Zdravim,myslim,ze je tu dost novackov + ja,ktory nevedia ako vlastne SPD funguje,vobec co to je apod.,a preto by potrebovali odpoved...Bohuzial,ujo Google velmi nepomaha,stale hlada len ponuky SPDciek v e-shopoch :? Tak prosim o pomoc :P
22.06.2008 - 08:23:25
00
jednoducho na tretre sú kufre, ktoré zapneš do pedála a ides výhoda je že záber je aj ked taháš pedál nahor nie len pri tlaku pedála nadol
fotak mam rozbitý takže foto momentalne nedám
22.06.2008 - 09:09:15
00
Toto este ako tak chapem ale to nehcapem ako tu nohu zapnem a potom vypnem :?: Ci sa mi noha neodopne,ked by som chcel bike nohami "zdvihnut" kolko home napriklad pri bunnyhop
22.06.2008 - 09:26:11
00
ked mas nohu upnutu tak ju vypnes otcenim paty do strany...zapinanie je len naslapnes a jeto... ma to vela vyhod aj pri skakani na obrubnik ci inde..
22.06.2008 - 09:28:23
00
az na to vypinanie je to asi to iste ako lyze+lyziarky.naslapujes podobne, mozes si nastavit ako silno Ta to ma drzat a to vypinanie tu uz napisal kolega.
22.06.2008 - 09:35:18
00
ot: hehe, to dh v podpise nemyslis vazne... to je xc, uplne normalne xc.
22.06.2008 - 09:51:00
00
sila pri vypínaní sa dá nastavit na pedáli je tam + a - a samo sa to vevypne a bike sa dá dobre zdvihnut pri skoku mam to asi 3 mesiace ale nemenil bi som včera som sa fajn zdrbal nestihol som vypnuť ľavú nohu ale aj tak ostávam verný spd
22.06.2008 - 09:57:59
00
risototh Prosim,neries moj popis :P
A naslapnutie je len tak hocijak :?: Hocijak je otoceny pedal a ja len nan polozim nohu a ma pripne :?: Inac SPD pedale by stacili aj nejake za liter napriklad Shimano PD-M520 SPD :?: A tretry mozem dat jake chcem nie?Su univerzalne :?:
22.06.2008 - 10:34:58
00
M520 su vyborne naslapy, viac ti fakt netreba..
ano otoceny pedal mozes mat na jednu aj druhu stranu pripne ta..
tretry su univerzalne lisia sa len v podrazke na MTB a cestne.. na spodu podrazky je vyrez na kufor (ten je dolezity ci sa do pedalu zacvaknes) a dodava sa s pedalmi..

naslapnutie by malo prebiehat ze spicku strcis do pedalu a tlakom paty sa zacvaknes.. vypinas to tym ze patu vytocis smerom von (ako ked v americkych filmoch rozslapuju chrobaky :P )
ale toto vobec neries hned ako ich nahodis pochopis system ako nasliapnut aj ako sa vypnut.. len zo zaciatku si to nechaj na jemnejsie a ked chytis reflex mozes pritiahnut na tuhsie..
inak skoc si do nejakeho shopu a verim ze predavac ti poradi a vysvetli ako to funguje pekne nazorne..


btw k podpisu tiez poznamka: chlapci kde mate helmy???? pri tych bikoch zvlast.. mate tam aj zopar drziek tak naco pokusat??
22.06.2008 - 10:43:52
00
A da sa v tretrach chodit aj po asflate,blate apod. :?:
22.06.2008 - 10:56:17
00
inak bacha, okrem klasiky čiernych SPD kufrov máte aj zlaté, ktoré vypnete do virtually ktoréhokoľvek smeru
k M520... tie sa dodávajú s takou čiernou platformou s odrazkou, aby sa akože vyhovelo dopravným predpisom... neskúšajte ju použiť ako "normálny" platformový pedál, je pravda, že dole ide len veľmi hrubým násilím, ale počas jazdy už pár ľuďom zletela pri dosť minimálnom zaťažení, takže dole s ňou, alebo ak nie, používajte to potom ako jednostranné SPDčko
včera som tak videl pár ľudí jazdiť v Súľove... tomu hovorím zatemnenie rozumu...
22.06.2008 - 10:58:37
00
risototh Prosim,neries moj popis :P
A naslapnutie je len tak hocijak :?: Hocijak je otoceny pedal a ja len nan polozim nohu a ma pripne :?: Inac SPD pedale by stacili aj nejake za liter napriklad Shimano PD-M520 SPD :?: A tretry mozem dat jake chcem nie?Su univerzalne :?:
tie 520tky su super pedale tiez ich mam, ked ich kupis dostanes k nim aj taku umelohmotnu blbost ktoru mozes zacvaknut z jednej strany a mas to tak ze zjednej strany je normalny pedal a z druhej naslapny ale inac su obojstrane. ja som este v SPDckach nespadol, ked ich namotnujes tak si nastav najmensiu silu vypinania. ja som sa naucil tak zapnut a vypnut ze som sa jednou rukou opieral o mur sadol na bike a 15-20 krat som zapol a vypol. ak chces mozem ti ich odfotit
22.06.2008 - 10:59:57
00
inak bacha, okrem klasiky čiernych SPD kufrov máte aj zlaté, ktoré vypnete do virtually ktoréhokoľvek smeru
k M520... tie sa dodávajú s takou čiernou platformou s odrazkou, aby sa akože vyhovelo dopravným predpisom... neskúšajte ju použiť ako "normálny" platformový pedál, je pravda, že dole ide len veľmi hrubým násilím, ale počas jazdy už pár ľuďom zletela pri dosť minimálnom zaťažení, takže dole s ňou, alebo ak nie, používajte to potom ako jednostranné SPDčko
včera som tak videl pár ľudí jazdiť v Súľove... tomu hovorím zatemnenie rozumu...
tak tie asi mam a nepocitil som ze by sa dali vypnut do kazdeho smeru
22.06.2008 - 11:03:17
00
tak tie asi mam a nepocitil som ze by sa dali vypnut do kazdeho smeru

nemáš toto sú SM-SH51 a to sú klaisky .. čierne sú za nova časom sa ošúchajú a sú strieborné (kovová farba)
SM-SH56 ... to sú spomínané a majú farbu do ZLATA ... a iný tvar vypínajú sa aj dohora potom vykrútením nohy a aj kombináciou ...čiže všetkými smermi .. tieto kufre sú nevhodné na skákanie keď podskočíš môžu sa vypnúť ... osobne nepoznám nikoho kto ich jazdí
22.06.2008 - 11:12:57
00
jd5820 - bol si varovaný :lol:
22.06.2008 - 11:13:36
00
keyboard_arrow_up