Chalan ( známy s ktorým som bol pár krát jazdiť ) s tým jazdil iba po rovnom asfalte, ale udivuje ma, že to cítil až keď bolo neskoro

Prílohy:

IMG-20221127-WA0002.jpg
IMG-20221127-WA0002.jpg 101.41 KiB thumb_up0thumb_down

IMG-20221127-WA0001.jpg
IMG-20221127-WA0001.jpg 146.57 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2023 - 20:22:41
00
Tak to by ma zaujimalo cim to bolo. Ja jazdim SH kluky od 2008 a vysriedal som ich za ten cas aspon 10 + co som daval znamym a nikdy ziadna kluka neodpadla. Tie dve skrutky na lavej kluke utahujem takzvane na krv, Najskor utiahnem jednu, potom druhu a opat sa vratim k prvej ktora sa da este dotiahnut a potom este raz dotiahnem druhu. Zhodou okolnosti som dnes nahadzoval dvojo Shimano XT kluk.
12.01.2023 - 20:30:02
08
tak isto tiež postupujem a nikdy som nemal problém... na niektoré veci je lepšie ten momenťák nepoužívať... podobne doťahujem aj mtb kufre ale minule som si našiel moment aký to má byť, použil momenták a bolo to prvý krát v živote čo sa mi to povolilo a pohlo za jazdy.
12.01.2023 - 20:47:11
00
Pravda je, že ten jemný"tisíchran" je strašne hlúpo riešený Mne sa to podarilo zfrezovat. Prišiel mi bajk z reklamacky poskladaný. Neskontroloval som si ako to utiahli. Dal som si Krížnu a pri zjazde sa mi to muselo uvoľniť. Potom som chcel ísť ešte na trail a pri prvom zabere bolo po drazkach. Pri hrubsom drazkovani alebo pri inom tvare by sa to nestalo...
12.01.2023 - 20:54:51
00
kato ani rok stare, nuz casom zistujem ze poskladane a nastavene divnym sposobom..
aj kazeta ma byt utiahnuta 40nm...to som uvolnil jednym prstom. dorazy na prehadzovacke zle, retaz padala na spice.....
serem na zaruku radsej urob si sam....
nuz tisichran je trochu liznuty, nic strasne, po par incidentoch..
vravim, alu srob kluky a vsetko riadne dotiahnute s loktite. neviem aky blbec inzinier mohol tam dat plastovy srob s srackovym zavitom... to uz pri dotahovani skace :tmi:
www.tradeinn.com


i.ebayimg.com toto tam je na okrasu, pretoze pedalovanim 2 sroby v kluke to neudrzia na mieste.
tak som aj skusal na krv dotiahnut tie 2 sroby, postupne sa kluka vyzuje... ani planzeta to nezastavi...

postupne sa kluka vyzuje. planzeta ma nejak zabranit odpadnutiu (pin ma 1mm a diera v oske 5+mm :tmi: ), ale pri tlaku na kluku leti prec aj s nou (roztrhne).
lavy tisichran je z maksej ocele, ten ide prvy do hrobu. ked si predstavim ze ludia kupuju drahe watmetre.... :D
12.01.2023 - 21:02:08
00
Ta plastova matica ma podla mna za ulohu siahnut kluky k sebe, podobne ako vicko hlavoveho zlozenia. Potom to po riadnom utiahnuti drzia len tie dve skruky. Mozno by nas mohol poucit napr. Turbi
12.01.2023 - 21:14:37
010
jasné, to ma len vymedziť vôlu, preto je tam aj taký malý moment uťahovací a je k tomu len origo to plastové kolečko.... keby tam je nejaká kovová matica, ktorá by sa dala viac doťahovať nejakým klučom s pákou, tak by podľa mna bol výsledok, že keby to niekto fakt prepálil tak by aj skrížilo ložsiká a stred by šiel ťažko otáčať...
12.01.2023 - 21:31:06
01
nuz to som si myslel aj ja, kym som nezacal pravidelne nahanat pedal po lese :D :D
12.01.2023 - 22:13:21
00
Z odpadavajucou klukou pri shimane som mal problem len raz, ked bolo na pravej strane o jednu podlozku navyse.
12.01.2023 - 22:17:58
00
kedysi taká fotka po internetoch behala ako cestný pretekár sedí na biku a má nohy vo vzduchu a na jednej má pricvaknutú lavú kluku a na druhej pravú aj s prevodníkmi.. asi väčšina videla. prilepil by som obrázok, ale neviem na základe akých klučových slov by som to rýchlo našiel :D
12.01.2023 - 22:36:42
01
xtr 9100 uz je na srob ala ostatni vyrobcovia. som zvedavy ci sa to dostane aj na xt a slx. kazdopadne ako pise jachmel - mna nasrali tou maticou na uchytenie prevodnika s velkym utahovacim momentom, krehhou tenuckou hlinikovou maticou - u xtr ina ako u xt/slx, dalsim speci nastrojom. tak ako sa vyhybam nezmyselnemu center locku tak sa rad vyhnem aj tomuto systemu. navyse tiez sa mi viac paci ked je oska ku kluke na ktorej nieje prevodnik.

a nechapem co stym robite - ja som uz dorval asi vsetko co sa dalo aj nedalo, ale kluka mi teda neodpadla nikdy. a to som to nikdy nedotahoval na krv aby som ju nepraskol alebo nedorval srob/zavit. hlavne tie dva sroby treba dotahovat na striedacku - nie momentakom najprv jeden a potom druhy a koniec. ak to niekto tak spravil zostali urcite volne, lebo kluka sa v tom mieste postupne stahuje a treba tie sroby dotiahnut na viac krat na striedacku.
a ak ste jazdili s povolenou klukou a neskor ju dotiahli, mohlo sa to mierne vymackat a potom uz ani dotiahnutie nepomohlo a kluka sla casom dole.
12.01.2023 - 22:54:57
03
JoNesbo napísal:
kedysi taká fotka po internetoch behala ako cestný pretekár sedí na biku a má nohy vo vzduchu a na jednej má pricvaknutú lavú kluku a na druhej pravú aj s prevodníkmi.. asi väčšina videla. prilepil by som obrázok, ale neviem na základe akých klučových slov by som to rýchlo našiel :D


myslis tento?

www.roadbikereview.com
13.01.2023 - 08:09:04
05
Je uplne jedno, ci niekomu kluka odpadla po pol roku, desiatich alebo nikdy. System upnutia kluk axialne jednou skrutkou je jednoducho technicky lepsie - spolahlivejsie riesenie. A uz to pochopilo aj Shimano vid XTR9100. Co sa tyka lozisk DUB stredu, pre mna je to tak bezudrzbovy komponent, ze fakt nemam sajnu ake su tam loziska, ci male, velke alebo aky rozmer. Na fulle mam 8000km, na HT cez 5000km. HT je offseason/winter bike, s ktorym jazdim vacsinu casu v mokrych podmienkach. Neviem, mozno mam iba stastie... Pri GXP som pri tychto podmienkach permanentne zapasil s koroziou ako ocelovej osky kluk, tak obnazenymi loziskami kedze tam to bolo kov na kov. Pravidelne som to musel rozoberat a cistit. Ja uz ocelovu osku na klukach nechcem. DUB ma osku hlinikovu a loziska utesnene. Ako je rok dlhy, na kluky nesaham, iba menim prevodniky a to ani nevytahujem osku zo stredu.
13.01.2023 - 08:18:08
04
1 skrutku axiálne mám na XTR klukách z roku 2009, to neni novinka :) nevýhoda je že bez sťahováku to človek nerozobere
13.01.2023 - 08:30:37
01
Podtrženo, sečteno:
HTII kľuky sú ok, len netreba byť jelito a keď to neviem, tak to dať niekomu, kto to vie.
-Plastová matica je len na vymedzenie vôle, nie na pridusenie ložísk.
-Podložky pod misky treba dať podľa návodu, nie nechať zabalené v igelite
-Poistka slúži na to, aby povolená ľavá kľuka nespadla z osky
-Skrutky ľavej kľuky sa doťahujú na striedačku a po zabehnutí sa opätovne skontrolujú a prípadne dotiahnu na predpísaný moment, opäť na striedačku
Keď dodržíte všetko čo máte, tak ten tisíchran vydrží večnosť.
13.01.2023 - 08:38:18
430
keyboard_arrow_up