No tak to vyzerá tak, že je tam náboj pre "viackolečko", čiže pri prechode na nejakú schopnú sadu bude treba vymeniť aj náboj/koleso.
08.08.2013 - 11:15:00
00
tak radenie som našiel v takom pomere čo mám čiže nebudem musieť meniť nič...no pozeral som brzdy XT na koloshope len tie dlžky hadíc ma nejako znepokojujú ako si to mám zmerať aby som vedel či budú postačujúce? lebo tie najdlhšie hadice tam už nemajú a krátke by mi boli na prd :)
10.08.2013 - 13:25:23
00
Ideš kupovať nejaké 7-rýchlostné radenie?
Nechcem ti kaziť tvoje plány, ale na ten bicykel by som hodil
http://www.koloshop.sk/brzdy-kotoucove-brzdy-99/shimano-br-m445-kotoucova-brzda-predni-cerna-akce/
http://www.koloshop.sk/brzdy-kotoucove-brzdy-99/shimano-br-m445-kotoucova-brzda-zadni-cerna-akce/
+ lepšiu vidlicu (pokojne aj novú Suntour Raidon za 100€)
Ak plánuješ výmenu vidlice v dohľadnej dobe, tak pokojne si dopraj aj lepšie brzdy. Ak ju nechceš meniť a brzdy budú jediná väčšia zmena tento rok, tak to nie je podľa mňa najlepší nápad.

Zmeraj aká je dĺžka terajších laniek - od strmeňa po páku. Predpokladaj aj inú pozíciu páky na riadítkach s novými brzdami. Ak bude tá dĺžka medzi nejakými dvoma čo sú na výber tak zober radšej tie o pár cm dlhšie hadice.
10.08.2013 - 15:27:50
00
áno idem kupovať 7 rýchlostné radenie kým sa kazeta a spol. neopotrebujú nebudem to meniť ak nemusím :)
no aj tie som pozeral no xt mi prišla ako lepšia voľba ako tieto BR ... no vidlica tento rok ešte prežije určite no zuajímalo by ma prečo to nieje podľa teba dorbý nápad?
10.08.2013 - 16:48:15
00
Tak mal by si super brzdy a vidlica by ťa trestala v každom okamihu hmotnosťou, tuhosťou a nefunkčnosťou.
Keby zoberieš tie M445 tak by si mal fajn brzdy, spolu s novou vidlicou by si si užil bicyklovanie o dosť viac - bol by to celkovo veľký rozdiel k lepšiemu.
10.08.2013 - 16:55:56
00
Môžeš ešte zvýšiť silu brzdovych paciek. Ak máš páčky Tak, že vzdialenosť medzi uchytom páčky v klbe a stredom lanka je okolo 3cm a viac, tak sa namáhaš a výkon je slabý. Ja mám avid bb7 a upravene páčky, vzdialenosť od čapu páčky a osou lanka je okolo 23 mm. Brzdím jedným prstom. Ale uprava môže niesť riziko, lebo je to zasah do konštrukcie páčky a môže sa stať že niečo povoli. Sú ak originál páčky s menším ťahom ale väčšou silou. Stačí možno vymeniť páčky za pár eur.
10.08.2013 - 23:40:22
00
Ale hydrauliky sú v tvojom prípade najlepšie. Na mojom blogu som dal nejaké odkazy na hydro:mechanické brzdy, ktoré sú vlastne novinka. Pozri. Ale u nás to bude ktovie kedy. Nemusíš meniť páčky, len strmeň. To by bolo pre mnoho ľudí riešenie na mieste. Neviem ani, aký výkon majú.
10.08.2013 - 23:45:13
00
Nevydrží. Mal som tú istú vidlu a vymenil som ju. Je to nefunkčná vidla nannič dobrá, namiesto pruženia sa ohýba. Po pol roku začla vydávať zvuky. Keď už chceš brzdy s väčším diskom, tak musíš kúpiť aj vidlu, na tú je aj 160mm dávať riziko. Mám tú m445 prednú(vzal by som aj zadnú, no nemám návarky) a brzdí ako blázen, a to mám tiež 95kg a úplne mi stačí. Keď vymeníš vidlu, tak úplne ináč sa bude správať, jazdiť po teréne bude pre teba konečne sranda, hento ťa len spomaľuje. Neblázni s XTčkom, SLXkom alebo hocičím, buď zober deore alebo m445 a aj iné nové komponenty alebo už rovno nový bike. Ja som najprv zmenil viackolo na kazetu, vyšlo ma to 100€ aj s kolesom z bazáru a teraz celý predok za 240 a neuveril by si ako len taký kvalitný náboj dokáže zmenič komfort a kvalitu jazdy.
11.08.2013 - 00:54:47
00
tak aspoň ju zničím lebo na tento rok mi budú stačiť brzdy a pod veci...viem že vidlou by som mal asi aj začať aspoň tak mi bolo odporúčené no kamarát bude predávať svoju vidlu budúci rok a je to tuším rock shock či ako sa to píše a čo viem že to nieje najhoršia vidla tak si nato počkám. nový bike isto nie lebo to by som už musel predať auto :D a do auta som vrazil niekoľko tisíc eur takže radšej takto :D tak postupne si vymením aj ja kazetu a všetko na viac kolo no to má čas...prečo si proti XT, SLX a pod?
11.08.2013 - 22:06:26
00
Pretoze uzitok z nich oproti deore je mensi ako uzitok ktory by si mal keby si rozdiel investoval inde.

Samozrejme ze XT bude lepsie ako Deore, ale oplati sa to?
11.08.2013 - 22:47:51
00
tak aspoň ju zničím lebo na tento rok mi budú stačiť brzdy a pod veci...viem že vidlou by som mal asi aj začať aspoň tak mi bolo odporúčené no kamarát bude predávať svoju vidlu budúci rok a je to tuším rock shock či ako sa to píše a čo viem že to nieje najhoršia vidla tak si nato počkám. nový bike isto nie lebo to by som už musel predať auto :D a do auta som vrazil niekoľko tisíc eur takže radšej takto :D tak postupne si vymením aj ja kazetu a všetko na viac kolo no to má čas...prečo si proti XT, SLX a pod?

To tu už nebudeš, pretože ak tam nacapíš hydrauliku a mega kotúč, tak ju nielen zničíš, ale popri tom sa zabiješ.
11.08.2013 - 22:58:38
00
takže vravíš že by mi stačili brzdy deore a kotúče ja neviem XT ice? a nebude to na moju váhu slabé? lebo predsa 95kg + bicykel + batoh a oblečenie no nebál by som sa povedať že 115kg to dokopy je
11.08.2013 - 23:44:45
00
Najprv sa nauč brzdiť tak, aby si nezahrial kotúč, potom kupuj superhighend kotúče. Ako hovorím, sám mám 95kg a stačí mi m445 v predu a včko vzadu, doteraz som cca 5000km najazdil na včkach a nikdy som nemal problém, že by mi nestačili. To nie je o tom, že som príliš ťažký, tak šup-šup potrebujem brzdy za 1000€ ale o tom získať skúsenosti ako jazdiť, ako brzdiť a ako odhadnúť terén aby si sa nevysypal. Si uvedom, že vyššie rady bŕzd a kotúčov sú určené pre profíkov na maratóny, downhill, freeride... Nie na to, čo jazdíš s tým tvojím. To, čo som spomínal ani jazdiť nemôžeš, keby si namietal, pretože by sa ti to rozsypalo.
11.08.2013 - 23:55:09
02
Veru deorka plne postacia.
12.08.2013 - 05:55:48
00
Trošku off topic (ale iba trošku). Po každom trošku intenzívnejšom brzdení v zjazde mi po uvoľnení škrtá kotúč. Robí to iba vzadu. Predpokladám že to je zahriatím, pretože po chvíľke to zmizne. Brzdy sú Deore 2012, kotúče SLX. Mám s tým niečo robiť? Dá sa s tím vôbec niečo robiť? Je to normálne ?
12.08.2013 - 09:17:11
00
keyboard_arrow_up