Po menšom zjazde, keď sa mi trošku prifarbil kotúč, som si všimol zaujímavú vec. Že platničky zaberajú asi 2 mm od okraja kotúča dovnútra. Len ma napadlo, že ak sa bude kotúč drieť vo vnútri a okraj bude vytŕčať, či nebude problém z výmenou platničiek. Ma niekto podobnú skúsenosť. Mám to nechať tak a jazdiť?
06.05.2010 - 11:27:29
00
problem s vymenou nebude, jazdi dalej
06.05.2010 - 11:38:23
00
...jazdiť sa to dá, ale osobne by som na šróby medzi adaptér a brzdové prasa dal obyčajnú plochú podložku... možno bude stačiť len na jeden šrób možno bude treba na každý šrób jednu ... tak aby platničky pekne sedeli s okrajom kotúča ... ničomu to neuškodí a nebude sa ti drať kotúč príliš nízko pod plochou kde sa majú platničky bežne dotýkať...
Podobné niečo som mal s brzdami Avid a podložky to vyriešili ...
06.05.2010 - 11:44:28
00
Tak dik, pouvažujem nad tou podložkou, je to dobrý nápad :)

ale asi to bude bežný nezávadný jav, napríklad aj tu vidno (predáva kolesa) že sa nederú od okraja resources/image/52651
06.05.2010 - 17:56:48
00
Myslím že všetky kotúče sa derú trochu aj na tých "paprskoch" alebo "ramenách" ktoré idú od stredu kotúča a je to normálne ... proste šírka platničky je o kúsok väčšia ako šírka plochy kotúča ale nevidím v tom veľký problém pokiaľ to nezasahuje moc nízko, tam by mohlo dôjsť časom k takému opotrebeniu materiálu že by sa kotúč mohol poškodiť ... takže preto by som sa pokúsil čo najviac vyrovnať kraj platničky s krajom kotúča. Tiež nie je dobré aby ti platnička prečnievala nad kotúč, tým by vznikal opačný problém, že by sa na platničke tvoril postupne taký výstupok, čo by mohlo spôsobiť že by sa raz dotkli a tým pádom by to nemuselo brzdiť ..takže treba to proste vyrovnať pomocou klasickej podložky ...nemal by to byť problém ...
07.05.2010 - 06:29:53
00
presne tak.. ja som mal ten isty problem a 2 tenucke podlozky to vyriesili.. teraz je to uplne idealne.. :) riesil som to na zadnej brzde avid elixir 160.. predna 185 sedela vyborne len vzadu to bolo prensne ako pises posunute dost dole..
07.05.2010 - 09:03:05
00
Keď posunieš prasa vyššie práve vtedy Ti vrch platničky nebude dosadať na rotor celou plochou platničky a to je pekná volovina. Takže Biohazardovym riešením by som sa vyhol. hehe
Keď človek použije správnu veľkosť adaptéru na konkrétnu veľkosť rotora nie je dôvod čokoľvek vypodložkovávať a dávať do inej výšky! hehe
07.05.2010 - 13:43:33
00
no ale co ked je to presne opacne cize kotuc nejde do prasata na celu vysku platniciek a derie sa iba 1/2 z ich vysky ?? znizuje sa tak aj brzdny ucinok a moze koli tomu vznikat aj rozne rezonancie , kotuc 160 mm magura julie brzda detto adapter div sa svete tiez magura :o :tmi:
07.05.2010 - 14:17:36
00
Keď posunieš prasa vyššie práve vtedy Ti vrch platničky nebude dosadať na rotor celou plochou platničky a to je pekná volovina. Takže Biohazardovym riešením by som sa vyhol. hehe
Keď človek použije správnu veľkosť adaptéru na konkrétnu veľkosť rotora nie je dôvod čokoľvek vypodložkovávať a dávať do inej výšky! hehe


netusim o com tocis.. :fubar: vrch platnicky mi pekne dosada a kotuc stale o nieco malicko vycnieva von.. co som docielil je, ze platnicky brzdia viacej o brzdnu plochu kotuca a menej o ramena kotuca..
a dalsia vec.. velkost adapteru aj kotuca mam spravnu..
07.05.2010 - 14:36:08
00
presne tak.. ja som mal ten isty problem a 2 tenucke podlozky to vyriesili.. teraz je to uplne idealne.. :) riesil som to na zadnej brzde avid elixir 160.. predna 185 sedela vyborne len vzadu to bolo prensne ako pises posunute dost dole..


tiez som toto riesil a takisto som brzdu vypodlozil podlozkami a je to OK
07.05.2010 - 15:24:00
00
Tak dal som tam 1,5 mm podložky a sadlo to ako riť na šerbeľ, teraz sa derie presne od okraja, tak ako vpredu. Aj dôvod prečo som mal tento problém je tiež zaujímavý. Som si to premeral a zistil som, že kotúč nemá 160 mm ale 163 mm :!: a to asi nie je v tolerančnej odchýlke :o
08.05.2010 - 12:24:16
00
no ale co ked je to presne opacne cize kotuc nejde do prasata na celu vysku platniciek a derie sa iba 1/2 z ich vysky ?? znizuje sa tak aj brzdny ucinok a moze koli tomu vznikat aj rozne rezonancie , kotuc 160 mm magura julie brzda detto adapter div sa svete tiez magura :o :tmi:
A máš vôbec správnu veľkosť adaptéra?
08.05.2010 - 13:31:54
00
urcite nema
08.05.2010 - 15:51:50
00
no to netusim kedze som to takto kupil oem s bikom , ani neviem ci je tam napisane pre aky priemer to ma byt skusim este prehodit adapter z druheho biku :emo: (priemer 160 mm )

ha a ked som to este dneska kukal nasiel som ze 180 ka mi suchala o prasa som musel dat podlozky tiez , normalne uz to tam bolo celkom vydrety zarez do kovu prasata cca 1 mm
08.05.2010 - 18:43:11
00
inak pri tom vypodlozovani si dajte este bacha aby ste to neprestrelili.. ;) je dolezite aby kotuc stale pokryval platnicku nielen v strede ale aj v hornych rohoch.. 1.5 mm to uz je docela dost..
09.05.2010 - 21:34:58
00
keyboard_arrow_up