Prosím Vás o radu, vážne rozmýšľam nad kúpou Cona Caldera, zvazoval som aj ine biky ale tento ma zatial najviac uputal. Na zahranicnych testoch je dost chvaleny, oproti konkurencii prakticky nema chybu az na:
- vsade mu vytykaju tenky vzhlad ramu, ale vzhladom na to je to dost tazky bike predpokladam ze su na nom pouzite solidne trubky. Kvalita laku je tiez dost kritizovana. Toto su asi jedine veci ktore kritizuju, mne to az tak nevadi.
Skor by som chcel, aby mi tu napisali ludia ktory tento bike jazdia a napisali nejake skusenosti.
Najazdim tak cez sezonu 3000 km, nie je to vela ale podotykam ze v drvivej vacsine ide o tazsi teren - luky, blato, kamen, lesne cesty, proste typicky teren severneho Slovenska. Kedze jazdim aj za dazda a aj v zime, niekedy aj po snehu urcite musim mat kotucovky (tuna tvrdim, ze V brzdy nestoja za nic). Takze predom dakujem za vsetky poznatky s tymto bicyklom.
A mam este jednu otazku, neviete niekto aka je zaruka na ram. popr. ako prebiehaju reklamacie.
Dakujem.
10.10.2005 - 12:14:15
00
:-( No, asi nikto nejazdi na Kona Caldera.
10.10.2005 - 19:43:48
00
Tesi ma, ze som v tomto prispevku uplne sam, aj si sam odpovedam :-)
Nevadi, dnes som si Calderu objednal a uz sa neviem dockat. Neskor napisem skusenosti s tymto bikom.
11.10.2005 - 13:41:22
00
Myslim, ze si vybral dobre. Dvaja kamarati ju jazdia, jeden model ma 2004, druhy 2005. Obaja su s nou spokojny. Za tu cenu je to velmi dobry bike, ale myslim, ze tohtorocny model ma horsiu vybavu. Jedina vec co im prehaza je iba 100 mm zdvih vidly- chcu väcsi, ale radi sa pustia dole kopcom, tak preto. Hydrauliky su na ten bike postacujuce, ostatne komponenty im sluzia zatial bezproblemovo a to ich velmi nesetria. Neviem ktory model si si objednal( asi tohtorocny ) pretoze najviac sa mi pozdaval minulorocny co sa tyka vybavy. Ktorykolvek model ti bude urcite dobre sluzit. Na lak sa vykasli, kazdy sa casom oskre. Zaruka by mala byt dva roky ako na kazdy iny vyrobok, pokial vyrobca neuvadza viac. Mozno to cele znie prilis optimisticky, ale zatial nemali s nimi vaznesie problemi, okrem obcasneho dostelovania brzdovych dosticiek.
11.10.2005 - 15:12:47
00
Vybral som model 2005. Doteraz som mal zdvih 65 takze 100 mm bude o niecom inom. Ale urcite mi ten zdvich nebude vadit. Tak akurat. :-)
11.10.2005 - 17:18:26
00
zdravim vas vsetkych pocitam ze si na mna uz malo kto pamata kazdopadne k veci

rozhodol som sa ze svoj CTM rebel plus posuniem dalej do rodiny a zabezpecim si kona Caldera 2007 pac v kaktus bikeu uz nemaju 2006 chcel by som nejake doporucenie ci mam ist do toho a kupit ju.... ? chcem proste bike ktory mi nezacne cestou domou z kopcov hrkat nebude sa dat prehadzovat proste nieco co mi cestou domou neumrie nieco pri spravnej udrzbe vydrzi a teda otazka znie je kona Caldera ten spravny spolahlivy kvalitny bike???
http://www.kona.cz/2k7_kolo.php?bikeID=19

p.s. dakujem cervovi za obnovu mojeho acc dikes som tvoj dlznik
25.06.2007 - 15:25:11
00
Myslim ze Caldera 2007 je velmi solidny bike, tiez som prv nad nou rozmyslal, ale nakoniec som zobral Hossa, pretoze na tom biku dakedy skacem aj vacsie skoky, tak pre istotu :)
Teda odpoved znie: je to spravny spolahlivy a kvalitny bike :)
25.06.2007 - 15:34:18
00
Jazdim Calderu od augusta minuleho roku (teda, teraz nejazdim kvoli zlomeninam) a nemozem povedat na ten bike ziadne skarede slovo. Jazdi krasne, funguje ako ma a ak sa mi podari vymenit este vidlu, tak to bude uplne super. Takze odpoved na Tvoju otazku je : Ano, Kona Caldera je dobra volba, je to spolahlivy a kvalitny bike. 8)
25.06.2007 - 15:36:46
00
ano teraz v nedelu sme boli na kolibe s drahou cesta z race na kolibu a ked sme sa uz nadajali kofolou tak vedla nas sedel pan ktory dofrcal na kona Hoss-a a tiez sa mi celkom pozdava len mi nieje uplne jasne preco je Hoss (28997,-skk) o 1000skk lacnejsi ako Caldera (29997,-skk) ?

cennik
http://www.kaktusbike.sk/bicykle_2007/kona.php
25.06.2007 - 15:38:58
00
jo este ma napadla jedna vec uz som ju sice CraObsom ale pre istotu si rad precitam od dalsich ...

caldera ma kotucove brzdy a kamos mi vravel ze kotucove brzdy vychadzaju cca 500skk mesacne na udrzbu co je na to pravdy asi nic ze?
myslel som si
25.06.2007 - 15:45:30
00
V prvom rade si treba uvedomit, ze hoss je stavany na cca 100kg ludi (hoci ja sam mam z toho polovicku :)) a tym padom je zosilneny ram. vidno to na prvy pohlad, ze su ramove trubky hrubsie ako napr. na caldere.
Na hossovi su niektore komponenty odlisne, napr prehadzovacka na hossovi je DEORE a na caldere je DEORE XT, dalej hoss ma brzdy Hayes Sole (hoci za priplatok sa da kupit aj s HFX-9, co uz radsej, solecka neodporucam, niesu to dobre brzdy, HFX-9 su lepsie) a Caldera ma Hayes HFX-9....ved si to pozri su tam rozdiely v komponentoch..


Naposledy upravil billes dňa 25.06.2007 - 15:48:28, celkovo upravené 1 krát.

25.06.2007 - 15:45:52
00
jcaldera ma kotucove brzdy a kamos mi vravel ze kotucove brzdy vychadzaju cca 500skk mesacne na udrzbu co je na to pravdy asi nic ze?
myslel som si

aj hoss ma kotucove brzdy :) je to totalna somarina ze 500sk mesacne...da sa povedat ze kotucove brzdy, su takmer bezudrzbove (bavime sa o hydraulickych) akurat niekedy je potrebne vymenit zjazdene platnicky a popripade ich odvzdusnit.
25.06.2007 - 15:47:36
00
caldera ma kotucove brzdy a kamos mi vravel ze kotucove brzdy vychadzaju cca 500skk mesacne na udrzbu co je na to pravdy asi nic ze?
myslel som si

No, tak toto je fakt sprostost, ako uz povedal Billes, hydrauliky su takmer bezudrzbove, raz za cas (2 roky ?) vymenis platnicky, kotuc, ak treba popripade aj celu brzdovu kvapalinu, odvzdusnis a zase jazdis bez problemov dalej ... 8)
25.06.2007 - 15:52:10
00
este by som doplnil: ak vahas ktory zobrat, tak si zvaz co chces na tom jazdit - hoss: nejake tie mensie jumpy a take mensie endurko, ved billes by ti o tom....
caldera: viacej na XC az mam spravne info, ale tiez to je take drsnejsie XC
26.06.2007 - 07:52:41
00
:P no vidis mas to odsuhlasene aj tu :D toho kamosa ze pozdravujem :D

tie pellsy nist?
26.06.2007 - 11:50:13
00
keyboard_arrow_up