Vie niekto, či a kde sa dajú kúpiť originál brzdové doštičky shimano?
Nepíšte mi prosím, že si mám kúpiť fastop či koolstop a podobne (kupujem, jazdím...). Je to čisto len otázka zo zvedavosti, lebo som sa s nimi zatiaľ nestretol na inetových obchodoch a v kamenných som sa ešte nepýtal. :wink:
18.10.2008 - 19:36:57
00
Vie niekto, či a kde sa dajú kúpiť originál brzdové doštičky shimano?
Nepíšte mi prosím, že si mám kúpiť fastop či koolstop a podobne (kupujem, jazdím...). Je to čisto len otázka zo zvedavosti, lebo som sa s nimi zatiaľ nestretol na inetových obchodoch a v kamenných som sa ešte nepýtal. :wink:

no samozrejme ze sa predavaju origos shimanacke brzdove dosticky. ja som osobne vo vrutkach asi pred 2 mesiacmi kupoval origos XTR metalicke brzd. dosticky. takze pekne pobehaj obchodiky a popytaj sa.

inac kupis ich aj na e-shopoch...

naprhttp://www.kolokram.sk/index.php?cPath=22_84&sort=2a&filter_id=6
18.10.2008 - 19:40:33
00
U nas v TO maju v obchodoch originalne shimano platnicky a aj na nete som uz videl, ale su drahe a niesu vecinom tak dobre ako od inych vyrobcov.
18.10.2008 - 19:42:41
00
Samozrejme, ze sa daju kupit, ale nic nenasvedcuje tomu, ze by si si ich mal kupit, jedine ak tak doporucenie vyrobcu, ktory udava pri pouziti originalnych casti brzd ( kotuc, dosticky ) vacsiu zivotnost.

Avsak pre tie dosticky skutocne nehra nic, vyssia cena a nizsu brzdny vykon ! Mam brzdy XT, kotuc tiez xt, ale po opotrebovani originalnych dosticiek, som dal lacnesjsiu nahradu, dosticky od firmy BBB, su o cca polovicu lacnejsie, vydrzia mi dlhsie, a brzdny vykon tiez stupol ...

takze tolko, z mojej strany, ked sme uz pri tom, tak sa chcem popytat, ci davate original, alebo tiez nejaku nahradu ?
18.10.2008 - 21:46:57
00
ked som mal SH 525 tak ked som zodral platnicky tak som tam dal tiez ine ako SH. konkretne A2Z
a tiez mierne stupol brzdny ucinok.
18.10.2008 - 23:06:10
00
mam M965 cize XTR a momentalne jazdim platnicky BBB (BBS-54 tie modre :wink: ) a su celkom good, pridu mi trosku hrubsie ako original shimano, tzn. ze packa ma strasne kratky chod, teda zo zaciatku...
ale nie ze by to vadilo, len pre informaciu.
zo zaciatku brzdili o dost horsie ako original, ale po par km a par ostrych zjazdoch ( poznate to - stlacite brzdu a zda sa vam ze sa nic nedeje, brzdite ocami) sa to vyrazne zlepsilo
teraz som kupil v akcii 8) original XTR M07 za 500,- do zasoby

ps este poznamka, su to Resinove platnicky, lebo na to aby som pouzival metalicke nejazdim tie spravne kopce :D
21.10.2008 - 23:07:17
00
Tiez sa priklanam k a2z, resp. BBB (malo by to byt ot iste). Su o moc lepsie ako originaly. :wink:
22.10.2008 - 10:08:36
00
keyboard_arrow_up