Zdravím panstvo, mám problém s brzdami tektro auriga comp. Zadná páčka zaberá o dosť bližšie pri gripe ako predná. Brzdy boli nanovo naplnené a odvzdušnené a trošku sa to zlepšilo, ale stále nemajú rovnaký chod.Viete mi niekto poradiť čo s tým?
Ďakujem.
01.06.2010 - 21:11:12
00
Koľko máš tie brzdy, resp. koľko majú odjazdené. Alebo nemáš už ojazdené platničky alebo kotúč?
01.06.2010 - 21:44:36
00
Bike je nový. Najazdených len pár km. Zabudol som napísať, že predtým ako som brzdy odvzdušnil roztiahol som piesty v strmeňoch takže tam by problém nemal byť.
01.06.2010 - 22:00:45
00
Je vcelku bežné, že lowendové hydrauliky nemajú rovnako dlhý chod páky. Buď sa s tým zmier alebo vyskúšal ešte raz brzdu s dlhším chodom odvzdušniť. Pocit pri brzdení môže ovplyvniť aj hadica. Mäkšia hadica sa pri brzdení viac rozpína a to práve pri zadnej brzde môže byť viac cítiť ako pri prednej. Ďalším riešením aj keď nie ideálnym /pri rovnom rotore/ je piesty o niečo viac vysunúť čiže jemne zatlačiť páku pri nenahodenom rotore. Ale pozor, samozrejme že len veľmi jemne aby si mal ešte stále dostatočný priestor medzi platničkami na rotor aby ti brzda neškrtala.
02.06.2010 - 08:30:25
00
Ďakujem za radu, stlačenie piestov k sebe pomohlo a kotúč neškrtá. Nezdá sa mi, že by brzda bola znova zavzdušnená tak dúfam že to bude dobré.
02.06.2010 - 13:38:04
00
ja som mal tektro auriga a brzdili horšie ako mechaniky podobné brzdy bi som nechcel ani zadarmo ja som síce s nimi jazdil DH ale neboli dostačujúce ani na xc a ani na jazde po betone je lepšie a týmto brzdám vinúť
30.07.2012 - 21:14:39
00
keyboard_arrow_up