Caute, mam novy bike a su na nom LX brzdove packy. Je tam jedno nastavenie, ktoremu nerozumiem - dostal som k tomu navod na deore packy a na nete som k tomu tiez nic nenasiel. Ide o tu skrutku zvrchu packy (vid obrazok) kde je pri tom napisane - H, . , L. Tusim ze to je nastavenie sily alebo toho servo wave ale ak niekto mate s tym skusenosti tak pls napiste co to sposobi ked to prestelujem. Dik :wink:

Prílohy:

LX_packy.jpg
LX_packy.jpg 10.32 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2007 - 15:21:35
00
Skusenost nemam ale mam google:
http://techdocs.shimano.com/media/techd ... 608736.pdf

:wink:
28.08.2007 - 16:45:43
00
nazdar,
ja som mal tie paky, "cudlik" som mal v strede.
ked to das na L tak paka ma taky tvrdsi nabeh a na H je zas taka jemnejsia. len daj pozor, aby si nestrhol ten imbus,
lebo to nie je take tvrde ako vyzera.
28.08.2007 - 17:23:35
00
velmi užitočná vecička.
Ked to dáš na L tak dosiahneš záber brzdy hned na začiatku stlačenia páčky, ale budeš potrebovať velkú silu. Odjazdil som na tomto nastavení jeden maraton a myslel som že si budem musieť kúpiť prsty.
Pri nastavení H, sa bude páčka chovať úplne inak. Pri postupnom stlačení si vymedzí vôlu brzdy až kým sa neoprie o vnútorný ohyb a tam nastane iné prepákovanie, kde pri malej sile na páčke dosiahneš veľkú na brzde.
Optimálne nastavenie je niekde v strede, za predpokladu, že bzdová páka má chod taký, aby sa oprela o vnútorný ohyb na zmenu sili. cca polovička chodu páky. Vtom mieste nastane prepákovanie a zmena pomeru .... a šup cez riditka.
Toto je môj postreh pri kombinácii LX páčka, XT V-brake s paraleontogramom a BBB trojfarebné cartridge.
28.08.2007 - 17:25:44
00
bože načo tolko zbytocnych slov... Ak si na hodinach fyziky nespal tak vieš čo je páka... a dalej ti vysvetlovat nemusim ak sa dobre pozries na obrazok ....
28.08.2007 - 18:34:26
00
dik za rady, dal som si obe na H a hned sa islo lepsie - prsty som mal jednoznacne menej unavene. Ale treba s tym potom opatrne som zistil, na zadnu si to teda dam na stredne nastavenie, obcas sa podarilo ho nechcene zaflekovat .
29.08.2007 - 22:29:28
00
keyboard_arrow_up