Caute,

chcel by som vymenit naboje na mojom bajku za nieco mozno lahsie, pevnejsie. Mate skusenosti s tymito Novatec nabojmi D711SB/D712SB - v cervenej farbe by som ich chcel.
Momentalne mam nahodene Specialized Hi Lo disc, 9mm DT RWS (predny) a Shimano M525 SL (custom specialized).

jazdim xc-trail

http://eshop.dema-bicycles.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=49094&category_id=4654&option=com_virtuemart&Itemid=1

resp. viete odporucit lacnejsiu alternativu, ale z hladiska kvality porovnatelnu?

dakujem ^_^
14.05.2010 - 11:57:44
00
chybu s nimi urcite neurobis
14.05.2010 - 13:25:10
00
Cena/vaha/kvalita je celkom fajn ... len nestriekat wapkou a jazdit viac frekvencne ako silovo.
Ja mam tieto naboje v ciernej farbe uz rok, minulorocny sulov loziska neprezili tak ako mali (skor si myslim ze vykapali po wapke), loziska zacali trosku drhnut. Kedze som jazdil dost silovo tak sa mi do orechu zahryzla kazeta takmer hned, treba ratat s tym ze je tam dural. No a minule som si vsimol ze mam orech prasknuty na troch miestach kde sa ho dotykaju zapadky a je tam orech ztenseny. Ked som orech objednaval tak som volal i s panom z demy ktory mi potvrdil to ze su to pretekarske naboje co vydrzia jednu sezonu, ... inak prave dnes mi na postu prisiel novy orech co mi vcera posielali :)
14.05.2010 - 22:31:36
00
tiez som mal prasknutý orech na týchto nábojoch. V pohode do 2 týždňov vyreklamovali...

inač ja som zatiaľ spokojný. Raz som menil ložiská po minuloročnej Banskej Bystrici. 1 ložisko ma vyšlo cca 1euro a keď si to vieš spraviť sám (otázka 5 minút) tak nevidím problém.
15.05.2010 - 12:48:43
00
To akože myslíte vážne, že ste spokojní s takýmto nábojom. Po roku a jednom blatistom maratóne meníte ložiská, reklamujete prasknuté orechy, riešite problémy so zahryznutými kazetami do duralového tela orechu. To akože je kvalitne utesnený náboj???
A to akože, aby som si dával pozor, či silovo príliš netlačím do pedálov, aby som náhodou nepoškodil duralový (odľahčený) povrch tela orechu. To čo sú za nároky za cenu toho náboja.

Ja jazdím kolesá BONTRAGER Race Disc s originál nábojmi BONTRAGER na priemysloch. Moje náboje prežili bez výmeny ložísk HORAL 2008, SULOV 2009 a tiež BYSTRICA 2009.
Predný som zatiaľ vôbec nerozoberal – ide v pohode, bez vaklu. Zadný náboj som rozoberal tento rok v marci po 2 a pol roku aktívneho jazdenia, aj to kvôli orechu, ktorý chytil jemný vakel. A to nie som žiadny ľahký chrt.
Rozobral som ho, vyčistil, namazal ložiskové dráhy orechu a znova poskladal. Funguje zatiaľ v pohode, len ten vakel tam zostal a znepokojuje ma. Preto sa obzerám po novom zadnom náboji na priemysloch, keďže BONTRAGER nepredáva samostatne náboje.
No chcel som niečo od NOVATECu, ale keď tu čítam, že meníte japonské ložiská ani nie po sezóne, tak neviem, či to chcem. A teraz vôbec netuším, čo tam dozadu šľahnem, aby som s tým nemusel zaobchádzať v rukavičkách a za rozumnú cenu.
U mňa je problém o to väčší, že potrebujem zadný náboj na priemysloch s 28 dierami na špice....
Kamarát, tiež riešil problém s poškodeným povrchom orecha od SRAM kazety. No vyriešil to tak, že musel kúpiť o dve rady vyššiu kazetu s tým pavúkom, na ktorom sú uchytené jednotlivé prevodníky zadnej kazety. No a teraz jazdí zbytočne drahú kazetu na svoje používanie, ktorá pritom vydrží rovnako dlho ako tá o dve rady nižšie. Toto riešenie sa mi nejako nepozdáva. Radšej kúpim orech s kovovým telom aj za cenu vyššej váhy, ale určite ten orech zdrží väčšiu záťaž a bude mať dlhšiu životnosť ako tie z ľahkých zliatin.......
:devil: Len čo kúpiť ????
19.05.2010 - 08:46:24
00
V mojom prípade bolo poškodenie orecha výrobná vada, takže to neriešim. To sa môže stať na akomkoľvek výrobku. Pokiaľ je reklamácia bez frflania a problém sa tým vyriešil, tak to ako mínus neberiem.

Áno priznávam, utesnenie ložisiek nie je nič moc (jedna smiešna krytka), ale myslím, že vzhľadom na podmienky v ktorých jazdím (blatisté výjazdy + maratóny)vydržali dosť (menil som v podstate po sezóne).

Zarezávanie kazety do hliníkového orechu je bohužiaľ daň za gramy a nie je to problém len tohto konkrétneho náboja. Ako si napísal, vyrieši to kazeta so spoločným pavúkom. Zase na druhej strane ak ťa netrápi cca 100g ušetrených na kazete (Deore vs. XT) tak ťa nebude trápiť ani tých pár gramov na orechu. Každý máme iné požiadavky...

Toľko z mojej strany :)
19.05.2010 - 10:51:31
00
Vsetci vyrobcovia nabojov/kolies pouzivajuci orechy z hlinikovych zliatin jednoznacne doporucuju pouzivanie kaziet so spolocnym unasacom. Je to samozrejme dan za odlahceny a tym padom aj makksi orech, ktory je urceny na pretekanie.
Nikto snad nechce aby komponenty urcene na pretekanie vydrzali do nekonecna - to iste ako plaste s makkou zmesou, odlahcene retaze atd.
Treba si vzdy uvedomit co vlastne clovek od produktu pozaduje a nie si stazovat ked nespravne kupi... ;)

Moje dlhodobe skusenosti s 711/712:
1.kolesa s nabojmi v ciernej farbe - cca 5000km, bez vymeny lozisk alebo orecha / pouzivana kazeta XT
2.kolesa s nabojmi v cervenej farbe - cca 8000km, bez vymeny lozisk alebo orecha / pouzivana kazeta XT

Za poslednych 36 mesiacov sa v ramci reklamacii CZ/SK menili 4ks poskodenych AL orechov, u ktorych sa vyskytla vyrobna vada.
AL orechy su pouzite na MTB nabojoch 712, 812, na MTB kolesach Dragon a Blast a na vsetkych cestnych nabojoch a kolesach, ktorych sa za uvedene obdobie predalo niekolko stoviek kusov a reklamovanost AL orechov je pod urovnou 1%.
19.05.2010 - 11:05:41
00
pre porovnanie naboje DT370....najazdene cez 2 sezony -12500km zatial bez vakla na ose,maly na orechu, vymackanie skoro ziadne (XTkazeta)
vapka pouzita viac krat po maratonoch...a po jesenych blatakoch.(jazdene aj v zime)
tuto sezonu este zvladnu ;)
19.05.2010 - 13:53:07
00
pre porovnanie naboje DT370....najazdene cez 2 sezony -12500km zatial bez vakla na ose,maly na orechu, vymackanie skoro ziadne (XTkazeta)
vapka pouzita viac krat po maratonoch...a po jesenych blatakoch.(jazdene aj v zime)
tuto sezonu este zvladnu ;)


:y: Tak toto sa mi páči, výborná výdrž, len tá cena za to DT by mohla byť rozumnejšia.....
19.05.2010 - 14:13:48
00
Len cena? A ta hmotnost DT370 je uplne porovnatelna s D711/712, ze? Neplette do temy o light nabojoch tazke kravy. Set DT370 je o cca 25% tazsi ako spominany set Novatecov.

P.S. Ked chcete porovnavat, tak tie Novatecy porovnavajte s cenou DT240...
19.05.2010 - 15:45:36
00
nooo, ja mam sice D041SB/D042SB. Pokial viem tak vsetky Novatec naboje na 8/9-kolo by mali byt utesnene rovnako. Tie moje maju nabehane uz cca 28 500km a s loziskami som zatial nemusel nic robit, ziadna vola. Jedine co na nich servisujem je to, ze po 4 000-5 000km dam dole orech, vycistim zapatkovy system a dam novu vazelinu. Max spokojnost pomer cena/vykon super. A samozrejme sa prilanam k Jezusovmu nazoru na ceny DT


Naposledy upravil kocnere dňa 31.07.2011 - 18:50:33, celkovo upravené 1 krát.

28.05.2010 - 07:35:37
00
post508098.html#p507981
18.07.2011 - 00:29:14
00
keyboard_arrow_up