Nahodil som novu 9 prevodovu retaz co som dnes kupil.... lebo ta stara uz bola zla... mam takyto problem... ta nova retaz preskoci ked silno zaslapnem mozno je moc dlha este ale uz asi nie lebo som ju skratil niako o 4 clanky tak sa chcem opitat preco mi to moze robit ked na tej starej retazi mi to nerobilo
14.04.2009 - 20:19:23
00
Vymeniť kazetu čim skôr lebo zničíš aj novu reťaz.
14.04.2009 - 20:22:22
00
Vymeniť kazetu čim skôr lebo zničíš aj novu reťaz.

jaj a za kolko dam za new kazetu?
nemusi ta retaz niako usadnut alebo xo?
lebo ta povodna retaz sedela paradne ani nepreskakovala... ale uz bola stara a vela razy roztrhnuta
14.04.2009 - 20:32:45
00
Dlho používaná stará reťaz ti odpálila kazetu. Ak máš ešte tú pôvodnú (reťaz), tak ju daj späť a kúp si novú kazetu (deore ťa vyjde na cca 17 EUR). Potom použi aj novú reťaz a meraj jej opotrebenie. Posuvné meradlo snáď máš. Návod je TU. Môžeš na starú kazetu nahodiť aj novú reťaz, časom by sadnúť mala, no pri kúpe novej reťaze budeš mať opätovný problém. Škoda toho...
14.04.2009 - 20:42:40
00
ach jaj tak dnes zajtra ked pojdem do mesta tak kupim kazetu novu a hentu zahodim a bude alebo hodim na bajk staru retaz a necham staru kazetu... idem kupovat new koleso bez kazety tak si tam rovno dam kazetu na to nove a pak dam aj na bajk new retaz
14.04.2009 - 20:47:52
00
Zdravim. Nechcem zakladat novu temu, kedze problem je ciastocne podobny - pri zaradeni z malej pily na strednu (mozno aj na velku ale tu tak casto nepouzivam takze som nepostrehol) mi pri nabehu retaze na vacsiu pilu namotava retaz - tresne do ramu a az potom ide jak ma. Nerobi to pri jazde, iba pri preradeni - iba z mensej pily na vacsiu. Nedavno som menil retaz za novu, ale neviem ci bola stara uz uplne vytahana. Pri starej retazi to nerobilo. Takze otazka - je to nutne opotrebenie prevodnika? alebo to moze byt aj nejakym sadnutim retaze a pod... Len sa chcem uistit ci sa domnievam dobre - kedze prevodniky maju spolu s klukami za sebou uz 4 sezony
15.04.2009 - 00:22:01
00
posunúť radenie pár desatín mm od rámu (napnúť bovden prešmykovača)... máš kľuky Shimano alebo nie? lebo u Shimana je toto správanie sčasti obmedzené prechodovými pinmi, ale na Truvativoch mi to trieska (it's not a bug, it's a feature)
http://cycle.shimano-eu.com/publish/content/global_cycle/en/nl/index/tech_support/tech__videos.html
Hyperdrive bol vymyslený práve na hladšie preraďovanie na prevodníkoch
15.04.2009 - 00:31:56
00
Shimano XT m760
15.04.2009 - 00:40:18
00
tož prišponuj lanko...
15.04.2009 - 00:49:11
00
keyboard_arrow_up