zdravim
kupil som si asi pred mesiacom AUTHORA Versus 2005.
su tam mech. kotucovky TEKTRO Aquila.
uz od zaciatku mam problem s pred. brzdou. ked som ho kupil tak predok brzdil velmi zle. v obchode ma ubezpecovali ze to je normalne, ze si to musi sadnut na miesto a bude to ok (co aj je logicke). vtedy som kupoval bike aj pre priatelku KELLYS QUARTZ DSC a ten brzi od nova ovela lepsie. neda sa to porovnat. ale zahada je v tom ze sme boli s kamosom bikeovat v lese a je tam jeden pekny asi 2km zjazd, kde treba teda fakt brzdit. ked zidem dole a dam brzdam trosku zabrat tak to brzdi neskutocne dobre. a je tomu tak cely den, aj po hodine aj po dvoch. ale pridem domov po tyzdni sadnem na bike a uz ma chyta infarkt. zasa to nebrzdi. toto sa opakuje uz treti tyzden po sebe. nerozumiem tomu.
stretol sa uz niekto s niecim podobnym?
zadna brzda je ok. ja viem ze to nie su spickove brzdy, ale dufam ze ani totalne shity.
24.05.2006 - 11:02:18
00
som mal podobny problem .... jednoducho som vymenil predne platnicky so zadnimi a uz mi predna fungovala. ta zadna brzdila horsie ale casom zacala aj ta fungovat (zadna neni tak podstatna ako predna tak mi neprekazalo ze brzdila chvilu poslabsie)
24.05.2006 - 11:27:32
00
ako niekde pisal robo, jemu trvalo tusim rok, nez sa poriadne zabehli hayesi, cize treba este pojazdit, sadne si to casom...
24.05.2006 - 12:13:07
00
ako niekde pisal robo, jemu trvalo tusim rok, nez sa poriadne zabehli hayesi, cize treba este pojazdit, sadne si to casom...


no rok to vazne nebol :) .ale bolo to okolo 1000km. ja som mal problem ale len zo stratou ucinku (brutalnou) sposobenu prehrievanim.
okrem vymeny platniciek mozes skusit prebehnut jemnym smirglom tie slabo brzdiace platnicky, mozno aj kotuc. ale priznavam ze som sa s tym este nestretol .
24.05.2006 - 13:16:17
00
No vidis, vedel som ze to bolo dlho :)
24.05.2006 - 13:19:56
00
No vidis, vedel som ze to bolo dlho :)


no pravdupovediac to bolo len mesiac :) to vies novy bike. ale uz som stracal nervy to je fakt.
24.05.2006 - 13:25:40
00
okrem vymeny platniciek mozes skusit prebehnut jemnym smirglom tie slabo brzdiace platnicky, mozno aj kotuc. ale priznavam ze som sa s tym este nestretol .


a mozno skus aj vsetko dokladne odmastit...
24.05.2006 - 13:31:46
00
no praveze som platnicky prebrusil s kotuc poriadne odmastil.
a aj tak nic.
necudoval by som sa keby to nebrzdilo ked sa to prehreje, ale toto mi teda nie je jasne.
24.05.2006 - 13:46:06
00
no moznoze je teda problem prave v tom odmastneni. napr. taky benzin nema velmi dobre ucinky na polymerove platnicky, nehovoriac o tom ze niektore bezne odmastovace (rozumej nespecializovane) vedia mat aj opacny ucinok.
24.05.2006 - 14:15:11
00
s tymi odmastovacmi ma robo pravdu...niektore maju naozaj opacny ucinok.a s lepsim brzdenim po zabehu som sa stretol po odmasteni aj ja. tiez vozim TEKTRO ale model Io. mne to ale po poriadnom prehriati brzdi uz natrvalo dobre.skus sa pohrat s nastavenim platniciek - myslim nastavit ich blizsie ku kotucu. dufam ze tie aquily nie su kus od kusu ine...
daj daky dlhy zjazd a poriadne ich zapiect, na druhy den ich skus a daj vediet...
24.05.2006 - 15:26:42
00
ked ideš zjazd tak zadna je doležitejšia ako predná. kebyže zabrzdíš prednou tak ťa to prehodí.
24.05.2006 - 15:30:09
00
s tymi odmastovacmi ma robo pravdu...niektore maju naozaj opacny ucinok.a s lepsim brzdenim po zabehu som sa stretol po odmasteni aj ja. tiez vozim TEKTRO ale model Io. mne to ale po poriadnom prehriati brzdi uz natrvalo dobre.skus sa pohrat s nastavenim platniciek - myslim nastavit ich blizsie ku kotucu. dufam ze tie aquily nie su kus od kusu ine...
daj daky dlhy zjazd a poriadne ich zapiect, na druhy den ich skus a daj vediet...


...ak to prežiješ :lol:
24.05.2006 - 15:33:49
00
ked ideš zjazd tak zadna je doležitejšia ako predná. kebyže zabrzdíš prednou tak ťa to prehodí.


:D este si asi nesiel poriadny zjazd,lebo na poriadnom zjazde by ti iba zadna brzda velmi nepomohla
24.05.2006 - 15:36:11
00
no neviem ci to co jazdim je poriadny zjazd, ale urcite viem to ze keby som to mal zist iba so zadnou brzdou tak toto pisem min. z nemocnice. :D
cize podla mna je predok sakra dolezity.
24.05.2006 - 15:49:01
00
Častá kombinácia predný kotúč väčší než zadný (nie len) u enduro a DH bikov je zjavne preto, lebo sa brzdí hlavne zadnou :)
24.05.2006 - 15:57:26
00
keyboard_arrow_up