V mojich začiatkoch som jazdil košíky s remienkami na cestnom bicykli. Zvykol som si. Bola to istejšia jazda ako bez košíkov a remienkov. V kritickej chvíli som vždy nohu nejako vyšklbol aj keď som mal zubatú podrážku a stiahnutý remienok. Na horskom bicykli som to ale po krátkom čase zavrhol, lebo treba často (oproti cesťáku) nohu uvoľniť.

Skúsil som prechod na SPD a stále sa čudujem, prečo som tak dlho váhal. SPD bolo v oboch prípadoch ohromným prínosom. Efektivita šliapania a zosilnenie všetkých lýtkových svalov, istota pevného kontaktu s bicyklom pri nejakom balanse, náhlom preskočený šutra na ceste (cestný bicykel) a pod.

Dnes mám problém odviesť sa na požičanom bicykli bez SPD. Nohy mi hneď vyskočia z pedálov a mám strach, že sa mi noha z pedálu zošmykne pri každom hrbolčeku. Toľko moja skúsenosť. Čo si tini z toho vyberieš, je na tebe. ;)
05.05.2012 - 19:12:34
00
Akú veľkosť košíkov?
Stretol som sa s číslovaním košíkov ( :lol: ) S M L
Teraz neviem či kúpiť M alebo L, nakoľko mám 45 labu.
Vie niekto poradiť? :-)
12.04.2013 - 23:47:47
00
Našiel som v starej knižke len tabuľku vzdialeností zárezu kufrov s použitím košíkov. Takže neviem. Ak kúpiš M a budú krátke, tak dáš dlhšie upevňovacie skrutky a na predĺženie využiješ vložené matičky či rúrky. Ak kúpiš L a bude dlhý, tak neviem :-)

Dajú sa vôbec košíky ešte kúpiť? :-)

Ale úprimne: na košíky by som sa vykašľal a kúpil nášľapné pedále a tretry. Tých je veľa druhov. Od špičkových pretekárskych, cez zimné členkové s gore-texom až po nášľapné sandále.
13.04.2013 - 00:31:25
00
Presne tak, riešiť košíky v dnešnej dobe určite nemá zmyseľ a z hľadiska bezpečnosti sú na tom určite lepšie nášlapné systémy. Prenos energie je podstatne lepší v tretrách s tvrdou podrážkou ako v teniskách.
13.04.2013 - 11:23:34
00
To je síce pekné, lenže nebudem celý deň po meste behať v tretrách. Na MTB určite SPD, tak to aj mám/budem mať.
Áno dajú sa kúpiť, aj keď ceny sú poriadne prestrelené. Budem kupovať až keď moje plastové :lol: doslúžia
http://www.pecobikes.sk/e-shop/pedale-a-toe-clips.html
13.04.2013 - 21:01:41
00
Tak načo sa pýtaš, že aké košíky? Keď ich máš? :D
14.04.2013 - 00:01:55
00
keyboard_arrow_up