Inak tá 16 sa mi tiež nepozdáva, ale dnes to po nej išlo prekvapivo hladko, aj keď nie v plnej záťaži. Aj skoro celá kazeta až na tú 32, čo je čudné. Ešte sa pohrám, ale myslím, že to pôjde. Ono dosť urobí aj konkrétna zostava, ja mám napríklad tú pätku divnú, takže bola najprv skepsa, ale s novou dlhšou reťazou je to podstatne lepšie.
21.12.2014 - 18:21:31
00
ja nie som velky expert na nastavovanie radenia, prvykrat som na tom isiel tak, ze mi jeden prevod preskakoval, ale potom som to uz doladil a ide to cele ok. hadam ten 16z odkuka hladkost radenia od zvysku kazety casom:)
21.12.2014 - 18:24:56
00
da sa na takomto uz vsetko prejst, ale vacsie zdvihy a agresivnejsia geometria to spravne okorenia.)


Ono je to nováčkovská daň. Kedysi dávno som jazdil na predpotopnom "horskáči" po Malých Karpatoch a bolo dobre. Potom som roky-rokúce nejazdil vôbec, presťahoval sa severnejšie a vrátil som sa k tomu až minulý rok a intenzívnejšie s novým bajkom už tohto roku. Dnes už viem, že mi viac šmakuje AM než XC, takže by som druhýkrát asi inak vyberal. Na druhej strane, nebránim sa ani ľahším terénom. A keďže nehodlám držať stajňu plnú rozličných koní, ako tu vidím niektorých fóristov, tak som celkom rád, že mám univerzála, ktorého ale šanovať rozhodne nehodlám a keď sa raz bude porúčať - to už zase budú iné vychytávky, bohvie aké srandy tu budeme riešiť potom.
21.12.2014 - 18:32:36
00
vcera som bol otestovat v sobotu nahodeny setup od resurection. vyhody jasne.
negativa co som si vsimol:
- casto sa v rychlej jazde po vrstevnici radi 13-16, co je celkom velky skok
- a tiez to nejde uplne na knap radit prave okolo toho 16ky pastorku, este sa to zhorsilo blatom, este tam mam rezervy, steloval som to iba doma.
22.12.2014 - 10:05:39
01
Sa mi zdá zvrhlosť vrážať peniaze do niečoho čo poriadne nefunguje a ešte aj obmedzuje výkon a využiteľnosť.
22.12.2014 - 12:29:23
09
Mal si skôr povedať, bol by som ušetril.
22.12.2014 - 13:01:21
00
Turbiho výrok by som doplnil aj o veľavravné foto. (2x10 verzus 1x10)
Jednošajbisti nepeňte nad mojim príspevkom. Silvester sa už blíži !!!

Prílohy:

rfeu.jpg
rfeu.jpg 280.75 KiB thumb_up0thumb_down

22.12.2014 - 13:34:47
03
Turbi GaliPe54 sa sami tu zhadzujte svojou nekonstruktivnou kritikou. Na filozoficke debaty o jednopilach chodte na pivo. Haters gonna hate.
22.12.2014 - 13:54:06
00
Nekonstruktivna kritika? Len som zhrnul vase skusenosti do jednej vety. Nikdy by som nedal peniaze do veci ktora vlastne poriadne nefunguje alebo funguje len sem tam niekomu. :)
22.12.2014 - 13:59:42
00
Turbi GaliPe54 sa sami tu zhadzujte svojou nekonstruktivnou kritikou.

Nekonstruktivny je skor marketing, ktory po rokoch masazi o idealnej retazovej linke sa zrazu snazi presvedcit vacsinu o opaku :)
Uznavam, ze pre specificku mensinu mozno ta 1pila ma svoje opodstatnenie, ale ja na zimu a blato predsa len potom radsej Rohloff, ktory vo finale mozno aj menej stoji.
22.12.2014 - 14:17:44
00
po dlhej dobe konstruktivnych debat na temu ako prejst na jednoprevodnik sa ozval zas nejaky obmedzenec, ktory svojou otupelou hlavou nedokaze pochopit aky je vyznam jednoprevodnika. tie pripomienky su neni ani vtipne, ani neurazaju, akurat zarazaju, ze co chodi po rozume niektorym jednotlivcon a ze sa este aj angazuju. ked ma nejaka tema nazaujima, tak do nej nepisem. urcite nebudem pisat do temy o prechode na tubeless, ze to nema nijaky vyznam, ked sam na ne prejst nechcem.

Pozri si bikecheck z EWS a kazdy jazdi bud 1x11, pripadne ti, co su sponzorovani shimanom 1x10, niektori aj bez rozsirenej kazety(Jared Graves to na tom 1x10 nezmysle vyhral). Asi si nezazil, ake je to super, ked ti na trojminutovej RS padne retaz a 20 sekund ju nahadzujes. V zivote nepochopis, ze kazdy ma ine priority, ked chces hrotit zjazdy potrebujes 100% funkcny stroj, a ta istota, ze retaz je namieste je priceless, hned zabudnes, kolko si do toho vrazil. Okrem ineho dokazem s tym vyslapat presne tam, kam aj ty, pripadne ked je nieco extremne strme, tak zosadnes... s tym rozdielom, ze si uzivam nieco uplne ine co ty...
22.12.2014 - 15:44:55
00
ty na závodoch atakuješ umiestnenie na bedni? :)
22.12.2014 - 15:49:14
00
tomu ver, mam velke pretekarske ambicie. to je tak, ze na endure byva rozdelenie na pro a hobby, pretekas s hobikmi, takze sily su relativne vyrovnane. kamos raz skoncil na podiu, ked hovorili jeho meno, myslel, ze sniva. takze ano, ide o bednu:) a ked uz sa niekolko hodin drbes lesom, chcem cosi zajazdit,nie nahzovat retaz, alebo bezat vedla biku s defektom. vsimnes si ludi, ktori pekne jazdia, chces sa s nimi porovnat... dokonca to ani nemusis hrotit, da sa to celkom si uzivat...

ale vlastne vam to je zbytocne vysvetlovat, vy si potrebujete davat svoje kadencie, vyslapavat stojky, slahat to 55kmh na asfaltke, tak potom sa vam tazko chape vyznam jednoprevnika... len rozdiel je, ze vam tu nikto nevravi, ze vas setup je nezmysel...
22.12.2014 - 16:07:26
00
Sa upokoj, obmedzenosť je skôr na tvojej strane ak nedokážeš pochopiť, že sa mi nepáči riešenie za x grošov ktoré aj tak nefunguje. :) Šťastné a Veselé
22.12.2014 - 16:14:32
00
Už to tu niekto spomínal - že čítal celé vlákno, lebo rozmýšľal nad konverziou - a musel sa prehrýzať kopami balastu. My sami, čo sme tie peniaze do experimentu investovali (a čo robím s mojimi peniazmi, do toho je vás, páni a dámy, h***o) tu píšeme, aké máme s tým problémy. Takže každý budúci čitateľ, premýšľajúci o konverzii, sám uvidí, aj bez vašich sarkastických poznámok, že je isté riziko, že mu to nebude fungovať 100% a sám sa rozhodne, či ho podstúpi. My tu nikoho o ničom nepresviedčame. Hovorím to posledný krát.

Ešte poznámka - nielen z tohoto vlákna, ale predovšetkým z rozhovorov s kamarátmi v mojom okolí, ktorý túto konverziu robili, vyplýva, že ak to niekomu funguje úplne bezchybne (áno, sú aj takí), tak sú to všetci tí, čo majú sramy, prevažne X9 type 2.
22.12.2014 - 16:18:59
02
keyboard_arrow_up