Dobry den,

Mam 10 rocny hardtail MTB "GT Outpost Disc 2010" v tejto konfiguracii. Bike mam na rekreacne jazdenie po BA a okolitych lesoch. Nie som priliz aktivny biker, teraz ma bike tak 2500km najazdenych. Jedina vec co mi ale prekaza su mechanicke hydraulicke brzdy. V lese pri 30% klesani mam co robit aby som ubrzdil. Preto by som chcel poradit co by sa s tym dalo spravit. Napadli ma 2 moznosti:

1. Vymenit len kotuce a platnicky za nieco lepsie ako tie "ProMax" co tam mam. Budem vidiet vyraznu zmenu?

2. Vymenit komplet brzdy za hydraulicke. Este som to ale nerobil, takze neviem ako moc to je narocne a na ktore parametre si mam dat pozor ked ich budem kupovat aby som ich mohol namontovat. Plus budem musiet menit aj obe radiace packy, kedze teraz mam spolu brzdove a radiace.

Vopred dakujem za rady!
15.04.2020 - 14:08:59
00
Kotúče a platničky nemá zmysel podľa mňa meniť.

Najlacnejšie a najjednoduchšie zlepšenie stavu by priniesli tieto strmene: https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/brzdy/kotucove-brzdy/force-mechanicke-kotucove-brzdy--sada.html .
Možno na tak starom bicykli by malo význam sa aj povenovať bowdenom, koncovkám a lankám (vymeniť za nové). Záležitosť pár € a pár desiatok minút.

Optimálne, ale drahšie riešenie by boli hydraulické kotúčové brzdy (napr. aj lacné Shimano sú viac než dostatočné) + teda to nové radenie. V prípade kompletnej výmeny si treba dať pozor na dĺžku hadíc, nech nie sú príliš dlhé alebo krátke.

Veľký potenciál na zlepšenie je aj v prípade vidlice. Už len nejaká bazárová za 50 € by bola x-krát lepšia alebo niektoré nové za 70-120 € by priniesli veľké zlepšenie.

    15.04.2020 - 14:40:19
    00
    Vdaka za tip, ten strmen vyzera presne ako to co potrebujem!

    Prikladam fotku mojho momentalneho strmena. Podla coho co som si nastudoval na nete, na vidlici by mal byt IS mount a na nom Postmount adapter, cize ten novy strmen by tam mal pasovat bez dokupovania dalsich dielov. Kotuc tam je Promax 160mm. Mozem tam teda aj ten nechat?

    Príloha:
    IMG_0413.jpeg
    IMG_0413.jpeg 375.22 KiB thumb_up0thumb_down

    16.04.2020 - 10:28:03
    00
    Ak nie je kotúč opotrebovaný, tak môže v pohode ostať. Za 2500 km by mal byť v pohode :)

    Pred objednávkou odporúčam skontrolovať ešte stav tých iných drobností, nech prípadne hodíš do košíka všetko, čo treba - ako napr. tie bowdeny, koncovky, lanká.
    16.04.2020 - 11:19:34
    01
    keyboard_arrow_up