adam.plesnik: A v com je dobre nemoct radit a uzivat si bolest ? Ved staci proste neradit a jazdit stale strednu pilu :) .. mas to uplne to iste.
silva: si ma predbehla :D
22.08.2014 - 10:21:15
00
Ked o par rokov nebude vediet kvoli kolenam ani po schodoch, bude uz double in.

Da sa postojacky drtit .. v MK ak ma clovek trochu kondicku, tak malu pilu ani netreba, ak je vzadu 36tka. Zato ale velka pila by citelne chybala :lol: ..ale aspon je vidno, ako sa veci siria .. staci medialna masaz a preda sa hocico, staci , ze je to modne :lol:
22.08.2014 - 10:22:13
00
"Som in" som myslel s troskou ironie samozrejme ;) Kebyze nie som o tej 1x konverzii presvedceny, ze to je dobry krok, tak to nerobim. A odporucam kazdemu mat len jedno radenie na rajdoch a neriesit predne pily. Je to rychlejsie, bike je lahsi a ma to nieco do seba.
22.08.2014 - 10:26:51
00
keby som za kazdym mala na zaciatku vyjazdu ( jazdim cez Sakrakopec z vinohradov dve rozne alternativy-zelenu tz a zvaznicu ktora sa tusim jazdi dole kopcom na Svatojurskom maratone a usti na asfaltke medzi Javornikmi)
jazdit tieto dva vyslapy 32/36 tak neviiim teda, budem musiet zmenit pristupove trasy do Karpat
22.08.2014 - 10:29:25
00
"bike je lahsi" pise ten, co ma 15 kg kovadlinu. :lol: A nie, jednoplackove riesenie nie je dobry krok na normalne jazdenie, ale len na cykloturistiku...
22.08.2014 - 10:31:18
00
adam: No, podla mna je urcite rychlejsie na rovine preradit na vacsiu pilu a neriesit nic ine, no ale kazdemu podla jeho chute :D .. Inak pokial nemas specialny prevodnik, tak ti bude imho padat retaz, potom tam musis namontovat voditko, takze nakoniec cela uspora hmotnosti pojde prec.

jezus: Z mojho pohladu ma jednoprevodnik vyznam na jazdenie trailov, kedy je s presmykacom niekedy komplikacia, ale jedine s gripshiftom. To je radenie naozaj rychle.
Alebo este na jazdenie po meste, alebo na nakup. Na cykloturistiku, ako ju vnimam ja, je to to najhorsie mozne riesenie :shake:

silva: pekne na hradzu za Dunaj pojdes :P
22.08.2014 - 10:43:42
00
Mam 17 gramovy c-guide. Retaz mi padla par krat, ked sa rozhodnem kolko zubov budem jazdit tak si kupim narrow-wide prevodnik.
22.08.2014 - 10:46:47
00
....silva: pekne na hradzu za Dunaj pojdes :P

hradza neeeeeeeeeeeee :puke: :shake:
22.08.2014 - 10:48:01
01
lto čo ty máš dnes s tou hrádzou :D
22.08.2014 - 11:21:13
00
Neviem, asi kriza stredneho najazdu km :D
22.08.2014 - 11:35:52
00
u mna tie argumenty proti (kolena? opotrebenie gear-u? kratsie tury?) zostavaju legit, ale zrovna ten o chybajucej velkej pile sa mi nepotvrdil. Kupodivu, teraz sa cez mesto/asfalty/hradze ( :puke: ) presuvam radsej lebo nahadzujem take stabilne "meditacne" tempo, a hlavne v meste zmizol ten cudny pocit, ze "musim" zaradit velku pilu aspon na 200m, aby sa opodstatnila jej pritomnost :)

ad bolest: prvosezonne vyjazdy byvaju tragickou spravou o mojej kondicke, a tento rok som ich zacal na jednoplacke hned z jari, este pri 10-stupnovych teplotach. Po zvysok dna som citil daku unavu v kolene, az mierne palenie. Je iste, ze aj mimo sportu mam citlivejsie kolena na chlad. Neskor s teplejsim pocasim to zmizlo. Zatial. Ta ostatna "bolest" s tym spojena, ktoru mozno ma na mysli adam.plesnik, je na tom skor zaujimava.
22.08.2014 - 11:36:35
00
Zdoraznila by som to slovicko: zatial
A myslimze 32/11 by aj mne bolo na asfaltove aj ked minimalne presuny malo
O prislapnuti si z kopca ani nehovorim


Naposledy upravil silva dňa 22.08.2014 - 12:26:46, celkovo upravené 2 krát.

22.08.2014 - 12:22:59
01
a hlavne v meste zmizol ten cudny pocit, ze "musim" zaradit velku pilu aspon na 200m, aby sa opodstatnila jej pritomnost :)

Aky prevod pouzivas, ked po asfaltke ficis 45km/h ? :o Inak pily nie su len o prevodoch, ale o ich odstupnovani. Ale je fakt, ze pri sprevodovani diskutuje kopec ludi s inymi preverenciami a bajkami. Potom kazdy obhajuje svoj pohlad na vec. Faktom je, ze ja na XC bajku bez velkej pily zit nemozem a mala sa velmi casto hodila aj s 34kou napr. v Alpach. Ale na AM/EN som uz pred 8 rokmi spekuloval nad rohloffom, pretoze ma iritoval presmykac, spinava kazeta a dalsie veci. Na cestaku zase je velmi citit , ci ma clovek cestnu alebo horsku kazetu na rovine a opacne. nenabuseny cykloturista zase v kopcoch oceni tretiu pilu aj na cestaku.
Ale existuje este jedna vec, ktora ma irituje viac, a to su bowdeny, lanka a cele toto zastarale radenie, nechapem, preco uz davno nie je hydraulika na radenie /elektricke radenie je krok vedla pre mna/. Vyrobcovia riesia 1000 blbosti, ale aby poriesili tuto zakladnu vec, to nie. Este aj kevlarove lanka, ktore su ciastocna spasa, aj ked draha, robi snad len jeden vyrobca a clovek to musi komplikovane zhanat :(
22.08.2014 - 12:23:03
00
Hydraulika je uz davno: http://www.acros.de/PRODUKTE/SCHALTUNG/KOMPLETT/A-GE-Schaltungssystem-titan::1791.html?cPath=
22.08.2014 - 12:57:19
00
Po prvých dvoch výjazdoch znovu s prešmykačom ho zo srdca neznášam a špekulujem ako by som to urobil aby som sa ho zase zbavil :D
22.08.2014 - 13:15:24
00
keyboard_arrow_up