Zdravím vás mám problém s Hfx 9 po páde sa brzdové doštičky posunuli viac k sebe takže stále šúchajú o brzdový kotúč neviem či sa pri tom ako sa bicykel otočil hore kolesami nezavzdušnila. A kedže ja sa v hydraulických brzdách nevyznám chcel by som sa opýtať akým spôsobom ich od seba posunúť dalej . Za každú radu dopredu vdaka.
25.05.2007 - 17:44:56
00
skús najprv vybrať platničky a šrobovákom opatrne zatlačiť piesty späť do prasiatka, potom nasaď platničky a koleso a postláčaj páku, ak by boli stále rovnako blízko tak už jedine odvzdušniť. 8)
25.05.2007 - 18:17:46
00
to katko:vdaka za radu skúsil som , výsledok bohužiaľ stále rovnaký budem ju musieť ovzdušniť :( , ale aspoň som zasa o niečo múdrejší :wink:
25.05.2007 - 20:08:39
00
..mam pocit ze odvzdusnit nestaci, ja by som radsej ked uz bude brzda bez kvapaliny, rozobral prasa, vycistil piesty a nastavil ich do pozadovanej polohy a tak natlakovat brzdu kvapalinou..
26.05.2007 - 13:51:28
00
Pri pade je vacsia pravdepodobnost pokrivenia kotuca, ako zavzdusnenia brzbovej sustavy. Mozno si nemal dobre dotiahnute prasa, aj to sa mohlo padom posunut, stacia desatinky mm.
26.05.2007 - 15:45:44
00
Hlavne si skus spravne osadit do ramu koleso a brzdu jednoducho povol a nastav tak, aby dosticky nesuchali. Aj mne sa na HFX9 (aj na inych brzdach pred tym) sem tam stane, ze zacne kotuc skrtat o dosticky, tak brzdu proste nanovo nastavim. Aj zo3-4 krat za rok.
Cize presne ako pise jfab. A padom sa urcite brzda nezavzdusni.
26.05.2007 - 17:42:15
00
..on pisal ze ma nakrivo dosticky, ale uz mi dochadza ze to bude jeden z expertov ktory si nevie ani vycentrovat prasa..
26.05.2007 - 18:16:29
00
to jfab: kotuč je v poriadku prasa bolo dotiahnute pretože som ho dotahoval asi dva dni predtym.

to Bikenur :no nekde som cital tu na fore ze ked niekto prevratil shimano lx tak sa mu zavzdušnili tak nevim bola to len ot. btw povolil som ju a doštičky už nešuchajú takže je to už o.k

to krtek: ja som nepisal že su nakrivo ale že sú posunuté viac k sebe to je trošku rozdiel netvrdím že som "expert" to určite nie ale zasa nie som ani úplný babrák

inak vdaka za všetky vaše rady.
26.05.2007 - 23:06:16
00
Mne tiez zacali suchat, az tak, ce ked som zatocil koleso, tak po jednej obratke zastavilo, zhodil som koleso, strcil srobovak medzi platnicky, roztiahol, chvilu podrzal a potom uvolnil a zase bolo vsetko OK! Mozno, ze je to lepsie fakt trochu precistit a starat sa aspon o piesty, ako tu viaceri radia, iked je to skor bezudrzbova brzda.

A bike som mal x-krat otoceny hore nohami a zavzdusnene nie su. Ani maly naznak... Zatial. www.strihvidea.szm.sk
27.05.2007 - 12:13:13
00
Neexistuje aby sa brzda zavzdušnila pri otočení bajku, to je podľa mňa blbosť. A zmenil sa ti chod páky?, ak si ju nemal zavzdušnenú a teraz akože máš tak to musíš poznať keď stlačíš páku, stisk by mal byť taký "mäkší, gumovejší" :-)
27.05.2007 - 17:12:37
00
keyboard_arrow_up