Kupil som hlavove zlozenie Ritchey Comp Press Fit a po nainstalovani je tam citit vola, dokonca sa pri prudkom brzdeni,alebo prepruzeni ozyva taky divny zvuk, ako buchanie kovu o kov. Naspodu by to malo byt nasadene dobre, len teraz neviem ako navrchu, ci ten poistny kruzok ma byt narazeny do loziska alebo len tak navolno polozeny - ako to mam teraz, ono to v podstate ani moc neslo narazit. Ale zase sa mi nechce verit, ze to nieco udrzi len tak posadene a utiahnute predstavcom. Este jedna vec, krk vidlice mi trci asi tak 1cm nad predstavec, niekede som sa docital, ze by nemal byt ani zarovno,ale trochu utopeny, co je na tom pravdy a aky to ma vyznam ? Dakujem Vam za odpovede.
03.07.2008 - 00:14:12
00
Kupil som hlavove zlozenie Ritchey Comp Press Fit a po nainstalovani je tam citit vola, dokonca sa pri prudkom brzdeni,alebo prepruzeni ozyva taky divny zvuk, ako buchanie kovu o kov. Naspodu by to malo byt nasadene dobre, len teraz neviem ako navrchu, ci ten poistny kruzok ma byt narazeny do loziska alebo len tak navolno polozeny - ako to mam teraz, ono to v podstate ani moc neslo narazit. Ale zase sa mi nechce verit, ze to nieco udrzi len tak posadene a utiahnute predstavcom. Este jedna vec, krk vidlice mi trci asi tak 1cm nad predstavec, niekede som sa docital, ze by nemal byt ani zarovno,ale trochu utopeny, co je na tom pravdy a aky to ma vyznam ? Dakujem Vam za odpovede.


Dopln si pod predstavec podlozku, tak aby bol krk utopeny.............
inak tu volu nevymedzis.
vyznam to ma taky, ze pri vymedzovani vole potrebujes vytiahnut krk z ramu, tie podlozky predstavuju predlzenie ramu.

este doplnujuca otazka
vymenil si konus na vidlici?
povodny treba zlisovat dole a nalisovat ten od aktualneho zlozenia.
vela stastia. :wink:
03.07.2008 - 06:28:02
00
Rozhodne doplnit podlozky pod predstavec :wink:
03.07.2008 - 07:07:55
00
to Ja?No! - teraz neviem ci som rozumel, ja som kupil aj novu vidlu, takze tam povodne nic nebolo, ten konus - to je asi laicky povedane ta spodna miska co zapada do loziska z hlav. zlozenia,ci sa mylim ? To sme narazili na vidlu az na doraz, dole si myslim ze to sedi pekne, len ten vrch mna trochu znepokojuje. Kruzky dnes kupim a vyskusam, co to s tym spravi. Ale hlavne mi ide o ten poistny kruzok co bol dodany spolu s hlavovym zlozenim, taky ten narezany. Ide o to, ci ho mam nalisovat do toho loziska, alebo to ma len klzat - lebo to sa mi zda trochu labilne, na druhu stranu to tam dostat mi pripada skoro ako nemozne . Co som pozeral aj nejake postupy, tak som nasiel http://www.flatland.sk/how-to/hlavovka/1/index.html - je to trosku ine, ale ten poistny kruzok tam sedi ako rit na serbli, ja to mam v podstate len polozene na lozisku.......Este s tym len zacinam, ale kopec veci si vieme s kamaratmi porobit sami, takze sa omluvam za to polopate vyjadrovanie, zaroven dakujem za pomoc pri rieseni.
03.07.2008 - 08:00:31
00
Ten klzak tam iba poloz a on zapadne medzi lozisko a stlpik, nato hod podlozky a predstavec. Hlavove ti HRKA preto lebo mas volne loziska!! Keby si tam mal podlozky az po koniec tak len dotiahnes ten srob co ide zvrchu do jezka a potom utiahnes sroby na predstavci. Ale ty tam nemas dost podloziek takze budes musiet pritlacit na to a potom dotiahnut predstavec aby tam nebola vôla!!
Ak nechape kukni sa este sem
03.07.2008 - 10:11:33
00
a máš tam vôbec ježka? myslím, že asi ani nie :!:
03.07.2008 - 10:16:01
00
jezka tam samozrejme mam :lol: ....Ked sme to vcera robili tak sa nam to podarilo tak na desiatykrat usadit,ze to nehrkalo, ale ten zaistovaci kruzok tam bol len polozeny navolno a po par testoch sa mi zdalo ze to povoluje, az to nakoniec zase hrkalo. Proste mi to pripada, ze to hrka v tom hornom ulozeni lebo tam sa postupne robi vola - no a nechcem po tom kruzku zbytocne buchat, ak by to tam nepatrilo narazit
03.07.2008 - 11:19:01
00
Kruzok myslis take to konusove tesnenie co ide medzi lozisko a vidlu ?
Ak ano , ja to tam natrieskavam s pomocou stareho predstavca ale s citom samozrejme.
03.07.2008 - 11:30:30
00
Oznacene tou nadhernou sipkou natlc poriadne lebo inak budes mat furt volu ...

Prílohy:

RitcheyLogicZeroHeadset2.jpg
RitcheyLogicZeroHeadset2.jpg 41.92 KiB thumb_up0thumb_down

03.07.2008 - 11:37:11
00
ak si postupoval podľa toho návodu na flatland.sk tak nechápem čo robíš zle - misky sú nalisované v ráme, spodný krúžok narazený trúbkou od vysávača :lol: na krku vidlice, spodné ložisko, horné ložisko, vymedzovací krúžok, vrchná krycia miska, podložky, predstavec, krk vidlice by mal byť tak 3-4 mm po vrchnou úrovňou predstavca, krytka so skrutkou na ježka, dotiahnuť vrchnú skrutku, skúsiť či to nedrhne a nie je vôľa, dotiahnuť skrutky na predstavci...simple as that :!:
03.07.2008 - 11:46:59
00
Ja to tam nenaubucham iba to skompletujem dotiahnem pojazdim si trocha, poskacem a potom to dotiahnem a je to OK. :idea:
03.07.2008 - 12:36:38
00
jojoo, presne ako to tam quasko napisal, ten kruzok mi tam nie a nie zatlct...je sice pravda, ze ja mam len zakladne Comp prevedenie a ten kruzok je z plastu, po kovovom by som sa nebal trochu viac tresnut...skusali sme to starym predstavcom, to je ale o nicom robota, asi budem musiet pouzit kus trubky, alebo ten vysavac :) ...ked to nepojde, tak to sem nafotim, mozno je chyba niekde inde. Tie loziska su rovnake, hore aj dole ? Ci som to nahodou neprehodil.
03.07.2008 - 12:44:55
00
áno, ložiská sú rovnaké, horné je samozrejme naopak...inak nechápem prečo by ti to tam nešlo, však keď budem priťahovať skrutku čo ide do ježa tak to tam zapadne tak či tak samo aj bez trieskania kladivom abo rurou z vysavača. už len to že je to predelené zabezpečí jednoduché zapadnutie na správne miesto...
03.07.2008 - 12:49:42
00
neviem, mozno je to nejaky nepodarok :roll: ....uvidim, ked tam dam este jeden ten kruzok budem chytrejsi....jezko by mal byt asi kolko vrazeny do vidlice ? A teraz ani neviem, ci tym pritahovanim sa ten vrchnak oprie do predstavca ? Lebo jedine tak by to malo zmysel v tom, ze sa to utiahne a ten kruzok si pekne sadne tam kam patri..
03.07.2008 - 13:03:20
00
Ten vrchnak sa ma opriet do predstavca a pritlacit ho a tym padom to cele pritlaci aby ti to hlavove nehrkalo :idea:
03.07.2008 - 13:11:43
00
keyboard_arrow_up