duraj za tu cenu by si mohol mat tak VDO C3DS.ten som chcel aj ja ale nakoniec mam C4 no nie DS :)
09.08.2006 - 18:31:06
00
som jednoznacne rozhodnuty kupovat kabel. som prekvapeny kolko ludi tu odporuca bezkablovy. prebehol som trochu net a tie vyhrady voci wireless su dost vazne. prebehol som si aj kamenne obchody a zistil som ze predavaci vsetci jazdia iba na kablovych. moj nazor je ze spolahlivost = kabel. sak uvidim. zatial vyhrava sigma 906. a kedze chcem kupovat rovno dva tak aj usetrim.
11.08.2006 - 22:45:09
00
Tie vyhody spoznas, az ked budes mat bezkablovy. O akej nespolahlivosti je rec pri dnesnych kodovanych prenosoch? Zacinal som s Cateye Mity 8, co bol velmi dobry computer, dodnes este jazdi. Ale po skusenostiach s bezdrotovym by som sa ku kablu uz nikdy nevratil. Napr. o.i. na jeden vysielac jazdim ako VDO 10+ tak aj HAC4, pri servise vidlice (mimo ramu) nemusim "rozkablovavat" a naspat kablovat, transport biku v aute, estetika, moznost poskodenia kabla, ...

Slovami klasika: Kdo nemel zrzku, nevi, co je laska.
12.08.2006 - 00:03:43
00
no hovorim o nasledpvnych nevyhodach:
1. pri analogovej verzii rusenie 2 bikov vedla seba
2. pri akejkolvek verzii (digi analog) mozne rusenie od VN, mobilu, blikacky
3. zariadenia su vacsie
4. obecne nizsia spolahlivost
5. vacsia spotreba bateriek
6. oneskorenie

inak ta aj mala nespolahlivost mi pride dost dolezita. ak len raz omylom nabehne max. rychlost na 195 km/hod tak tam odvtedy budem mat jalove udaje... max. rychlost, priem . rychlost a pod.

opakujem ze nepisem z vlastnej skusenosti iba sa snazim nasavat info od ludi co to maju, z obchodov a z netu. ak chces konkretne negat. skusenosti tak su napr. tu: http://www.bike-forum.cz/forum/271741/0/forum.html

ja som pocitacovy clovek a viem ze aj net mozes mat doma cez vzduch (mikrovlnka, gprs, edge, wifi....) alebo cez kabel. a viem veru co je lepsie ohladom spolahlivosti.
12.08.2006 - 06:48:36
00
Ak si uz rozhodnuty, tak niet co riesit. Ak nie, tak sa pokusim odpovedat bod po bode podla mojich dlhodobych skusenosti.
ad 1. len teoreticky, vzdialenost je prilis mala na to, aby sa v praxi prejavila (jazdit 0.5 m od seba os/os je uz ekvilibristika). V praxi sa nikdy nestalo.
ad 2. zaznamenal som rusenie u VDO 10+ doma pri rozbiehajucom sa PC (asi od spinaneho zdroja) do vzdialenosti cca 1m. V minulosti snad aj od mobilu, tazko identifikvat, ale v sucasnosti uz nie, pricom mobil nosim na popruhu camelbaku (mozno zmenou mobilu za bezantenkovy???). Mimochodom u VDO je popisovane v minulych diskusiach rusenie aj u drotovych verzii :!: U HAC 4 ziadne rusenie nezaznamenane.
ad 3. nepodstatne, zavisi od typu, napr. VDOcka su stejne.
ad 4. :?: , neviem o nicom, pouziva ich dost mojich znamych (VDO10+, 12+)
ad 5. asi ano, suhlasim, ale nepovazujem to pri cene baterky 15,00 Sk za dolezite. Vydrzia cca rok a mam vzdy nahradne.
ad 6. vobec neviem, co sa tym mysli. Na meranie rychlosti je treba bud merat cas medzi 2 impulzami (pre male rychlost/nizke frekvencie impulzov) alebo pocet impulzov za jednotku casu (pre velke rychlosti). Zavisi od toho, aky algoritmus pouzil vyrobca, naviac treba rozpoznat klud od malej rychlosti, na co treba niekolko vzoriek. S prenosom impulzov to nesuvisi.
Mimochodom, vies o niekom, kto by pouzival na prenos tepovej frekvencie z hrudneho pasu drot? A vsetci su spokojni s bezdrotovym...
Pozrel som si uvedeny link. Okrem nespokojnosti s konkretnym typom VDO (asi konstrukcna chyba), je tam vyjadrena max. spokojnost so Sigmou a jedno pouzitie Polaru. Takze ake je skore?
Som tiez pocitacovy clovek (EF VST, Pocitace a programovanie), hobby strojar, hobby mikroproc. hw, byvaly letecky modelar a perfekcionalista - vid moje ine prispevky.
13.08.2006 - 13:40:16
00
ako je to ked comp sleduje max. rychlost? to je max. rychlost aku si kedy vobec na biku dosiahol? a co nastane ak ti to zblbne a nabehne ti pod VN 195 km/hod. zblbne ti to navzdy max. hodnotu a aj priemery?
13.08.2006 - 16:13:43
00
maximalnu a priemernu rychlost si aj osobne nulujem pred kazdym vyjazdom spolu s dennou vzdilenostou(neviem ako u sigmy ale u VDO sa to spravi naraz).cize ti to nic "navzdy" nezmeni
13.08.2006 - 16:29:32
00
dalsia zla skusenost ale s dobrym koncom http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=2683#d47104
13.08.2006 - 16:29:36
00
Max rychlost je len lokalna hodnota platna pre danu jazdu :!: , t.j. po reset udajov pred dalsou jazdou, cize nema ziaden vplyv na dlhodobo pamatane udaje (ODO=celkova prejdena vzdialenost). Naviac, ak je rusenie kratke, tak sa objavi len na chvilocku ako okamzita rychlost a komp ju vobec ako max nezaregistruje (zrejme vyzaduje dlhsi ustaleny stav) a dobu jazdy fakticky neovplyvni! Iba ak si trvalo v mieste rusenia, napr. ako som hovoril, doma blizko pri PC - vtedy ju registruje a aj napocita dlhsiu drahu. Mne sa rusenie neprejavilo ani pri prejazde pod VN a dlhodobo som pod VN nikdy nestal, takze neviem. Vsetky uvedene poznatky su pre VDO10+. U HAC4 som si ziadne problemy nevsimol, ani blizko PC, ale pri jazde ho pouzivam len na meranie pulzu a vysky a nesledujem rychlost (na to mam trvalo VDO). Vecsina novych kompov vratane VDO ma moznost nastivil pociatocnu hodnotu ODO, to kvoli vymene baterie. Takze aj v krajnom pripade by som vedel ODO korigovat napr. podla udaja od kamarata, ale opakujem, nikdy nebolo treba!!! Pre zaujimavost skus si spocitat, o aku velku chybu by sa mohlo jednat, ak mas 195 km/h pocas 0.2-0.3s. To je asi tolko, ako ked v stupani nejdes diretisimmo, ale spravis par esicok.


Naposledy upravil peterg dňa 13.08.2006 - 20:05:17, celkovo upravené 1 krát.

13.08.2006 - 16:40:20
00
asi uz to svoju pochybnost nevyliecim. mal som povodne zaujem o bezkabel ale teraz po tom vsetkom co som na nete precital som fakt stratil istotu. su tu aj ludia (na inom cz fore) co mali wireless a vracaju sa ku kablu.... verim ze mozes mat aj dobru skusenost. ja chcem kupovat 2. pre seba aj manzelku. analogovemu neverim, casto budeme chodit vedla seba. jedine kodovany digi prenos... ale fakt neviem.
13.08.2006 - 18:41:31
00
...asi uz to svoju pochybnost nevyliecim...

Preboha, ako to citas recenzie? V 2. uvedenom linku sa opatovne spominaju len problemy s typom C4 DS, ako u 1. linku (zrejme konstrukcna chyba, vynimka, potvrdzujuca pravidlo) a dalsie pozitivne skusenosti v VDO 15+ a MC1.2+ :!: :!: :!: Jazdim s kamaratom casto vedla seba s rovnakymi VDO 10+ kompami a bez problemov.

No, ja sa uz dobrovolne vzdavam...
13.08.2006 - 20:04:16
00
citam vsetko co vidim, ale realne ak vidim pozitivne ohlasy na wireless tak casto na analogove masiny. a tie nechcem. a pozitivne ohlasy na digitalne (u vdo seria ds) mi trochu chybaju. ak by som siel predsa este do digi wireles tak sa mi pozdava zatial sigma 1106 DTS. ale na nete som videl iba jediny ohlas na nu. sice pozitivny ale po kratkom case
13.08.2006 - 21:17:42
00
tak na zaver. kupil som nakoniec kabel a zda sa ze to bolo dobre rozhodnutie. s tym tahanim kabla od snimaca fakt nie je problem ziadny. kupil som sigmu 906. ma paradny velky display. jednoducha montaz.ale vydrzia tie gumicky? moznost otocit o 90 stupnov a teda moznost namontovat aj na riaditka aj na drziak riaditiek. to tlacitko mohlo byt kvalitnejsie. a tiez ako negativum by som uviedol ze ak sa nemylim tak resetovanie - nulovanie dennych hodnot sa robi stlacenim tlacitka na 2 sekundy. tym istym stlacenim a tlacitkom sa robi reset vsetkych hodnot ale na 4 sekundy. takze moze dojst k nahodnemu zmazaniu hodnot. ale celkovo spokojnost. pisem to sem ak by niekto riesil podobne dilema ako ja....

a este jedna pochvala. na webe www.sigmasport.com maju demo - simulaciu vsetkych cyklocomputrov. je to tam paradne porobene takze kazdy si moze na sucho odskusat vs. funkcie cyklocomputra.
16.08.2006 - 20:07:21
00
Neviete mi niekto poradiť cyclocomputer s výškomerom a pulsmetrom s možnaostou pripojenia k PC za výhodnu cenu?
22.09.2006 - 16:25:13
00
Neviete mi niekto poradiť cyclocomputer s výškomerom a pulsmetrom s možnaostou pripojenia k PC za výhodnu cenu?

Kolko je to 'vyhodna cena'?
22.09.2006 - 16:35:15
00
keyboard_arrow_up