Dominik> pomýlil si sa - najprv ozmýšľať a potom písať...
17.10.2005 - 20:53:23
00
Zdravim ake je pocasie v Tokyu.
17.10.2005 - 22:44:52
00
Tak idem do toho poradite mi, prosim za odpovede vopred vdaka.
Z internetu som si kukol Shimano a to pedale PD-M324 obojstrane s topanok su asi naj tie SH-M120s MT50B a m021Y tie su najhorsie lebo su na snurky co podla Jana nie je idealne,mimochodom ku kazdej topanke je obrazok pedalu znamena ze su kompaktne len s tou pedalou to sa mi javi ako blbost.
Cena by sa mala pohybovat okolo 6000 SK
20.10.2005 - 21:18:44
00
Dnes bude piaty deň čo budem skúšať moje prvé SPD pedále BBB BPD 10 click&go a tretry Specialized COMP MTB. Nech nastavím kufre akokoľvek, stále mi niečo nesedí. To nastavovanie nemá konca. Snáď sa mi čoskoro podarí násť tu správnu polohu, príp. poraďte. Dík.
21.10.2005 - 08:48:48
00
to jfab
skús nastaviť kufre tak aby si mal klb na palci (noha) presne v osi pedála (to je oska z kluky). Spravidla je to najširšia časť topánky. Čo sa týka vzdialenosti, mne vyhovuje nastavenie kufrou, čo najbližšie k sebe, čiže kufre namontovať čo najviac na vnútorný kraj nohy. Takže nohy budú od seba čo najdalej.
Po nastavení skús ponastavovať dalšie komponenty (výška a poloha sedla, vzdialenosť sedla) Trochu pobehaj a ked nebude sedieť tak posúvaj len vzdialenosť k sebe.
Pokial si nejazdil z SPD, ten pocit budeš mať z naklonenej polohy nohy smerom von (palce sú trochu zdvihnuté hore), kvôli menšiemu bočnému zatažovaniu kolien, na ktorý si treba zvyknúť, ale potom ...... paráda.
21.10.2005 - 14:11:37
00
to roman: sorry že som neodpovedal. možno nie je vhodné aby si mal os pedálu v osi kľbu palca. ja to mám nastavené trocha smerom k päte. tá vložka, ??neviem či by ti to pomohlo. asi ti vadia tie tlaky priamo na kĺb. neviem, napíš viac
22.10.2005 - 14:43:46
00
takto som sa dočítal. skúšal som rôzne variácie a pri ostatných ma boleli kolená.
Toto nastavenie sa mi najviac osvečilo.
24.10.2005 - 15:02:59
00
Inac ked uz budes brat naslapky tak by som ti jednoznacne doporucil TIME. Su najlepsie zo vsetky co sa tyka zanasania. Jazdim XC a na predoslych som neznasal to ze po 1-2 behacich pasazach boli pedale zanesene ze som tam kufor horko tazko narval hadam aj po 200 metroch ak vobec. Nu a niekedy som teda musel aj palickovat. A tretry odporucam tiez kvalitne. Neoplati sa setrit lebo je to dlodoba investicia a ked to rozpocitas co za ne das a kolko ti vydrzia tak ti vyjde cislo ktore dostanes ze si odpstis 2 piva do mesiaca. Ja osobne mam aj s titanom v podrazke. Nejde o titan ale celkovo o kov lebo plast sa casom preslape. Zatim
31.10.2005 - 00:12:18
00
to: Lubec
súhlasím s tebou, že nie sme taký bohatý, aby sme si mohli kupovať lacné veci.
Problé nastáva vtedy, ked aj tie najlacnejšie boty sú nad hranicou cenovej únosnosti. Vtedy si môžeš odpustiť aj jedlo každý deň, aby si ich mal. SPD aj s tretrami Specialized ma vyšli cca 4000,- Sk a bol som rád, že ich mám. Zatial fungujú druhý rok.
31.10.2005 - 08:17:12
00
Kupil som si sh m540 za vybornu cenu. Rozdiel oproti obycajnym pedalom je evidentny. Slapanie je omnoho pohodlnejsie a hlavne plynulejsie. Celu pracovnu otocku robis hladko so stalou silou. Tym zatazujes svaly z oboch stran a unavis sa neskor, lebo do pedalov 'nekopes'. Odkedy jazdim na naslapkach, citelne sa mi zlepsila kondicka a nohy sa mi krajsie vyrysovali. V lete som siel z ba do he, co bolo 512 km a zvladol som to v relativnom fyzickom aj psychickom zdravi za 2 dni. Dovolujem si tvrdit, ze bez nich by som to nezvladol.
Druha strana mince je bezpecnost jazdy. V tazkom terene si treba davat pozor, lebo noha je pevne upnuta a niekedy je nutne ju kvoli udrzaniu rovnovahy zlozit dole, co sa nie vzdy stiha:) Ja som si kvoli tymto pedalom zlomil ruku. Stalo sa mi to v meste, ked som schadzal z bicykla a akosi sam zabudol, ze uz nemam klasicke pedale. Vysledok bol zabavny: ruka zlomena v predlakti v oboch kostiach, dva krat operacia a droty na pol roka a co je hlavne- bicyklovy post na 3 mesiace:(
Verim, ze to nikoho neodradi od kupy naslapiek, lebo aj napriek vsetkym malichernostiam co sa mi stali su podla mna skvela vec.
17.11.2005 - 01:12:52
00
SPD su dobra vec do dobreho pocasia, lebo stupenie do blata a problem je tu. a tu moja rada pre tych ktory si este len idu kupit naslapy. od kedy nejazdim SPD ale Crank Brothers tak neviem co je zanasanie a nenacvaknutie. a pozor nehovorim ze SPD su neni dobre len mne akosi nefungovali pri nepriazni pocasia. a tretry mam LAKE.
17.11.2005 - 07:19:42
00
akurat keby sa tie kufre na tych crankoch tak rychlo neopotrebovavali...mam uz druhe cranky - momentalne jazdim Cranckbrothers Candy...a su super.. az na to, ze tie mosadzne kufre naozaj rychlo odchadzaju...

btw: bulf..nevadi, ze sa nedaju nastavit ?
17.11.2005 - 08:52:13
00
daju ale len uhly a co chces na nich nastavovat ked do hora ta aj tak nepustia. po skusenostiach aj s jednymi aj druhymi uz jedine crank.
17.11.2005 - 16:32:27
00
bulf a co nove SPD? skusal si?
17.11.2005 - 17:07:55
00
visby cau zatial nie ale ked pride na to tak ich vyskusam. a zacvaknu sa aj ked su zasrate od blata? neviem doteraz som s tym mal na SPD problem ktory vyriesil az CrankBrothers Mallet.
18.11.2005 - 07:47:01
00
keyboard_arrow_up