Ahojte,

chcem kupit novu vidlu. Teraz mam RST Gilla Plus, jazdim XC (a jemny freeride :) ), mam specialized hardrock comp 2007, a1 ram. rozpocet...no cca do 8 tis. Sk. Moja vaha - 75 kg.

dik za rady...
04.10.2008 - 14:32:44
00
Jasna vec,ber Suntour Epicon od Milana (www.tuning-test.cz) 8)
04.10.2008 - 14:39:49
00
viewtopic.php?f=14&t=17701
tak čítaj
04.10.2008 - 15:17:35
00
Freeride na gile ? :lol: vies ze ma 28mm nohy? :twisted: ved sa ti polame ani nevies ako. Kup si minimalne 32mm . A ak mas taky rozpocet tak si kup Suntour Rux, to bue na freeride perfektne (napriklad http://www.sportove.sk/?produkty&produkt=rux-e-130-26-28-a-h )
04.10.2008 - 16:51:25
00
isto nejazdí freeride klasický ... len pod určitým slovom chápe niečo iné ako ty, podľa mňa na to čo jazdí bude tá Reba v pohode :wink:
04.10.2008 - 16:54:09
00
ist rychlejsie po terene - rozumej Allmountain :D (nie freeride, kedze tam je terenu viac, su tam skoky,klopenky,north shory,dropy,triky...)
04.10.2008 - 16:59:10
00
dik chalani....

no myslel som zjavne allmountain, nie freeride :D mea culpa. Vidim to na tu REBU :wink: vravite ze je to viac-menej ideal na to co budem jazdit?
04.10.2008 - 17:51:45
00
Ta Reba je slušná, ale ideál to rozhodně není. Kdyby to byla alespoň u-turnová verze Reby, která není tak přehnaně progresivní jako neuturnová, tak už by oproti upravenému Epiconu byla horší pouze v citlivosti a průběh by byl vyrovnaný.
Takhle má horší i průběh.
Upravený Epicon má oproti Rebě jedinou nevýhodu, je těžší (Epicon 09 je ale opět o něco lehčí, tam už rozdíl ve váze bude dost malý). Reba se upravenému Epiconu vyrovná až když je také upravená. Pak ty vidlice chodí +- stejně.
A když ta Reba za ty peníze nebude ani nová, tak to bych tedy vůbec o Rebě neuvažoval a vzal upraveného Epicona.

Dvě Reby máme doma, jednu upravenou od Milana a druhou v originálním stavu (ta v originálním stavu není upravená proto, že byla koupena s kolem, je to u-turnová verze, takže úprava nebyla tak akutní jako kdyby to byla neuturnová verze a na to kolo šla po pár stech kilometrů na té Rebě pevná karbonová, takže na úpravu nestačilo dojít).
04.10.2008 - 18:21:03
00
Ja neviem, mne to neustale zrovnavanie Epicona s drahymi vidlicami, napr. teraz konkretne s Rebou nejako nesedi. Epicon je pre mna stale lowend nech chodi akokolvek aj ked samozrejme vo svojej kategorii moze byt spickova. Proste by som si ju na bajk urcite nedal aj ked by som si mal priplatit par tisic za RS. To mam sam takyto nazor?
04.10.2008 - 18:46:45
00
Vieš ono ten low-end nevyplýva u SR z použitých materiálov, ale z nedotiahnutej konštrukcie a spracovania. Proste sa s tým nedrbú a chŕlia. Konštrukciu dotiahnu tie Milanove úpravy a spracovanie v podstate tiež. Možno by ťa prekvapilo, že črevá mnohých drahších vidiel sú z podstatne väčšieho shitu.
04.10.2008 - 19:07:58
00
No moze byt, ale ani lamajuce sa Duro a ine SRu nepomahaju, tazko povedat ci matros ci konstrukcia. U criev je to zas asi viac o konstrukcii. Tiez myslim, ze som vo vidliciach celkom zbehnuty, mal som ich otvorenych kvantum a dokazem si vybrat tu spravnu. Mam preferovane znacky (znacku) a SR ma zatial nepresvedcil no. Ako ekonomicka varianta samozrejme ano, narozdiel od RST, ktory je u mna asi uplne na dne :) .
04.10.2008 - 19:16:41
00
Ja neviem, mne to neustale zrovnavanie Epicona s drahymi vidlicami, napr. teraz konkretne s Rebou nejako nesedi. Epicon je pre mna stale lowend nech chodi akokolvek aj ked samozrejme vo svojej kategorii moze byt spickova. Proste by som si ju na bajk urcite nedal aj ked by som si mal priplatit par tisic za RS. To mam sam takyto nazor?


A jel si někdy na upraveném Epiconu? Upravený Epicon není špičkový ve své kategorii, ale obecně je to prostě to nejlepší, co se ohledně chodu dá z dnešních vidlic dostat a to je právě ten důvod, že s ním budou vždy všechny vidlice srovnávány, prostě je to takový etalón pro srovnávání. A i výrazně dražší vidlice je třeba upravit, aby se vůbec upravenému Epiconu vyrovnaly, jinak budou všechny chodit hůře.
Pokud nevezmu v potaz váhu, která pro někoho může být stěžejní a pak si třeba připlatí na upravenou Rebu, tak nechápu proč bych si měl připlácet za neupravenou Rebu a dostat za ty peníze horší vidlici.
Ono je to jednoduché. Ona vlastně žádná vidlice (pokud opět nebudu řešit váhu) není v originálním stavu lepší než upravený Epicon i kdybych měl neomezeně peněz a to včetně všech Foxek. Teď to myslím pro nižší zdvihy, u plného zdvihu Epiconu, tedy 140mm, tam je to složitější, protože tam se do srovnání dostávají věci jako pevná osa, kterou upravený Epicon nemá, snižování zdvihu (to má jen dražší verze TAD) a také tu začíná být potřebná high speed expanze, kterou standardně upravený Epicon nemá (dá se ale dodělat), ovšem třeba RS ji taky nemají.

Pokud si ale ochotný si připlatit za horší vidlici jen kvůli nápisu RS, tak je to tvoje volba.

A to nejsem žádný propagátor výhradně toho co jezdím. Upraveného Epicona doma žádného nemám, v partě jeden jezdí, další mám v okolí a další jsem zkoušel i při jiných příležitostech, takže vím naprosto přesně jak chodí.
Reby tu mám jen proto, že jsem je koupil s kolem a i tak bylo třeba Rebu nechat upravit (i přesto, že obě jsou u-turn verze), aby se upravenému Epiconu vyrovnala.
Pak tu mám dva Talase, opět koupené s koly (takže nevyšly tak draho). Oba jsou upravené. A i upravený Talas s eliminovanou kompresí je na tom citlivostí pořád nepatrně hůře než upravený Epicon. Je to dané Talas systém, který má nějaké ty pasivní odpory navíc a kterých se nedá zbavit, je to prostě daň za rychlé snižování zdvihu (a to je pro mě stěžejní funkce, tedy má pro svoje požadavky to nejlepší co mít můžu, nic by je lépe než upravný Talas nesplnilo). Upravený Epicon TAD je na tom ale úplně stejně, také je o chlup hůře s citlivostí než obyč verze upraveného Epiconu.
04.10.2008 - 19:21:15
00
...tu začíná být potřebná high speed expanze, ... třeba RS ji taky nemají.

nedávno som pozeral na web RS a objavil som tam novinku s názvom Dual Flow Rebound ( http://www.sram.com/en/rockshox/technology/ ). montujú ho do niektorých vidlíc, napr reba team, lyrik, totem... tipujem, že to bude nejaká obdoba hi speed expanzie, aj keď popis systému na webe je trochu nejasný... každopádne to vyzerá na dobrú správu pre priaznivcov RS vidlíc. dúfam, že sa teda nemýlim a naozaj to bude práve hi speed expanzia (alebo nejaká modifikácia)...
04.10.2008 - 19:36:52
00
nedávno som pozeral na web RS a objavil som tam novinku s názvom Dual Flow Rebound ( http://www.sram.com/en/rockshox/technology/ ). montujú ho do niektorých vidlíc, napr reba team, lyrik, totem... tipujem, že to bude nejaká obdoba hi speed expanzie, aj keď popis systému na webe je trochu nejasný... každopádne to vyzerá na dobrú správu pre priaznivcov RS vidlíc. dúfam, že sa teda nemýlim a naozaj to bude práve hi speed expanzia (alebo nejaká modifikácia)...


To opravdu vypadá, že by mohla být high speed expanze. Akorát dle toho popisu se mi zdá, že by se nastavovala high speed expanze a low speed byla nepevno, což je zvláštní a přesně opačně než se používá. Ale i kdyby to byla správně vyřešená high speed expanze, tak nechápu, že by třeba Pike ji neměl a Reba (i když vyšší model Reby) ano. To je trošku ujeté, aby nižší zdvih, který to až tak nepotřebuje měl a vyšší ne.
Uvidíme v praxi, jak to přesně vlastně bude a co to vlastně přesně bude.
04.10.2008 - 20:18:42
00
pike ale na 2009 nemenili (alebo ju aspoň zatiaľ nepredstavili), rebu menili. ale na druhej strane menili aj revelation, ktorý má teraz 140mm a tam DFR nie je...mne to pripadá, ako keby to plánovali len na lyrik a totem, kde to zmysel má a potom ešte do vidlíc s blackbox tlmičom, ale tu už len kvoli "prestíži". preto sa to zrejme dostalo aj do reby. a myslím si, že ten popis je popletený a nastavuje sa to tak, ako obvykle, teda low speed sa dá nastaviť a hi speed je napevno. ale to len tipujem. najlepšie sa to ukáže naozaj až v praxi.
04.10.2008 - 20:34:01
00
keyboard_arrow_up