ahoj

mam treningovu plastovku od tufa a uz sa mi na nej robia pekne rezne poskodenia a ked je nafukana na 10atm tie dierocky sa otvaraju , ako zatial v pohode len sa obavam ze budem do tyvh dierok castejsie chytat bordel z ciest a riziko defektu vzrasta ....
chcem ich niecim zalepit a otazka je co by na tu gumu slo a aj vydrzalo (napadlo ma stavebne lepidlo ale to celkom stvrdne ) ....
14.07.2012 - 21:28:34
00
Co takto toluen?
14.07.2012 - 21:32:20
00
no to dostat ? kedze sa to dost fetovalo istym casom :D ale nasiel som totok : http://obchod.damoslovakia.sk/teroson-terokal-2444-340g-lepidlo-na-profilovu-gumu/ len je to dost drahe kua ....(polka ceny pastovky)
14.07.2012 - 21:38:05
00
ake velke trhliny mas na tom plasti?
14.07.2012 - 22:05:14
00
Pokiaľ nemáš poškodený kord, len behúň, skús toto:

Daj tam vulkanizačné lepidlo. (klasické na lepenie defektov)
Plášťovku prstami stlač tak, aby sa poškodenie čo najviac otvorilo. Lepu tam daj, ale len minimum. Ak by ti ušlo viac, radšej ho utri a skús zopakovať.
Lep pri stlačenej plášťovke nechaj stuhnúť, aby mal na povrchu jemný film. (cca. 3-5 min) Potom to silno prstami stlač, aby sa dobre spojili natreté časti.
Toto platí na poškodenia, ktoré vyzerajú ako rezné.
Ak je poškodenie v tvare špendlíkovej hlavičky(jamky), vyrob si trocha gumového prášku. (šmirglom, pilníkom) Dierku jemne natri vulkanizačným lepilom. Kým lep vytvorí film, zmiešaj gumený prášok s lepom(lepu nie veľa, len toľko, aby prášok držal pokope). Po 3-4 minútach vtlač gumovú zmes do dierky. Pozor, nemala by vyčnievať z profilu pneu. Radšej nech je tam mierna prepadlinka.
Nedúfaj ale,že takáto kozmetická oprava vydrží tak dlho ako pneumatika.
14.07.2012 - 22:28:19
00
mne ide iba o zacelenie dierok aby mi do nich nevbehol zase nejaky ostry kamienok a nedokoncil co zacal jeho predchodca ,ono quasi mi ide o zaliatie dierky nie o nasilne zlepovanie casti ktore su rozrezane cize skor by som preferoval nieco co bude pruzne a bude tam drzat (nejaku pevnejsiu zuvacku) skusim to s tymto co som nasiel resp jeho lacnejsou nahradou ale musi to byt priemyselne lepidlo na ktore sa da spolahnut ...ked kvacnem viacej proste si to upravim zrezanim ziletkou

lepidlu na duse sa asi vyhnem lebo tam by som musel mat aj tu zaplatu. bez toho to nebude dobre fungovat ...
15.07.2012 - 09:37:58
00
"lepidlu na duse sa asi vyhnem lebo tam by som musel mat aj tu zaplatu. bez toho to nebude dobre fungovat"
Načo záplatu? Veď ja som o nej nehovoril.
Vulkanizačné lepilo môžeš nahradiť aj lepilom Chemoprén, AlKaprén a pod. Po stvrdnutí sú stále pružné. Postup rovnaký ako som už popísal. Na gume držia však slabšie ako vulkanizačné lepidlo.
15.07.2012 - 10:06:29
00
no myslel som ze to reaguje iba so zaplatou (nieco ako dvojzlozka) skusim ten chemopren ...
15.07.2012 - 11:17:01
00
inak cim najlepsie odmastit tu plastovku ??
15.07.2012 - 11:17:31
00
Tým, čo máš po ruke. Acetón, denaturák a pod. Ja na gumu používam acetón. (Pozor, nie však univerzálne riedidlo na farby. To je vhodné aj na syntetiku, t.zn. je "mastné")
Ak použijš chemoprén, najlepšie taký, čo je na nesavý materiál.
15.07.2012 - 12:07:21
00
janosik zbehni do nejakého pneuservisu, tam ti s tým poradia, keď popraská guma na pneu, tak vedia ju pekne zaceliť. Kamarát sekol z boku na aute pneu, ešte tak, že sa dala zalepiť a z vonku mu pneu pogumovali v časti, kde bola porezana a ani nevidno, že vôbec niečo bolo seknuté.
19.07.2012 - 09:13:09
00
njn len tam su trosku vacsie rozmery tych sekov vzhladom na hrubku autoplasta, tu na plastovke je to v milimetroch ale zase niektore su uz otvorene tak cca 1mm a to je uz vela ...este som sa nato nepodujal ale do tatrytour to musim poriesit vzhladom na problemove useky ako su oravice , tam je to o hubu ...
19.07.2012 - 10:45:43
00
při ceně C S33 PRO bych tohle vůbec neřešil a vyměnil ji, až ti ta popraskaná někde ve sjezdu prdne bude to mnohem dražší
19.07.2012 - 13:35:42
00
noo ona je praveze este nova ,ona je skor dorezana ako popraskana a zatial ju mam iba na zadnom ,na prednom stale klasika plast :)
19.07.2012 - 18:19:01
00
janosik: Riešim podobny problem ale ja nemam plaštovku. Mam plašt Vittoria Open Corsa a jazdim na 10barov. Pri takomto tlaku su plašte odolne na prepichnutie. Blbost stačí črepina skla na ceste ktora pôsobý ako žiletka na plašt. Kamienky odlietaju ako gulky sem tam trafili okoloiduce auto. Ale tak uctihodne že som čakal že šofer my skriži cestu a da my jednu cez hu.. :D Teraz k veci. Ja mam plast dorezany tiež a dal som tam vulkanizačne lepidlo. Nebudem kvôli tomu kupovať nový plašt.
19.07.2012 - 21:40:14
00
keyboard_arrow_up