Zdravim Vas vospolok. Prezrel som si vlakna tohoto fora, ktore pojednavaju o podobnej problematike, ale nenasiel som riesenie mojho problemu.

Ludia tu riesia "cinkanie" kotuca alebo kratkodobe suchanie sposobene zahriatim, co nie je moj pripad.

Kotuc sucha dost masivne po celom obvode.
Ak nastavim "prasa" (sposobmi odporucanymi na tomto fore) pri nezatazenom bajku tak nesucha pokial si nan nesadnem a nepohnem sa, potom sa nieco zmeni a sucha cela lava brzdova platnicka.
Ak nastavim "prasa" pri zatazenom biku, je to lepsie nesucha to pocas lahsej jazdy, ale pri prekazkach a prudsom zatacani dost. Samozrejme pri tlaceni paradne. Bike ma necele 2 mesiace a cca. 500km.

Moje zistenia su, zadna brzda ma viac otvorenu "celust" a packa je tiez "volnejsia" - plne brzdenie nastava pri zatlaceni do cca. polovice. Predna "celust" je menej otvorena a prava brzdova platnicka je hore blizsie ku kotucu ako dolu. Tiez je brzdova packa "tuhsia" da sa stalcit iba max do 1/4 pri uplnom zabrzdeni.

Predpokladam ze problem je v perdnej brzde Auriga Comp, je mozne, ze je v nej moc brzdovej kvapaliny a preto sa "neotvori" na maximum?
Alebo v naboji Merida disc alloy, ktory sa deformuje zatazou?

Co si o tom myslite?

Dakujem!
12.08.2007 - 14:19:13
00
malo bi sa ti to casom vzcentrovat ja mam tiez te iste a pockal som a bol som spokojny
16.08.2007 - 20:41:40
00
Dakujem za reakciu :-) No nevydrzal som, zhodil som dolu strmen, platnicky povolil odvzdusnovaci srobik na packe a "rozcvicoval" valceky na strmeni srobovakom a premazal ich ako pisal root niekde v inej diskusii. Trochu oleja tam bolo asi navyse, lebo vytiekol cez odvzdusnovak a medzera medzi platnickami je rovnaka ako na zadnej brzde. Kotuc uz nesucha, dostal som sa do skupiny cinkajucich kotucov :-D, co je definitivne 1000krat lepsie ako stale suchanie.
16.08.2007 - 23:22:46
00
a brzdny icinok mas aky brzdi v poho?
17.08.2007 - 17:06:58
00
Brzdny ucinok je OK, zasa nejak vela oleja som z toho nevytlacil (nechcel som to zavzdusnit), ale stacilo to na to aby bola vzdialenost medzi platnickami dostatocna. Obe packy maju teraz skoro rovnaky chod a moment zaberu.
18.08.2007 - 21:48:23
00
a robil si to rucne strucne alebo normalne si tam aj dolial , podla navodu apd.
18.08.2007 - 21:53:05
00
Nedolieval som nic, iba som povolil odvzdusnovaci srobik (hore na packe) a potom som na strmeni srobovakom roztlacil brzdove valceky. Zasroboval som odvzdusnovaci srobik a potom som zoparkrat optrne zatlacil packu (tak aby nevytiekol olej zo systemu) , premazal valceky a roztiahol srobovakom. Cely cas , ked som mal otvoreny system drzal brat bike trochu nakloneny aby bol odvzdusnovak na najvyssom bode systemu.
18.08.2007 - 22:05:34
00
8) Chlapi, kámošovi sa zavzdušnila zadná brzda TEKTRO Auriga Comp. Na vyrovnávacej nádržke na páke má napísané ONLY MINERAL OIL.
:arrow: Potrebujeme to odvzdušniť, ale neviem čo za olej sa tam lieva. Rozumiem, čo je to minerálny olej, ale aký :?: prevodový :?: motorový :?: hydraulický :?: alebo je to nejaký zase špeciálny olej do TEKTRO hydraulických bŕzd.

Poraďte prosím, čo za olej to tam je, nech mu to môžem dať dokopy.

:arrow: Inak tuším ako zavzdušnil brzdu. Má zlozvyk obracať bicykel hore kolesami, keď opravuje defekt. Niekde tu na fore som čítal, že SHIMANO brzdy sú náchylné na zavzdušnenie, keď sa bike obracia hore kolesami. Zrejme TEKTRO má podobne robenú brzdovú páku s vyrovnávacou nádržkou.
18.10.2007 - 14:57:46
00
nalej tam hydraulicky mineralny olej. napriklad shimano, magura, alebo citroen lhm...
a to, ze shimano brzdy su nachylne na zavzdusnenie, ked su hore nohami je podla mojich skusenosti nezmysel. mne sa to teda este nepodarilo a to som uz aj omylom stlacil brzdovu paku hore nohami a bez kolesa...
18.10.2007 - 15:22:29
00
napr. tam kludne mozes dat toto http://www.kolokram.cz/product_info.php ... cts_id=656 :D
18.10.2007 - 15:46:48
00
zdar. tiez mam tektro auriga a tiez predna brzda mi robi mensie problemy. pri brzdeni mi dost casto vydava taky akoby zlbnkavy zvuk. neviete cim to moze byt resp. ako to odstranit? dakujem
18.10.2007 - 15:55:10
00
mne to roby preto lebo som odpasol pruzinky na rychloupinaku :roll: tak skus prehladat poriadne rychloupinak a ci je koleso spravne vycentrovane :wink:
18.10.2007 - 16:16:23
00
zdar posledny prispevok je tu rok stary ale nechcel som zakladat novu temu.
Mam tie iste brzdy tak uz 2 roky a robia mi problemy ze nebrzdia dobre, aj ked packu uplne zmacknem tak koleso este mozem tocit .skusal som cim to je a zistil som ze to bude v brzdovych platnickach pritom su este neni zodrate, aj som ich odmastovat ale nepomohlo neviete co s tym alebo rovno kupit nove?Aby som zbytocne nekupoval nove.
09.09.2008 - 19:28:28
00
Kúp nové platničky a poriadne odmasti rotor.
09.09.2008 - 22:48:38
00
zdravim mam problem so zadnou brzdou Auriga comp strasne zblnkoce a nwm cim to je. Je mozne ze to zmizne?
22.11.2008 - 22:18:03
00
keyboard_arrow_up