Ahojte,
Mam novy bike postaveny prevazne na komponentoch SRAM, doteraz som mal len Shimano.
Po prvych kilometroch sa zacal z oblasti prevodnika, pri kazdom otoceni kluky v zabere, ozyvat praskot. V servise mi povedali, ze je to normalne, ale inde som necital, ze by mali ludia podobne problemy, len ak mali zle nastavene komponenty..
Vybava, ktora by mohla mat na to vplyv je:
Prevodník: FSA Moto MegaExo 44-32-22
Prešmýkač: SRAM X7 (34.9)
Reťaz: SRAM PC-951

takze mate niekto podobne skusenosti? dakujem...
23.07.2009 - 19:59:05
00
Kluky si par prvych kilometrov sadaju a treba ich dotahovat. Pukaju ked su uvolnene...
23.07.2009 - 20:25:49
00
Práve dnes som riešil zrejme identický problém. Pukanie. Tiež FSA, tiež MegaExo. Keď som sa zaprel nohou o kľuku, tak to nepukalo, ale akonáhle som sadol na bike, tak pri čo i len malom zabratí vŕzgavé pukanie. Dal som to v servise rozobrať a premazať, plus mi domček a dosadacie plochy upravili frézou- pomohlo.
23.07.2009 - 20:54:45
00
Hm super.. mne v servise povedali, ze je vsetko normalne, ze to tak proste je, ale pochybujem, ze sa vobec na tom previezli.. Pretoze tiez pri volnobehu nic nepocut, ale po vysadnuti na bike a po par zaberoch to pri otoceni puka.. Ale zas pochybujem, ze by sa na to vykaslali, ked som im presne povedal, co mi vadi... no na druhej strane, ked som mal bike za tretinu ceny, tak nic nepukalo, respektive len v maximalnom zabere trpol ram...
Este ma napada, ci to nie je nejaky konflikt materialov, alebo neviem co.. je to dobre poskladane? o tych FSA som predtym nepocul..
23.07.2009 - 22:33:03
00
To Ti v servise vážne povedali, že je to normálne a že je to kvázi v poriadku?! :shock: No fujky, tam by som sa asi viac neukázal.
23.07.2009 - 23:45:50
00
Uz som si raz povedal, ze sa tam neukazem, ale predtym mi zas vyvratili a realne podlozili, ze som mal zle nastaveny bike z ineho (uznavanejsieho servisu).
Asi teraz prezijem to pukanie a po sezone si to necham cele rozobrat a premazat..
ale nenormalne ma stve takyto pristup, clovek to dava do servisu pre to, aby mal vsetko na 100% a mohol sa na bike spolahnut... no po tejto poslednej kontrole (kde mi povedali, ze je to ok), som pri ceste domov pocul tupe narazy od predneho kolesa.. bol to zle dotiahnuty rychloupinak.. ked nevedia dotiahnut koleso, tak uz ozaj neviem, co mozem chciet.. alebo je to tym, ze kym si u nich nekupim bike za min. 2000€, tak sa skratka budu spravat vsetci predajcovia rovnako? :roll:
24.07.2009 - 00:38:47
00
V tom prípade si treba premyslieť, či prevažujú pozitívne alebo negatívne skúsenosti s daným servisom. No každopádne Ti môžem povedať, že ak máš nový bike a všetko je správne zmontované/nastavené tak praskanie v strede určite nie je normálne a OK. Skús ísť do iného servisu. Mali by byť schopný lokalizovať zdroj praskania a vedieť ako to odstrániť.
24.07.2009 - 01:54:35
00
Ahoj,
mne tiez zacalo na novom bajku praskat nieco v oblasti stredu. Po navsteve servisu sme dosli k tomu, ze su to pedale (bolo to dost tazko zistit, lebo ten zvuk sa siril akoby zo stredu) - u mna SPD-cka Shimano PD-M520. Po premazani to prestalo. Ked som pozeral na nete, co s tym moze byt, tak som zistil, ze jeden z bearingov tohto modelu pedala je z umelej hmoty. Zaroven mi kamos potvrdil, ze Shimano od rady 540 ma uz vsetky komponenty kovove. Teda ak som premazal pedal, tak to par jazd prestalo pukat, ale ak to chces raz navzdy vyriesit, tak treba vyssi model SPD pedalu. Toto povazuj len za tip - mozno u Teba praska nieco ine.
24.07.2009 - 14:55:42
00
JJ boli to pedale :D
dik vsetkym
25.07.2009 - 10:40:45
00
a ako si to vyriesil?
iba si ich namazal?
mne to robi tiez :)
25.07.2009 - 19:12:54
00
Len mi to rozobral a znova dotiahol a teraz to nerobi, ale vraj sa to o chvilu moze znova ozvat... potom jedine kupit loziskove pedale.. myslel som, ze ich mam, lebo na starom biku mam tak isto vyzerajuce, ale nie je to teda to iste :)
25.07.2009 - 23:29:13
00
aha
no ja som to dnes tiez rozobral a znovu nahodil, tak zajtra uvidime, ze ci to pomohlo pedale mam shimano pd m 520
inac som uz chcel kupovat novy stred, kym som si toto neprecital :D
25.07.2009 - 23:51:57
00
keyboard_arrow_up