zdravim, chcel by som menit kolesa na krosovom bicykli a popri tom aj prehadzovacku a kazetu. doteraz som mal vzadu kazetu so 7 pastorkami. teraz by som chcel asi s 8 alebo 9. len neviem, ci sa mi to zmesti do toho ramu. nie som ziadny odbornik. len ked som sa na bicykel pozrel, tak sa mi nezdalo, ze by sa tam zmestili dalsie dva pastorky. dik za pomoc
22.06.2015 - 17:50:56
00
Ak chces menit aj kolesa, tak nie je problem. Na 8/9/10 rychlostny system potrebujes iny zadny naboj. Do ramu sa to zmesti.
22.06.2015 - 18:01:14
00
takze ak kupim naboj pre 9 kolo a 9 speed kazetu tak to bude ok? jasne budem aj prehadzovacku menit celu okrem presmykovaca a prevodnikov. teda zatial :) ale viac menej sa s tym chcem hlavne trochu pohrat
22.06.2015 - 18:04:24
00
Potrebujes vymenit minimalne toto:
- zadny naboj - kazetu
- retaz
- zadny prehadzovac
- prave radenie

Mozno bude treba vymenit aj:
- prevodniky na klukach

P.S. Financne sa ten upgrade samozrejme neoplati. Ja by som iba vymenil opotrebovane veci a nemenil tie funkcne.
22.06.2015 - 18:08:21
00
presne tak, neoplatí sa to. Predpokladám, že ked ten bike má 7 rýchlosti, tak to bude niečo staré do čoho sa vôbec neoplatí investovať. Výmena zadného náboja, okrem ceny náboja je to drahá robota vypliesť a zapliesť koleso a dosť určite okrem výmeny vyššie spomenutých komponentov by si musel meniť aj kluky s prevodníkmi a možno aj k nim príslušné stredové zloženie. 9sp reťaz by nemusela dobre zapadať do širších zubov na 7sp prevodníkov. Radšej niečo našetri a kúp poriadný nový crossový bike. Tu na bazári sa určite niečo najde.
23.06.2015 - 13:15:37
00
keyboard_arrow_up