Uz vyse roka pouzivam pedale Crank Brothers SL. Som s nimi vcelku spokojny, ale obcas sa stava ze ich nedokazem vypnut, najma v pomalych rychlostiach, v kopci alebo v blatistom terene. Chyba mi tam moznost nastavenia sily vypinania. Viete mi niekto poradit nejaku vhodnu nahradu? Co je lepsie a bezpecnejsie Shimano alebo Time? Dakujem vopred za kazdu dobru radu.
22.07.2008 - 23:26:37
00
Look Quartz - pouzivam od maja, nema nastavovanie sily vypinania ale>
drzi pri slapani (teda tretru som vytrhol len raz - moja chyba - sucasnym pohybom paty do strany), vypinaju okamzite (intuitivny pohyb patou do strany a/alebo hore). Predtym som mal SPD - Shimano XT - vypina horsie (aj na najmensej sile), je o 100g/par tazsie. Quartz mozes jazdit aj s topankami (vyuzivam na kratsie prebehnutie do okolia).

Prílohy:

quartz01.jpg
quartz01.jpg 108.56 KiB thumb_up0thumb_down

23.07.2008 - 11:24:49
00
Tak uz ich mam aj ja. Prve dojmy trocha rozpacite, lebo som nezvolil spravne podlozky pod kufre a noha trochu plava. Zajtra vyskusam ine nastavenie. Ale vypinanie sa zda lepsie ako u Crank Brothers
26.07.2008 - 22:24:46
00
podloziek je tam dost, mal by si najst spravnu hrubku :)
Ja ich pouzivam s tretrami Specialized Taho, dal som 1mm podlozky a podrazka je presne na pedale, takze tretra neplava. Ak sa vsak podlozky daju mensie, je problem pedal uvolnit - podrazka je natlacena na pedale a pri vypnuti musis prekonat tento odpor. Look vlastne systemom podloziek supluje nastavovanie sily vypinania ako to maju SPD.
26.07.2008 - 23:20:16
00
Tak do tretice to vyslo. Optimum pre moje boty je podlozka 1.5 mm. Ale aspon som si vyskusal ako to reaguje pri nizkej alebo vysokej podlozke. Este raz vdaka za tip. Zapinanie je rovnako lahke ako u Crank Brothers, ale vypinanie je omnoho lepsie.
31.07.2008 - 21:05:49
00
Parádne čierno-čierne betáľe tie LOOK QUARTZ :wink:
Kdo mi ich da kde vyskusat ?
06.08.2008 - 14:35:44
00
keyboard_arrow_up