Caute,

viac menej som rozhodnuty (stale som ich vsak nekupil), len by som rad pocul vas nazor. Menim brzdy z V-brakov na kotuce. Asi to uz vacsina z vas davno spravila, prip. si kupila rovno kotucovy bike. My co bicyklujeme uz dlhsie stale na tom istom sa k tomu dostavame po krokoch :oops: .

Vybral som si mechaniky Avid BB7. Kvoli kvalite, jednoduchemu nastaveniu, a mechaniky lebo ked sa pokazia, chcem si ich aj sam opravit.

Skuste mi napisat vas nazor, lebo moje stare dobre XTR su dost dobre a bojim sa, ci tie Avidy nebudu oproti nim krok spet.


Dik za kazdu radu.

(pre info, jazdim dravejsi XC, cca 2tisKM rocne, GT Zaskar Race + RS Psylo SL)
18.07.2006 - 21:58:15
00
vymenit vecka XTR za mechanicke kotuce bude urcite krok spat
18.07.2006 - 22:40:37
00
to je dost mozne ze budu horsie ale ved ked mas vecka XTR a su v dobrom stave - funkcne a dobre brzdia preco robit zmeny podla mna , podla mna ostan u v break - musis kupovat kotuc brzdu a este aj naboj to vsetko je zbytocna investicia ked ti xtr brzdia dobre mozno ze budu este hrosie ako tie xtr alebo rovnake - velky rozdiel od toho ale necakaj :? podla mna zbytocna investicia
18.07.2006 - 22:42:17
00
to je dost mozne ze budu horsie ale ved ked mas vecka XTR a su v dobrom stave - funkcne a dobre brzdia preco robit zmeny podla mna , podla mna ostan u v break - musis kupovat kotuc brzdu a este aj naboj to vsetko je zbytocna investicia ked ti xtr brzdia dobre mozno ze budu este hrosie ako tie xtr alebo rovnake - velky rozdiel od toho ale necakaj :? podla mna zbytocna investicia


ja mam vecka obycajne tektra ale mam tam dobre gumicky a skusal som uz kadejake mechaniky a ziadne sa im nevyrovnali,takze XTR ti musia urite ovela lepsie brzdit ako niejake mechaniky
18.07.2006 - 22:44:54
00
Jeden z dovodov preco je, lebo som zlomil predny naboj, a zadny uz ma tiez odsluzene, vymienam teda komplet kolesa.
Tie XTR brzdia dobre, len pri dlhych strmych klesaniach kedy brdzim naplno sa po desiatkach metroch na prednom rafiku zosucha trochu kovu, co sa zadrzi na brzd.dosticke a prestava to potom brzdit.
Dalsi dovod je sneh a blato, kedy tak dobre nebrzdia, lebo sa na rafik dostane sajrajt a je s tym problem.

Preto som dufal, ze jednak s kotucmi ziskam vacsi brzdny ucinok (pri dostatocne velkom kotuci - rad by som ten 180) na prednom kolese a potom ze budu mat staly vykon, ci je to velmi strme klesanie, alebo iba tiahla luka.

Dajte skusenosti pls s mech. kotucmi od AVIDu, tvrdia o nich totiz ze to je velmi kvalitne brzdenie...

DIk
19.07.2006 - 07:35:49
00
Apropos, Vcka Tektra som jazdil a co sa tyka davkovania brzd a jemnosti a brzdenie jednym prstom celu dobu, neda sa to porovnavat s XTR.
19.07.2006 - 07:37:45
00
ak je pre teba dovodom, preco chces mechaniky, iba jednoduchsia udrzba, tak ta musim vyviest z omylu...mechaniky treba stale doladovat, na hydrauliky ti prakticky netreba vobec sahat...jedine pri vymene dosticiek-jedny vyhodis a das druhe...ak by sa ti nedajboze zavzdusnili(co sa nestava), odvzdusnenie nie je az taky problem, len treba byt opatrny a trpezlivy a dodrzat postup. Ja som sa hydraulik tiez obaval, no teraz o nich prakticky neviem...ak pre teba nie je problem financne hladisko (a nieco mi hovori, ze asi nie :roll: ), urcite chod do hydraulik :idea:
19.07.2006 - 08:19:51
00
Ok muffin. Akceptujem.

Udrzba je samozrejme nezanedbatelna, ale nie je pre mna kriteriom prechodu. No.1 dovod je ucinok brzdenia. Totiz ako som spominal pri prudkych dlhych klesaniach tie XTR (mozno je to mojou vahou 85kg) uz prestavaju zvladat. Mozno je to iba rafikom, neviem (mam Mavicy tusim x221).

Samozrejme zvazim hydrauliku. Tam som sa obaval jemnosti pri brzdeni, cize davkovania, a ci uz zavzdusnenia, alebo tej komplikovanosti. :cry:
19.07.2006 - 08:51:31
00
pri hydraulikach je jemnost davkovania oproti mechanikam neporovnatelna...tak isto chod paky...kto neskusil, nepochopi 8)
predtym sa mi chod paky na mojom starom bajku zdal byt v pohode...no po case jazdenia s hydraulikami som nechapal, ked som zase skusil v-cka na starom bajku...bol to otras...uz NIKDY by som sa nechcel vratit k mechanikam, nech by to bola akakolvek trieda...
19.07.2006 - 09:22:40
00
. Totiz ako som spominal pri prudkych dlhych klesaniach tie XTR (mozno je to mojou vahou 85kg) uz prestavaju zvladat. Mozno je to iba rafikom, neviem (mam Mavicy tusim x221).

aj u kotucoviek dochadza k poklesu ucinnosti.neviem ako u hydraulik ale u mechanik treba davat pri brzdeni pozor aby sa neprehriali lebo potom uz nebrzdia skoro vobec.
19.07.2006 - 10:07:50
00
Ja rozumiem, ze ziadne brzdy nebrzdia az do blba, kazde musia mat bod, kedy su prilis zahriate a nastava pokles ucinku. Ale urcite tie krivky u V-Brakoch, Mech kotucoch a Hydra kotucoch su rozne. A prave o to mi ide, posunut sa na tu vyssiu krivku.
Existuje take porovnanie? Vadnutie brzd a slabnutie brzdneho ucinku..
19.07.2006 - 10:27:17
00
Ja rozumiem, ze ziadne brzdy nebrzdia az do blba, kazde musia mat bod, kedy su prilis zahriate a nastava pokles ucinku. Ale urcite tie krivky u V-Brakoch, Mech kotucoch a Hydra kotucoch su rozne. A prave o to mi ide, posunut sa na tu vyssiu krivku.
Existuje take porovnanie? Vadnutie brzd a slabnutie brzdneho ucinku..


ja si myslim ze ked mas na veckach dobre gumicky tak pokles ucinku brzdenia pri zohriati pride neskor ako pri mechanicky kotucoch
19.07.2006 - 11:03:32
00
Neviem, vsade citam recenzie na Avidy ako super brzdy, kde aj ucinok sa neda porovnavat so ziadnymi Vckami. A ludia mali XT aj LX Vcka a tvrdia ze ucinok aj vadnutie je ovela mensie u kotucov.

Napr. http://www.mtbr.com/reviews/disc_brake_ ... 0482.shtml
19.07.2006 - 12:08:23
00
Ja rozumiem, ze ziadne brzdy nebrzdia az do blba, kazde musia mat bod, kedy su prilis zahriate a nastava pokles ucinku. Ale urcite tie krivky u V-Brakoch, Mech kotucoch a Hydra kotucoch su rozne. A prave o to mi ide, posunut sa na tu vyssiu krivku.
Existuje take porovnanie? Vadnutie brzd a slabnutie brzdneho ucinku..


neviem, ci take volaco existuje, ale cim vacsi kotuc tym by mal viac vydrzat...cize si kup napr. Hope Mono6 Ti, 203 kotuc a mas po probleme(teda co sa tyka brzd)...lebo vidlica by asi odisla

k teme: urcite ber hydrauliky :idea:
19.07.2006 - 15:32:50
00
zavisi od viacerych faktorov...vacsie kotuce lepsie chladia...aje aj jednotlive modely sa dost lisia-hayesi sa vraj pri dlhych brzdeniach prehrievaju, az zacnu brzdit same od seba...ja mam hopy mono m4 a zatial sa nemozem stazovat (klop, klop)
19.07.2006 - 15:35:11
00
keyboard_arrow_up