Mam horeuvedenu vidlu (olej-vzduch) a moj problem spociva v tom ze vidla netlmi male nerovnosti ale klepe. Najlepsie je to citit na rukach ked idem po "macacich kockach" alebo mestkej dlazbe. Vtedy je to klepanie aj pocut. Este lepsie je to citit na riadidkach v prudkom stupani ked je vidla v hornej polohe a odlahcena. Navstivil som predajcu v KE na Dominikanskom namesti, lebo vidla je este pol roka v zaruke. Stale som bol odbity je to je normalne, hovoili mi nieco o klepani pruzin aj ked vidla je olej-vzduch atd. Klepanie je stale intenzivnejsie. Nechcem aby som znicil vidlu, ale na druhu stranu nemam chut im nechat vidlu na 30 dni v servise a potom aby mi oznamili ze je v poriadku. Prosim o radu, pripadne tipy, co by mohlo sposobovat toto klapanie. Vdaka za kazdy typ.
27.04.2007 - 18:12:08
00
niekto tu raz spomínal, že to klepú ventily vzduchové.. že to je bežná vec.. trochu to klepe aj mne, ale fakt len trochu, keď idem hore kopcom po nerovnostiach.
27.04.2007 - 22:28:55
00
hm, mne zatial neklepe nic.. aspon som nic nespozoroval :)
27.04.2007 - 22:45:08
00
je to uplne v poriadku, tato vidla sa jednoducho presne takto sprava... klepanie sposobuju ventily v tlmici, su to take kovove kruzky, ktore o seba narazaju a tym to klepe. to, ze ti netlmi male nerovnosti je tiez vlastnost tej vidly, potrebuje skratka vacsi podnet, aby sa pohla do zdvihu, a pouzite ssv tlmenie ma na tom tiez svoj podiel, pretoze tiez zabera az trosku neskor. klepanie sa da odstranit, ak by si nahradil tie kovove kruzky plastovymi, citlivost na male nerovnosti je uz vacsi problem, tam treba vacsie upravy... ja som presne kvoli tomuto svoju mx comp predal...
28.04.2007 - 10:46:31
00
hm, ohladom tej citlivosti a nastavenia by som upozornil na jeden clanok tu na serveri - charakteristika vidiel..
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?p ... tika#47374
28.04.2007 - 11:29:59
00
Ak mislíš to že ti to klepe s celým bikom tak skús natstaviť tlmenie to je dolu na lavej alebo pravej nohe.
28.04.2007 - 20:47:47
00
dufus: na tej vidle to nie je... tam sa tlmenie da nastavit len interne dlhym imbusakom a treba odkrutit zatku na pravej nohe...
28.04.2007 - 21:01:39
00
je to uplne v poriadku, tato vidla sa jednoducho presne takto sprava... klepanie sposobuju ventily v tlmici, su to take kovove kruzky, ktore o seba narazaju a tym to klepe. to, ze ti netlmi male nerovnosti je tiez vlastnost tej vidly, potrebuje skratka vacsi podnet, aby sa pohla do zdvihu, a pouzite ssv tlmenie ma na tom tiez svoj podiel, pretoze tiez zabera az trosku neskor. klepanie sa da odstranit, ak by si nahradil tie kovove kruzky plastovymi, citlivost na male nerovnosti je uz vacsi problem, tam treba vacsie upravy... ja som presne kvoli tomuto svoju mx comp predal...

Ze je to normalne? ale ja tu vidlu pouzivam vyse roka a predtym neklepala vobec.
29.04.2007 - 09:08:48
00
Ze je to normalne? ale ja tu vidlu pouzivam vyse roka a predtym neklepala vobec.


Ci je to normalne, neviem. Klepe to obcas aj v mojej MX, je po rocnej servisnej prehliadke s vymenou oleja. Zatial jej to na funkcnosti neubera, neriesim.
29.04.2007 - 09:14:33
00
Ze je to normalne? ale ja tu vidlu pouzivam vyse roka a predtym neklepala vobec.


podla mna si si to len nevsimol... ta vidla jednoducho klepe a je to sposobene jej konstrukciou...
29.04.2007 - 21:58:37
00
Ja mam Axona(vzduchoveho) a klepal jak šaleny :evil: , tak som ho rozobral, nič som nemenil ani nemazal , pekne som ho zložil a odvtedy je ticho :P
09.05.2007 - 16:33:45
00
keyboard_arrow_up