Nedavno som sa prehanal po lese, riadne to triaslo, drgalo, hegalo, kmitalo a kedze som zabudol odlozit predne a zadne svetla, zadné sa vyvibrovalo a stratil so ho predne svieti po tej jazde kedy chce. Neexistuje cosi odolne?
18.09.2005 - 17:35:15
00
akekolvek znackove by to malo zniest :-) okrem olpran a inych tesco veci.
ja pouzivam od jari author x-ray 5 a blikacku mam uz 4 rocnu author a okrem baterii som nemal najmensi problem a to jazdim prevazne teren a skoky su viac nez je na XC bike zrele a drzia stale. skus zbehnut do nejakeho bikeshopu a sa opytaj oni ti urcite poradia len nerataj s tym ze ich kupis p+z dokopy za 300,- sk take ti urcite vela nevydrzia.
18.09.2005 - 17:42:58
00
tak tak. ja si svietim dopredu s cat eye HL-EL300 (5 lediek, 4xAA baterka - takze *dost* tazke) a na rajdach to drzi v pohodicke. tam sa podla mna ani nema co posrat.

a vzadu klasicka blikacka aku ma hadam kazdy :) raz som ju musel menit, ale to zato, ze mi do nej slahla haluz a pukla na 2 casti...
18.09.2005 - 19:12:36
00
mam predne aj zadne od kellysu, drzia perfektne (hlavne to predne, je uplne super navrhnute, nema sancu odletet) zadne ako blikacka je sueper (5diod natocenych aj do stran => osvetluje aj na bok) ale tych prednych 5 diod je dost bieda. ako blikacka je to fajn, ale moc si s tym neposvietim. tie diody osvetluju dobre hlavne svetle predmety ... a tych svetlich predmetov neni ani na ceste ani v lese vela :)
19.09.2005 - 09:09:50
00
ahojte, ake polo-profesionalne osvetlenie na vecerne bikovanie by ste mi poradili ? som ochotny minut tak max 2500,-

som rozmyslal nad celovkami od Petzlu, len neviem ako je to s uchytenim na prilbu ? ide to ?
18.10.2006 - 23:22:40
00
Predné dobré svetlo je napríklad SIGMA CUBERLIGHT. Je to halogenka, 16 Lux./ cena cca 480 Sk/
Nevýhodou je pri takýchto typov svetiel slabá výdrž bateriek.
Ideálne je kúpiť do toho nabíjacie baterky, nejaké 2500 mAh. Čiže ďalšia investícia cca 500 Sk.
Sigma je konštruovaná tak že môžte do toho priamo strčiť jack od nabíjačky. V ponuke je aj priamo od Sigmy. Takže ďalšia položka cca 250 Sk.
Dobré sú aj rôzne 5 led diódové svetlá v cenách cca od 300 Sk.
Nevýhoda- svietivosť je slabšia ako pri Xenón a halogénoch ale zároveň je pozitívum velká výdrž bateriek.
Napríklad je 6 led diódové svetlo Longus. Cena cca 499 Sk.
Zadná blikačka postačuje hocijaká stokorunová.
Tož vsjo a točeniu zdar!
20.10.2006 - 18:00:54
00
ahojte, ake polo-profesionalne osvetlenie na vecerne bikovanie by ste mi poradili ? som ochotny minut tak max 2500,-

som rozmyslal nad celovkami od Petzlu, len neviem ako je to s uchytenim na prilbu ? ide to ?


Ja osobne som absolutne za..co sa tyka celoviek od Petzlu..su vymakane...ale je tu ale:
...mam s nimi skusenosti iba co sa tyka trekingu a nocnych vystupov.Na mojej horolezeckej prilbe drzi celovka skvele ,ale tu je to ale...ja mam na nej priamo spravene prichytky za ktore sa ten popruh zastrci...nemam vobec sajn ,ako by takato celovka drzala na cyklo-prilbe.
takze,idealne pre teba by bolo zobrat prilbu,ist do obchodu a skusit ako to bude,alebo nebude drzat.
Co sa tyka kvality su 100%
21.10.2006 - 09:14:42
00
nemam vobec sajn ,ako by takato celovka drzala na cyklo-prilbe.
takze,idealne pre teba by bolo zobrat prilbu,ist do obchodu a skusit ako to bude,alebo nebude drzat.


V Auparke (Bratislava) jeden obchod prodava Petzl. Prodavaji se k tomu specialni hacki z oceli a plastu, ohne se to podle velikosti helmy, a upevni na ni.

Koupil jsem to, ale jeste ne zkusel :)
24.10.2006 - 12:33:05
00
Ja som osvetlenie vyriesil 55w halogenou hella ff300. a ako zdroj oloveny akumulator. Svetlo je peckove no vydrz je trosku slaba. A taktiez to neni pre tych co sa snazia usetrit kazdy gram uz len kôly tomu ze akumulator vazi 1,5kg a lampa neni tes dajak lahka
25.10.2006 - 21:38:16
00
Ja som osvetlenie vyriesil 55w halogenou hella ff300. a ako zdroj oloveny akumulator. Svetlo je peckove no vydrz je trosku slaba. A taktiez to neni pre tych co sa snazia usetrit kazdy gram uz len kôly tomu ze akumulator vazi 1,5kg a lampa neni tes dajak lahka


:shock: :shock: :shock:
...no ja si osobne si neviem predstavit,ze by som nieco podobne na biku vlacil :?
a na co by mi to preboha bolo? ... celovky od petzlu,co sme tu riesili su uplne lahunke, vydrzia svietit vazne dlho (120-150 hodin prevadzky na jednu varku bateriek) a vykon je absolutne uspokojivy (32-35 metrov standartne).Tikka XP dokonca dokaze urobit niekolko sekundovy vyboj az na 50-60 metrov...
26.10.2006 - 08:53:12
00
pokial viem taketo srandy na bajk robi cateye alebo silva. Hlavne tie silvy su velke ako krava a da sa to dobre pripnut na helmu. Mne uplne staci Black diamond Spot, svieti to na 40 m a nic to nevazi.
26.10.2006 - 13:12:19
00
Inak ja som si kupil na jar na bike Cateye a stoji za ... Mozno som kupil nejaky biedny model,alebo neviem,ale ma to hrozne mizernu svietivost. Takze ak budete niekto kupovat osvetlenie Cateye,dajte si bacha a radsej zistite ako to svieti...nech potom nenadavate ako ja :roll:
26.10.2006 - 13:40:41
00
nemam vobec sajn ,ako by takato celovka drzala na cyklo-prilbe.
takze,idealne pre teba by bolo zobrat prilbu,ist do obchodu a skusit ako to bude,alebo nebude drzat.


V Auparke (Bratislava) jeden obchod prodava Petzl. Prodavaji se k tomu specialni hacki z oceli a plastu, ohne se to podle velikosti helmy, a upevni na ni.

Koupil jsem to, ale jeste ne zkusel :)


Tak prikladam obrazky

www.pbase.com

www.pbase.com

www.pbase.com

www.pbase.com
29.10.2006 - 17:48:59
00
ahojte

dost intenzivne rozmyslam ze si kupim Sigmu Mirage,

v Kaktuse to maju za nejakych 2800,

jazdite s tym niekto ?
03.11.2006 - 14:36:37
00
Ja použivam svetlo predne od BBB dal som zato 700sk je to nabijacie ktomu boli aj baterky a nabijačka v papieroch je pisane že sa daju nabiť 1500krat mam to 2 roky a bez problemov to svieťi 5hodin ! V zadu mám blikačku už snať 6 rokou na tuškove baterky CATEYE. :twisted: :twisted: :twisted:
03.11.2006 - 15:57:04
00
keyboard_arrow_up