Čaute

Tak dnes teraz pri servise som si všimol, že mi praskol rámik (LP X-Control 310 08) :(, nebolo by na tom nič neobvyklé, rámy občas praskajú, je v záruke, ale je kupovaný v UK začiatkom roku 09, poslať ho do UK a celé by to moc trvalo a sezóna beží a toľko maratónov bolo v pláne :(... , teda chcel by som sa Vás opýtať, či nepoznáte alebo neviete o dovozcovi na Slovensku, ktorý by bol ochotný mi pomôcť to reklamovať u výrobcu (rátam aj to, že by to aj niečo stálo).

ďakujem za pomoc

P.s fotku pridám hneď ako sa dostanem home
07.06.2010 - 15:32:55
00
Tipnem si, že ti povolilo to oko, ktoré sťahuje na hornom vahadle ložisko. (?)

Najlepšie spravíš ak sa obrátiš na Demu Senicu, určite budú vedieť pomôcť. ;)
07.06.2010 - 15:39:57
00
povolila trúbka skoro po celom obvode v spodnej ľavej časti celého váhadla -tam ako je ten taký medzikus ktorý spája predný trojuholník so zadným, skúsim pridať aspoň foto z mobilu . skúsim Deme napísať, snáď mi budú vedieť pomôcť.

Prílohy:

r1.jpg
r1.jpg 66.22 KiB thumb_up0thumb_down

r2.jpg
r2.jpg 77.75 KiB thumb_up0thumb_down

07.06.2010 - 15:51:17
00
sorry za OT. ale to len ja mám taký pocit, alebo nejako veľa ľuďom sa lappiere láme?... teda všetka česť ale s touto značkou nechcem mat radšej nič spoločné.... (keď rám ohne hliníková pätka :O, ale to zas v inej téme)
07.06.2010 - 16:09:02
00
nerád by som bol, aby som tu rozpútal flame o lapierroch... praskne aj iná značka, najhoršie je,že mám takú smolu ...

Písal som do Demy-senica snáď mi budú vedieť pomôcť, lebo som zistil, že shop kde som kupoval už nieje...
07.06.2010 - 16:37:54
00
Stano, neboj nič, problém tam žiaden výrazný nie je.

Staršie X.controly zvykli praskať pri príliš silno dotiahnutej skrutke ktorá sťahuje ložisko v zadnej stavbe pri hornom vahadle, teraz tam už je len obyčajné oko, kde sa ložisko len nalisuje (ak to neikomu prasklo, nerobili potiaže pri výmene).

Ohnutá zadná stavba namiesto pätky, bude zrejme len blbá náhoda. Už som utrhol pätky 2 ale rámu sa nikdy nič nestalo.

No a táto prasklina, bude zrejme vadný kus? Nikde som o prasknutí v tomto mieste nepočul. No a to že rámy vydržia fakt dosť je už overené, teda tu v okolí ZA poznám viac ľudí čo vážia dosť a v zjazdoch sa fakt nekrotia. A tam žiadne problémy neboli, rovnako ani ja som žiadne nemal. No a to mám už tretí rám. ;)

Pista, určite pomôžu, no či to bude na reklamáciu už musia posúdiť oni. Pokým máš doklad o kúpe, možno nebude problém?
07.06.2010 - 18:23:19
00
Ohnutá časť rámu na mieste kde končí patka bola pravdepodobne náhoda, neviem presne povedat ako sa to stalo len to ze som sa zachytil o kosodrevinovy pnicek trciaci zo zeme a cez neho som padol i s bikom na stranu cize som vlastne spravil paku na zadnu stavbu. Ohnute to bolo dovnutra + z tej strany bolo vyhodene koleso.
O nejake dva ci tri tyzdne nato (aspon myslim) mi ram praskol v zvare stredu.

Na obhajobu lapierra snad len tolko ze to bol ram lacny (technic ci ako) a vobec som ho nesetril takze som ho musel nacat bud na brncalke, v jasnej bikeparku alebo na turistickom chodníku zo ziaru ci cervenca. Takze osobne som cakal ze praskne ale nie az tak skoro.

Imho teraz mam RB a to zatial drzi, aj ked len v BA takze uvidim ako to bude ked ho na liptov dotrepem ak ho vobec niekedy dotrepem.
07.06.2010 - 19:23:14
00
Písal som s dealerom, je ochotný mi pomôcť, čo ma veľmi teší :), poslal som mu fotku rámu, uvidím, čo mi povie - osobne si myslím, že to na reklamáciu bude, pretože trhlina je skoro po celom obvode rámovej trúbky a za to nemôžem - nespadol som na to a ani som inak rám nerozoberal ani neuťahoval ložiská, snáď mi to vyreklamujú, nechcem aby sa mi to zlomilo niekde ďaleko od domu a šiel by som domov pekne napešo, teda ak by som vôbec ešte šiel.

Inak tá prasklina - môže to byť vadný kus - materiál pred zvarom nemusel byť možno dostatočne nahriaty, alebo prispôsobený na zvar a tak po namáhaní alebo únave praskol, ajkeď dosť skoro na to, že má len 8500 km najazdené, avšak stáva sa to a táto prasklina je asi ukážková presne k tomuto typu problému.

Pridávam nejaké detailnejšie fotky rámu :

Prílohy:

CIMG3649.JPG
CIMG3649.JPG 164.08 KiB thumb_up0thumb_down

CIMG3654.JPG
CIMG3654.JPG 129.26 KiB thumb_up0thumb_down

CIMG3655.JPG
CIMG3655.JPG 184.59 KiB thumb_up0thumb_down

08.06.2010 - 19:57:34
00
Musím oceniť vynikajúci a rýchly prístup Lapierre distribútora - Senica, po zaslaní informácií začali reklamačný proces - za čo som im veľmi vďačný, keďže shop, kde som nakupoval ma nejako "ignoruje", už len počkať na vyjadrenie výrobcu, snáď to bude čím skôr :)
10.06.2010 - 21:10:44
00
keyboard_arrow_up