Zdravim bikeri,pri udrzbe mojho noveho biku som si vsimol,ze zadne koleso ma po roztoceni malu odchylku(cca.4mm)Nejde o osmicku?Je vobec mozne pri beznom jazdeni(ziadny extrem,viac asfalt ako les) urobit osmu na kolesach?(Shimano M475 disc hubs; Bontrager Camino alloy rims).A este sa chcem opytat ako casto cistit prednu vidlu?(RockShox Judy J1 w/preload, 80mm)?Diky! :arrow:
04.07.2006 - 11:11:49
00
osmičku spravíš ani nevieš ako, ak je výplet nový často si sadne, niet sa čomu diviť, 4 mm je už celkom dosť treba centrovať, vidla - čím častejšie ju budeš čistiť po jazde, tým menej starostí ti narobí. :P
04.07.2006 - 11:22:51
00
Suhlasim. Treba to vycentrovat.Aby si mal osmicku nemusis sa zrovna vysypat z biku alebo do niecoho narazit. :wink:
04.07.2006 - 11:45:55
00
Ešte si dobre všimni, či ti hádže ráfik alebo guma. Z času na čas sa môže stať, že ráfik ide rovno a guma hádže jedna radosť.
04.07.2006 - 11:56:06
00
tak som na to pozeral s kolegom(starym bikerom 8) ),tak ze je to iba guma vraj,pozerali sme na rafik pri brzde a ten isiel pekne rovno,tak ze mozem sfuknut gumu a ponapravat ju,ale hadam to nebude nejaka vada,ci?A vidlu cistit po kazdej jazde???Nieje to moc?Kua neviem ani ako ju rozobrat,musim pozriet...
04.07.2006 - 12:02:29
00
Skus tu gumu predtym poriadne nafukat, ak sa sama neupravi, tak uz asi nevyrovnas nic, na to treba davat pozor pri nasadzani plasta, aby nehadzal, on sa potom, ked je nakrivo casom trvalo zdeformuje do tej pokryvenej podoby a potom je dost problem s tym nieco urobit.
A k vidle, katko nemyslel, aby si ju rozoberal, to nechaj na servis, tak raz 2 roky, ale bezne ocistenie a premastenie vnutornych noh. Nic ine s tym robit nemusis.
04.07.2006 - 12:29:52
00
tak som na to pozeral s kolegom(starym bikerom 8) ),tak ze je to iba guma vraj,pozerali sme na rafik pri brzde a ten isiel pekne rovno,tak ze mozem sfuknut gumu a ponapravat ju,ale hadam to nebude nejaka vada,ci?A vidlu cistit po kazdej jazde???Nieje to moc?Kua neviem ani ako ju rozobrat,musim pozriet...


ja mam taku istu vidlu a v shope mi povedal sevisak ze staci utierat nohy od humusu a to je vsetko. no a raz za rok odniest do servisu. nechce sa mi tomu verit ale co uz...
04.07.2006 - 14:21:31
00
... to nechaj na servis, tak raz 2 roky...


no radsej po kazdom roku :wink: istota pol zivota
04.07.2006 - 20:03:31
00
ok guys a aj vnutorne nohy striekat silikonovym sprejom pri cisteni?
Tie gumy skusim vyfukat,trochu pospanovat a nafukat znova,diky za pomoc.
Vcera pri jazdeni som pocul suchat retaz o presmykovac a tak ze to vystelujem trochu,kua som sa s tym babral cely vecer este a aj tak to nieje lepsie,asi to necham na shop-servis... :roll:
05.07.2006 - 08:06:06
00
Vcera pri jazdeni som pocul suchat retaz o presmykovac a tak ze to vystelujem trochu,kua som sa s tym babral cely vecer este a aj tak to nieje lepsie,asi to necham na shop-servis... :roll:


nieee. aj mne sa to stalo asi pred 2 tyzdnami a pomoze ti <toto>,lekce 4 :wink:
05.07.2006 - 16:59:24
00
Vydlu po kazdej jazde utrem (nohy) a nastriekam tf-ko okolo prachoviek. Par krat stlacim a hotovo. Vseho-vsudy 2 min.
Co sa tyka presmyku, je plno navodom na nete ako co nastavit. Treba pozriet. Ja mam presmyk suntour, a na stranke vyrobcu je pekny manual co a ako nastavit. Ten manual by mal platit aj pre shimano a SRAM. Co som videl podobne manualy na nete pre shimano, boli take iste ako pre suntour...
06.07.2006 - 10:54:40
00
keyboard_arrow_up