ake su vyhody a nevyhody SPD pedalov oproti klasickym???
13.10.2005 - 17:17:48
00
No nejaky ten rok uz jazdim spd tak sa snad mozem vyjadrit... ako spd oproti normalnym pedalom je fak dost velky rozdiel dokonca aj oproti kosikom je to o dost ine, hlavna vyhoda je ze mozes tahat pedal aj smerom hore a tym zapajas aj svaly z dolnej strany stehna a nie len z hornej, teda aspon tak si to predstavujem a ked si po par mesiacoch, mozno tyzdnoch (ja uz neviem bolo to davno:)) vypracujes aj tietok svaly tak je to parada, ja som ten rozdiel pocitil ked som nahodil nachvilu klasicke pedale a isiel som klasicke tempo(skorej som sa len snazil:)) a ma boleli nohy jak svina... Proste spd drzi nohu na pedale fest dobre a to dost pri jazde pomoze. Jedine nevyhody ake som ja pocitoval boli ze pri fakt brutalnom zjazde treba vypinat botu z pedala do tazkych zakrut a na zaciatku som tiez parkrat spadol ked som zastal a...a zabudol som vypnut pedal:) ale toto aj to predtym je len vec zvyku, za tyzden si na to zvyknes.
13.10.2005 - 21:28:59
00
z tvojho komentara som pochopil ze na SPD treba asi aj nejake cyklisticke tretry,ze?
13.10.2005 - 21:41:08
00
No hej, vlastne tretry su ta drahsia cast spd :( ja mam spd za 1500 a tretry ma vysli 2 krat viac, ale zase mam ich uz mrrrrrrtne dlho a naozaj vyzeraju ako nove... bez zvelicovania este aj ten suchy zip co je zec snurky drzi ako novy a neni zosuchany;), proste je to fajna vec a v tretrach sa jazdy super, bo maju fest tvrdu podrazku(co dost pomoze) a tak
13.10.2005 - 22:35:02
00
to s tou tvrdou podrážkou je fakt pravda, lebo niektorí sa sťažujú na bolesti od kufrov pri dlhš. tratiach.

diagnóza: kúpiť, čo najsjôr
14.10.2005 - 08:02:06
00
SPD vynikajúca vec. Neviem pochopiť, ako som mohol bikovať s košíkmi. Drží nohu, môžeš šlapať do kruhu (treba si zvyknúť) a efekt stojí zato. Ak máš trošku voľných peniažkov skús investovať do SPD. Tretry sa dajú zohnať cca od 2000,- Sk

to jano: aj ja mám problém po 30km ma začne bolieť klb na pravom palci (ako keby zdrevenel) Skúsim to vyriešiť vložkou do topánky. Uvidíme.
14.10.2005 - 08:41:25
00
Mozno napisem to co vies a robis, ale pre istotu. Vzdy po nejakom case pohyb prstami na nohach, pomaha to.
14.10.2005 - 11:49:39
00
paliG napísal/a:
-------------------------------------------------------
> ake su vyhody a nevyhody SPD pedalov oproti
> klasickym???

Keď vyskúšaš, už sa nikdy nevrátiš späť. To hovorí za všetko.
Ale počítaj, že pár krát si dáš do držky, alebo "hodíš záda" pri prudkom výšlape, kým si na to zvykneš.
14.10.2005 - 12:33:23
00
Ked si nastavis vypinanie na najlahsie, tak to nebude take hrozne... Ked si zvyknes, nastavis si ako ti bude vyhovovat a mas... Urcite chod do spd-ciek...
14.10.2005 - 13:13:08
00
to roman: to s tym klbom palcovim poznam aj ja, mne sa zda ze u mna je to sposobene tym ze mam trosku volnejsie tretry niekedy, ked si ich zasnurujem volnejsie alebo si dam tenke ponozky, bo ja nosim hrubsie prave koli tomu, lebo ked mam v tretre volnu nohu a ona je dost tvrda, cize sa moc neprisposobuje nohe tak mam v preiestore prstov trochu volneho priestoru a potom podvedome zohybam prsty dole... co potom vedie k bolesti toho palcoveho klbu. Ja to riesim tak ze dam trosku hrubsie ponoky a dotiahnem snurky na fest a nic ma neboli a aj sa mi lepsie taha s takto napevno chytenou nohou v tretre.
14.10.2005 - 14:01:50
00
mam SPD asi 2 mesiace, prve pocity, po rovine a hore kopcom po asfate je to ovela pohodlnejsie slapanie ako bez, ale bolo treba najst dobru polohu kufrov. Problem je v tazsich terennych vyjazdoch a prudkych zjazdoch- bol som zvyknuty udrziavat rovnovahu aj nohami ( dole z pedalov) a uz sa mi parkrat stalo, ze mi do kopca presmyklo zadne na koreni a isiel som dole, ani som nestacil zareagovat. Na blbnutie po korenoch a kamenoch radsej davam stare pedale, ale ked predom viem, ze trasa nebude " o drzku" jedine SPD.
Matros - pedale za 1500 a tretry za 3000 - spokojnost.
14.10.2005 - 14:06:34
00
vsetkym diky za rady :)))
14.10.2005 - 17:54:22
00
ako je to s naslapnymi pedalmi pri zjazdoch,to viete ked leti nie lepsia mat topanky volne i ked sa mi stava ze sa mi pri zjade smykne noha z pedalov a to nie nic prijemne.Dneska som videl zjazdon´ve bike a tie tiez maly naslapne no neviem vsetko ma svoje vyhody a nevyhody ale i pri vyjadzde ked slapete strmy kopec a myslim dost strmy a vase skusenosti
16.10.2005 - 21:38:25
00
sorry najprv citat potom pisat
16.10.2005 - 21:45:36
00
ešte jedna podstatná vec. neviem, ako jazdíš, ale ak chceš (alebo máš v pláne) drtiť a podávať čo najväčší výkon, nekupuj trekingové-alebo-iba šnurovacie tretry. kúp radšej s suchými zipsami. pri ťahu davaš energiu do naťahovania šnúrok. ak chceš konfort alebo ti na tom tak nezáleží, tak voľ aj mäkššie. ja mám diadory s šnurovaním a dvomi veľkými such.zip. = super.
17.10.2005 - 09:04:57
00
keyboard_arrow_up