zdravim, chcem si kupit nove brzdy na bike, teraz mam hayes a chcem si kupit shimano. Potrebujem aj nove kotuce, original shimano, alebo nie? Tie moje su hrube 1,8mm.

Dakujem za odpoved
16.02.2014 - 14:24:26
00
Pokial si dobre pamatam Shimano ma 1.8mm takze ziadny problem. So servo wave by si nemal mat problem ani pri hrubisch kotucoch, ja mam Magura Storm, maju 2mm a XT sadli bez problemov.
16.02.2014 - 15:09:14
00
fakt? pytam sa, lebo mi tusim raz niekto hovoril ze k shimano brzdam iba shimano kotuce.. ma este niekto nejaku skusenost?
16.02.2014 - 16:19:06
00
Pokial mas rovnaku sirku a priblizny tvar kotuca nemal by si mat problem. Tiez som googlil tuto temu ked som kupoval nove XT a vela ludi jazdi ine kotuce. No niektori mali problem s vlnkovanymi okrajmi (ak su vlny prilis velke). Skus pohladat na nete, na zahranicnych forach je toho celkom dost.
16.02.2014 - 19:49:28
00
dolezite je ze shimano ma nizsiu brzdnu plochu nez hayes alebo magura. To znamena ze od okraju kotuca smerom k stredu ma kratsiu stycnu plochu platniciek. Tym padom nebude vyuzivat celu brzdnu plochu hayes kotuca, no fungovat to bude bez problemov.
16.02.2014 - 20:26:44
00
Jasné, pokial sedí hrúbka kotúča tak to nemá prečo nefungovať. Ja som mal pôvodne na bajku brzdy avid, kním príslušné kotúče avid HS1. Brzdy som vymenil za XT BR785 2012 a bez problemov už 1,5 roka. mňa by zaujímalo, či XT (alebo SLX) brzdy brzdia lepšie so Shimano kotúčami, tie ich ice tech. Môže tam byť nejaký rozdiel oproti kotúčom iných značiek?
18.02.2014 - 13:27:57
00
Rozdiel je zanedbateľný, ale vždy som tvrdil že shimano má asi najlepšie zvládnuté technológie výroby kotúčov a bŕzd. Žiadne problematické nastavovanie, žiadne pazvuky ani šúchanie. Ak sú avidy dobre nastavené, sú to fajn brzdy. Ale prísť na tú správnu kombináciu platničiek a kotúča je dosť zložité. Navyše tie ich nové HS1 kotúče veľmi ľahko kopírujú ázijci a tie kópie sú na nerozoznanie od originálu dosť sa však skrúcajú a je takmer nemožné aby po pár zabrzdeniach neboli krivé.
18.02.2014 - 15:53:19
00
To ma nenapadlo, že rákosníci kopírujú aj kotúče. Asi mám šťastie a mám originály, 2 roky ich mám a sú stále rovné. Súhlasím, Shimano brzdy sú zrejme momentálne najlepšie, od 2012 modelu. Mal som Avid elixir 7 potom elixir 3 a s oboma rovnaké problémy. Brzdili dobre, netiekli ani nič, ale presne, to nastavovanie bolo otrasné. Stále mi šúchal kotúč o platne a nastavovať som to musel takmer po každej jazde. Stratil som nervy snimi a tak som kupil XT a sú super. Nastavené boli za chvílu a tak aj pevne držia na mieste.
19.02.2014 - 08:28:23
01
keyboard_arrow_up