som si zmeral tu spodnu misku a je narazena v rame v hlbke 7,15 mm... a podlozku potrebujem presne 3,65 mm hrubu... takze potom zostane pre misku 3,5 mm v rame - to by malo v pohode stacit... uz mi len zostava si dat vyrobit tu podlozku, neviete nahodou ke by mi to v TN spravili?


nevidím to ako dobré riešenie, tie sily čo na to budú pôsobiť.... aby to nezničilo rám, ale keď myslíš. :P
14.06.2006 - 09:42:39
00
vsetky tieto riesenia a vymysly su podla mna len provizorne a nikdy si nebudes isty, ze to bude fungovat na 100%, skratka to nie je robene na to, aby to spolu fungovalo...ak nepomoze vymena za nejake ine hlavove (bez nejakych podloziek), tak by som na to kaslal....uz si ju mohol mat predanu a mal by si pokoj...
14.06.2006 - 10:14:19
00
vyskusam to s tou podlozkou, ked bude presne urobena a nebude tam ziadna vola tak v tom NEMOZE byt ziadny problem... predajom vidli stratim minimalne 2000,- sk a za 5000,- co by som za nu priblizne dostal nekupim vidlu s parametramy RS J4... inac dikk za vase nazory
14.06.2006 - 10:32:46
00
Hej, no ked tym rozbijes ram alebo vidlu (resp oboje) tak to bude viac ako 2000,- ... a mozno nie :wink:
14.06.2006 - 11:52:24
00
nie je najmensi dovod preco by sa malo nieco rozbit... povodna miska original hl. ulozenia ktore som kupil s ramom tam bola narazena v hlbke 3,45 mm.... moje nove hl. ulozenie aj s podlozkou bude narazene v hlbke 3,5 mm takze to bude ako original... takze si naozaj myslim ze toto je najlepsie, najlacnejsie a uplne bezpecne riesenie 8)
14.06.2006 - 12:05:23
00
co sa tu o tom vykecavas tolko tak uz si to mohol mat hotove a mohol si povedat ze chlapci mam to tak je to super vec...
nic v zolm
14.06.2006 - 12:18:58
00
pyrky krot svoj temperament...

toto forum je tu presne na to, aby sa tu riesili taketo technicke veci...

ku cti mu patri, ze kazdy svoj krok konzultuje s inymi ludmi a ze si necha poradit, a neriesi to ako ini bajkeri, ktorych nieco napadne a hned to tak spravia. Je to dost osemetnaa zalezitost pri ktorej si moze poskodit raaam alebo aj vidlicu...takze jeho obavy a detailne rozpisovanie jednotlivych krokov su uplne na mieste.
a som raad, ze sa tu po dlhom case riesi nieco novee, co tu este nebolo.
14.06.2006 - 13:22:33
00
asi si to neviem dobre predstaviť, ale kam vlastne tá podložka pôjde? skús to jednoducho nakresliť. :P
14.06.2006 - 13:31:16
00
Tym rozbitim som mal na mysli, aby ta podlozka nenarobila sarapatu v miestach kontaktu...

No aj tak by som to urcite kontroloval po kazdej narocnejsej jazde terenom... aspon zo zaciatku. Nie je material ako material. Tiez si dost dobre neviem predstavit kam mas na mysli dat tu podlozku.
14.06.2006 - 15:37:35
00
ja mam Author Traction 2002 a mam vidlu RS J3 s lockoutom - mne to ide v pohode je tam zdvih 80

mam este jeden bike tiez ram author ale Basic a tam mam vidlu RS J3 s poplockom a tam to je tiez v pohode

neviem v com by mohla byt chyba :roll:
14.06.2006 - 18:42:17
00
nakreslil som obrazok ako si to predstavujem, dufam ze to bude z toho jasne... podlozku som si dal uz vyrobit, bude urobena uplne presne na desatiny mm takze nebude tam absolutne ziadna vola... urcite to budem zo zaciatku kontrolovat...
teraz mam aj tak iny problem, nemozem nadstavit prevody (vsetko deore LX) stale mi to vydava divne zvuky a spravne neprehadzuje... ale to uz je do inej temy, alebo skor do servisu :?

Prílohy:

scan0001.jpg
scan0001.jpg 276.1 KiB thumb_up0thumb_down

14.06.2006 - 20:32:29
00
Hm, som si predstavoval ze tu podlozku "zaklinujes" do vnutra ramovej trubnky :oops:
Teda ta podlozka bude plnit kvazi funkciu predlzenia spodneho konca ramovej trubky... :idea: No, nemusi to byt nakoniec az take zle. Mozno by som sa este pozrel po nejakom chranici na hlavove zlozenie. Nieco ako robi BBB, aby tam nenanasalo bordel.

Mohol by si este napisat aj typ toho hl. zlozenia. Chcel by som si to omrknut na nete ako to presne vyzera. Dik
15.06.2006 - 08:12:05
00
Nejde mi do hlavy jedna vec. Pises, ze to je zasunute 3,4 mm v rame, ty tam teraz das 3,5 mm podlozku, ktorou akoby predlzis hlavovu trubku ramu a stale to bude zasunute este 3,5 mm v rame? ako je to mozne? Ved to by musela byt povodne v rame 7 mm, ci mi nieco unika? :oops:
15.06.2006 - 08:22:02
00
to root: písal som toto:

som si zmeral tu spodnu misku a je narazena v rame v hlbke 7,15 mm... a podlozku potrebujem presne 3,65 mm hrubu... takze potom zostane pre misku 3,5 mm v rame - to by malo v pohode stacit... uz mi len zostava si dat vyrobit tu podlozku, neviete nahodou ke by mi to v TN spravili?


takze to zopakujem este raz, povodna original miska hl. ulozenia bola zasunuta v rame 3,4 mm. Kupil som druhe kvalitnejsie hl. ulozenie a teraz mam tu misku zasunutu v rame 7,15 mm lebo je vyssia... potrebujem ziskat 3,65 mm - spravim to pomocou tej podlozky. Takze ked ju dam na misku ktoru mam teraz v rame a nasadim to naspat, bude miska zasunuta 3,5 mm - takisto ako originalna miska dodana k ramu... z toho mi vypliva ze by nemal byt ziadny problem nakolko podlozka bude vyrobena uplne presne nebude tam ziadna vola.

Myslim ze mozme tuto temu uzavriet, podlozku mi uz kamarat dal vyrobit... potom napisem ako to funguje... dikk vsetkym za odpovede
15.06.2006 - 08:35:09
00
To Root

som si zmeral tu spodnu misku a je narazena v rame v hlbke 7,15 mm... a podlozku potrebujem presne 3,65 mm hrubu... takze potom zostane pre misku 3,5 mm v rame - to by malo v pohode stacit... uz mi len zostava si dat vyrobit tu podlozku, neviete nahodou ke by mi to v TN spravili?


Mam obavu, že pri tom integrovanom hlavovom zložení ti to nebude držať, predsa len tých 7,15 mm v ráme nie je pre srandu a napadlo ma k tomu rámu, je to tým, že to spevnenie pri hlavovom je tvarované hydroformingom, čiže o dosť hrubšie a preto to takto dopadlo. Staršie modely to nemali. :P
15.06.2006 - 08:35:29
00
keyboard_arrow_up