chcel by som sa spytat,ze co by ste odporucali za vymenu do Kelly´s Slamander 03...uz som vyslahal na povodnej kluke 4hran(co je spojeny s oskou) asi o 30stupnov)...a ci sa hned oplati menit aj osku?...na tom biku jazdim iba rekreacne dlhsie trate+nejake rychle sprinty a preteky,zvacsa po zhorsenych povrchoch(asfalt nizkej kvality,raz zacas aj nejaka hora),a aj raz zacas si na nom poskacem alebo spravim nejake somarinky

co by ste odporucili?
16.10.2005 - 20:53:58
00
Tu neni co riesit - to chce Hussefelty - lacne, dobre!
16.10.2005 - 21:22:54
00
no OK...ale povies my,kde ich v okolii ZH/ZV zozeniem?
16.10.2005 - 21:38:03
00
Tak tam nebyvam, takze ti asi neporadim... nemate tam daky bikeshop??
16.10.2005 - 22:15:32
00
Podľa mňa to nie je dobrá rada (Truvativ Hussefelt) sú zbytočné na také niečo ako jazdíš Ty. To sú freeraidové kľuky a Tebe v pohode stačia XC-čkové. Keby som mal poradiť Truvativ tak je to Firex SL, stoja dvetisíc na pulte, majú nejakých 850 gramov a ešte sa predávajú so štvorhranom (dlžka osky 113 mm, tá môže byť aj Kinex za necelých dvesto korún). Ďalšia rada sa týka Shimana, konkrétne kľuky 440. Aj tie sa ešte predávajú na štvorhran ale dĺžku osky si už nepamätám (Vyčítaš s katalógu Shimano). Aj tie stoja nejakých 1500 korún. Hore zmieňované Hussefelty sa nerobia na štvorhran ale ISIS a vtedy je potrebné rátať aj s drahšou oskou. Pokiaľ budeš chcieť Firex-y poradím Ti kde ich vo Zv kúpiš, Shimano v každom obchode.
17.10.2005 - 08:26:22
00
A načo bude za dva litre kupovať XC kluky keď za to može mať freeridové, takže že to nikdy neprešlapne?? A prečo by mal kupovať štvorhran keď ho práve *****?? Hussefelty majú mnohohran... Ano samozrejme bude museť kúpiť aj osku ktorá stojí do 1000 sk... Ale prečo keď už kupuje nekúpiť porádne? Hento zase prešlapne a može kupovať znova a znova... A od shimana by som nechcel ani nálepku.... Shimano je celé posraté.... sorry za hrubé vyjadrenie názoru ale je to tak...
17.10.2005 - 18:45:22
00
shimano je na nič? nejaké odvážne slová. myslíš aceru, tá hej. porozprávaj nám o tvojej výbave.
17.10.2005 - 18:58:20
00
Mám shimano Alivio vzadu prehadzovačku a nikdy porádne nechodila.... furt ju necham v servise nastavit a vkuse sama prehadzuje a rozlaďuje sa... A čo robí Shimano dobré? Kotúčovky?? Kluky?? Možno tak SAINT a konec...
17.10.2005 - 19:48:20
00
no neviem,ak si pozriete stranku o Slamanderi,tak je skoro komplet od Shimana...a zatial som mal problemy iba s klukami(ak nepocitam lanka na brzdy alebo gumicky),,,a k tomu,nechapem ako mi mohli na starom biku(pouzivla som ho 7 rokov) vydrzat vsetko (t.j osky,kluky a podobne..az na par osmiciek,ale holt nema 2-ite rafy)...takze tak....
17.10.2005 - 22:11:01
00
pletú sa tu štýly jazdy, ale na xc je XT-XTR (komplet sady) vinikajúce a je to tiež shimano. tak isto už aj na deore a LX je dosť spoľah. a sady acera a alivio, altus sú niekde inde, ale kôli prešmykovaču acera nemôžeš odsúdiť celé shimano.
18.10.2005 - 07:51:09
00
pardon, prehadzovaču
18.10.2005 - 07:51:33
00
pardon, prehadzovaču alivio
18.10.2005 - 07:51:58
00
Tento mail bude hlavne pre hulváta menom "weeman" .

Asi si si neprečítal prvý mail, ktorý sa viaže na túto tému. Tam bolo jasne povedané, že "vylogal" štvorhran na kľukách. Ako všetci vieme stane sa to vtedy pokiaľ nie sú poriadne utiahnuté alebo inými slovami povolené skrutky, ktoré upevňujú kľuku na osku. S tohto vyplýva, že nepotrebuje drahé zjazdové kľuky ale úplne normálne za normálne peniaze. Podľa mňa tam bola zanedbaná údržba.
Ešte si neodpustím poznámku k Tvojmu Shimanu. Alivio je sada v pohode a plne funkčná. Nepočíta samezrejme s technickými ignorantmi, ktorý nevenujú údržbe asi sekundu (s tým nepočíta žiadna sada ani výrobca).
18.10.2005 - 08:20:24
00
Sledujem toto fórum už asi trištvrť roka a niekady mám pocit, že toľko majstrov svet ako by sme mohli mať podľa rečí asi nemá nik. Juraj musím sa plne postaviť za tvoj názor. Bikerov typu Lolokos Weeman by som niekedy chcel stretnúť aj s bikom. Myslím, že tieto rady ktoré sú od týchto týpkov sú hrubo teoretické. Pripojím svoju skúsenosť. Osem rokov som jazdil na Acere bez akých koľvek problémov (cca 10 000km). Teraz ho ešte doráža manželka. Teraz jazdím alivio, a tak ako hovorí Juraj, pri troche starostlivosti je to dobrý pomocník za rozumnú cenu. Čo sa týka osky asi by som neodporúčal kinex a ak tak potom variant s duralovými miskami. Len to treba pravidelne kontrolovať.
18.10.2005 - 08:53:11
00
"Leguan" ďakujem za pochopenie.
Aj ja sem chodím možno sa sem-tam niečo dozvedieť. Veď nikto sa nenarodil "majstrom sveta". Pracujem v bicyklovej brandži už pomerne dlho a keď niečo poviem respektíve napíšem viem o čom hovorím-to je len tak na okraj. Ale ziaľ najdu sa tu ľudia (ako bohužiaľ všade), ktorý okrem nadávok a vychvaľovania vecí (ktoré možno v živote ešte nevideli a majú o nich len informácie typu "Jedne pani povedala") nevedia nič iné.
18.10.2005 - 09:11:01
00
keyboard_arrow_up