boli aj pre tento rok, napríklad http://www.mtbiker.sk/bleskovky/2873/inovacia-brzd-hayes-stroker-ryde.html
jedny trail čo som skúšal práve včera mali dosť málo kilometrov za sebou, ale očakával som niečo lepšie od začiatku a nie čakať 500km či koľko aby začali brzdiť naplno :)
13.08.2010 - 17:30:06
00
Patrik, ja ti brzdy zabehnem ihneď na počkanie! :)
A aby si písal niekedy odveci som si nikdy nevšimol....
Inak ktorý blázon by bral namiesto nových deore tieto hayes?... deore sa dajú aj za 100€ spraviť... tak ako J3...
13.08.2010 - 18:59:17
00
keyboard_arrow_up