no napinák sa používa na FR, extrem FR alebo DH. ak si riešiš napinák (rockring - pedný okruh) tak s tým už asi ťažko niečo prehodíš. :wink: a s cenami ti neporadím. ale ak máš bike ten čo máš aj foto tak na tvojom mieste by som riešil skôr výmenu bajku až potom dáky napinák. :wink: čo jazdíš na tom bajku?

2 Billes No, asi zbytocne budem nieco vraviet, kedze to nechces pochopit, ale napinak sa na XC nepouziva ... a ak Ti raz spadne retaz, to este nie je koniec sveta ... skontroluj si skor presmykovac, ci sa Ti nejako neposunul, ale preboha, neries take koniny jak napinak na XC bike :roll: :?
07.04.2007 - 12:27:56
00
mne nepada raz, ale v poslednej dobe ked dam v predu na najvacsiu pilu tam pri 3 pokusoch z 5 spadne este dalej, akokeby chcela ist na 4ku :) ale ja ho nechcem koli padaniu retaze, to ma netrapi....podla teba je to konina, ok, mne sa to ako konina vobec nezda, ja nejazdim XC stylu ze idem na kopcek a cestou dole zosadnem z biku a tlacim ho.
07.04.2007 - 12:38:58
00
zeby bola vytahana? chod do servisu, tam ti to zmeraju a az bude, tak kupuj teraz novu retaz alebo o nejaky cas spolu s nou aj kazetu :roll:
07.04.2007 - 12:57:13
00
ehm takže konina jo ? no XC ako sa to vezme ja ten ZEPHYR používam na hocičo :-D Street , Dirt , DH :-D všetko amatersky samozrejme ...

pozri skočím nejaký náročnejší skok a pri dopade sa retaz vplivom toho že tolko lieta zošmykne s kolečka a padne...

alebo ked idem nejaky DH a je tam vela nerovnosti tak otrasmi mi spadne... po schodoch ani nehovorim...

problem s 3 pilou by nebol ja aj tak používam len strednú pilu (2) takže vymontovať 1-čku a namiesto 3ky dať ROCK RING by nebol problem :-P a prešmykovač nastaviť len na tu 2-ku ...
ale proste ked bude napínak tak reťaz nebude tak hrkotať pri dopadoch , pri jazde po schodoch a nemala by toľko padať..

ešte som počul o takom fígle že prehadzovač sa jaksi nastavil tak aby nebol moc natiahnutý a reťaz sa skrátila ale to robili v servise susedovi ale aj tak by do toho chcelo napínak ...

takže odteraz koniec rečí že to je konina ... pripadáte mi jak jeden predávač čo sa ma vypytoval načo mi to na taky bike bude , poviete mi čo vás potom ? ja to platím nie VY :-P
07.04.2007 - 13:07:35
00
lol...samozrejme že existuje napinak aj na hocikolko prevodov...no ten sa pripevnuje na dolnu trubku zadnej stavby stoji od 150 do 1000 sk...billes chod sa pozriet do cyklodomu,davnejšie tam mali...
07.04.2007 - 13:08:23
00
Norbhee: ja napinak takehoto stylu aky opisujes nechcem, ten je tak na dve veci ...
M4rekX: mas podla mna pravdu
Martinux: nie vytahana nieje, to by nic nesposobovalo, proste ty nechapes moje problemy :D
07.04.2007 - 13:24:51
00
ked retaz pada pri radeni na najvyssiu pilu... tak treba nastavit presmykovac...
a to ze retaz klepe o zadnu stavbu znamena , ze bude najskor dlha...

btw..najlepsie je slapat aj dole kopcom :)..potom nic nebucha :P
07.04.2007 - 13:57:32
00
Vcera mi retaz padla dva krat, raz som zle podradil to sa ale nepocita a druhykrat sa pri zjazde po kamenoch rozhojdala a spadla. Tak som zaradil hornu pilu pretocil a bolo po ftakach. Treba zjazdy jazdit na najvecsej vtedy je retaz najviac nasponovana a nepada :shock:
07.04.2007 - 15:11:49
00
V zjazde daj najvacsiu pilu a dozadu tiez niektore vacsie kolecko aby bola retaz napnuta
07.04.2007 - 15:30:45
00
ano a ty čo maju rock ring si maju ist hon.... ? :-D
proste napínak na retaz a hotovo ...

edit: a keby ešte niekto mal pripomienky k mojmu ZEPHYRikovi tak jazdim toto:
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?p=56489#56489
07.04.2007 - 15:50:03
00
neviem čo tu riešiš zo spadaním retazi. ja mam konu coilerka bez napináka a jazdím na sériovom na 3 píli. je sice sem tam problém s tým že mi spadne reťaz ale ani kôli tomu nechcem napinák. a sem tam dám do držky aj bajku. ale ked idem z kopca tak si dám na stredné vpredu aj do zadu a je to celkom ok síce mi sem tam pri zjazde debilne prehodí ale inak ok. Každopádne môj názor nedávaj si na svoj bike napinák je to XC bike nie FR ani DH !!!
07.04.2007 - 19:54:51
00
nj ked si to ja dám tak ako vravíš ty tak pri zjazde nejakom a presnejšie ked idem po nerovnostiach že každu chvilu su jemne skoky za sebou (niečo ako vlnky) tak sa mi skoro vždy stane že mi spadne reťaz (vlastne ked idem aj po polnej ceste a tam nerovnosti take menšie skoky) dolu kopcom rychlost asi 20-30 km/h a robím si take poskoky aby som dopomáhal bajku tak mi vždy zletí reťaz až vedľa prvého najmenšieho kolečka a tak si musim s presmykovačom nahodiť spet na dvojku a to sa mi nepáči ... a halvne to zbytočne hrkoce...
07.04.2007 - 22:00:46
00
mne nepada raz, ale v poslednej dobe ked dam v predu na najvacsiu pilu tam pri 3 pokusoch z 5 spadne este dalej, akokeby chcela ist na 4ku :) ale ja ho nechcem koli padaniu retaze, to ma netrapi....podla teba je to konina, ok, mne sa to ako konina vobec nezda, ja nejazdim XC stylu ze idem na kopcek a cestou dole zosadnem z biku a tlacim ho.

no tak si nastav poriadne dorazy na presmikaci a zarucujem ti ze ti uz ta retaz na tu 'stvorku' nepojde.....
a co sa tyka cinkania skontroluj si dlzku retaze,vysku presmikaca a nezjazduj na najmansom prevodniku! na nom sa slapu strechy ja osobne ho pouzivam na 5%...
07.04.2007 - 23:15:01
00
hod tuto otazku na BM a uvidis ine nazory 8)

edit> a hlavne tam neradia menit retaz zakazdym ked ti zacnu pukat loziska v pedaloch alebo ked sa ti zablati bike :P

edit2> inak najst napinak na dve pily je umenie :D drzim prsty :) na tri neexistuje urcite, ani shamana tam nenatrepes. e13 vyraba zevraj nalepsi napinak na dve pily...

a inak co je nenormalne na xc+napinak? :D ja mam na xc aj napinak aj rockring a zijem :P


Naposledy upravil Hosť dňa 08.04.2007 - 13:23:30, celkovo upravené 1 krát.

08.04.2007 - 12:00:09
00
zas ma tam budu do*ebáv*t jak s tímy rámami :-D ja som nikdy o takych znackach nepocul a uz som tam lamka :-D

ale šak jak sa mi podarí nejako poriadne sformulovať otázku tak ju tam šupnem...
08.04.2007 - 12:07:40
00
keyboard_arrow_up