Chcem sa spytat?
pripravolval som si bajk na sezonu, cistil, mastil, menil retaz atd. Po tom ako som vsetko ponastavoval som sa vybral von, aa akonahle som prehodil na stredny prevodnik tak to zacalo vydavat velmi neprijemny praskavy zvuk, tento zvuk sa opakoval iba na strednom prevodniku na velkom a malom prevodniku to bolo vsetko v pohode, ale akonahle som prehodil na stredny tak to bola hroza, a zintenzivnovalo sa to pri slapani do kopca, to dokonca vydavalo zvuk ako by som mal zle nastavenu prehadzovacku a retaz preskakovala z jedneho pastorku na druhy, ale to som sa pozeral a vzadu sla retaz dobre...A pokial nesedim na bajkua krutim naprazdno s kolesom vo vzduchu tak vsetko ide ok, vsetko sa to zhoruje zatazou, cim vacsia zataz na strednom prevodniku tym horsi zvuk
chcem sa spytat ci moze byt chyba iba v prevodniku,a ked ho vymenim tak bude vsetko ok, alebo moze ist aj o nieco ine....?
16.03.2010 - 17:10:28
00
ak je retaz nova, tak to bude opotrebovany prevodnik. Ten ale nemusi byt este uplne suci na vymenu, casom si retaz moze sadnut. Presmyk mas nastaveny dobre?
16.03.2010 - 17:15:51
00
Alebo este mozno skrutky, co drzia prevodnik. Ak ide o praskavy zvuk. Ale asi skor ta nova retaz. To si ale sadne .. tak za 100km
16.03.2010 - 17:17:31
00
hej presmyk je v pohode, skrutky som odskrtutkoval a nanovo zstiahol, a ja si tiez myslim ze asi prevodnik, ten uz ma co to za sebou, len ci to nemoze byt nieco ine...
Takze mam este chvilu pockat ci si sadne-nesadne retaz?
16.03.2010 - 17:27:24
00
Pozri, ci nemas vytlacene hrany zubov (ak ano, opilovat) a ci Ti retaz nenamotava. Ak toto je vsetko ok, a pri silnom zabere nepreskoci retaz na zuboch, tak by si to mohlo sadnut tak za cca 100km (zalezi na type jazdy a prostredi). Obvykle to robia Shimano prevodniky.Niekedy pomoze aj ine mazanie (zazil som :tmi: ).
16.03.2010 - 17:29:58
00
Na 95% to bude stredna pila,po vymene retaze je to casty problem,prva zvykne odist stredna pila.Ked potocis klukami zo zadnym kolesom vo vzduchu,mala by retaz na strednej pile dost selestit(vyraznejsie ako mala a velka).Sadnut si to sice sadne po nejakych desiatkach km,ale vyrazne skratis zivotnost retaze-stredna pila ju natiahne a kolotoc sa moze zacat odznova :tmi:Este by som skusil -ak si nemenil kazetu,na velkej pile spodne tri pastorky,z miesta postojacky pod plnou zatazou,ak neskocia odporucam ti vymenit tu str.pilu
16.03.2010 - 17:37:48
00
jj, pilnikovanie zubov. Si pamatam ako som sa s tym serinkal na starych klukach. Dokaze ale predlzit zivotnost vymackaneho prevodniku...
16.03.2010 - 17:40:00
00
No moj stredny XTR prevodnik (teda prevodniky), chudak ... ma uz asi 15tisic :lol: , nove retaze, resp. nove malinko natiahnute trosku požuje ale potom je vsetko ako ma byt :D (pouzivam SRAM retaze). ALe nejak moc vytlacene zuby tak neboli, co som bol sklamany , nemal som co pilnikovat :o
16.03.2010 - 17:43:53
00
Jasne, kto trochu zrucnejsi s pilnikom to zvladne,ale radenie z malej hore uz nebude ono,aj indexove nabehy uz toho asi maju dost.
16.03.2010 - 17:48:07
00
No, co som nahodil sram, tak sa to zlepsilo :lol: .. zacalo to radit smerom hore aj v zabere :D, ale momentalne je vsetko uz pomaly na jarny servis :tmi:
16.03.2010 - 17:49:50
00
na velkej pile spodne tri pastorky,z miesta postojacky pod plnou zatazou,ak neskocia odporucam ti vymenit tu str.pilu


toto este vyskusam, ale uz som sa rozhodol, tak ci tak som v pribehu par mesiacov chcel kupit nove kluky, tak som to urychlil a objednal uz cilek :) Snad to potom uz bude ok
16.03.2010 - 18:32:23
00
Pozor potom zase na kazetu
16.03.2010 - 18:33:56
00
prave koli tomu som kupoval tie kluky, pretoze aj ak by mi ta retaz sadla na ten prevodnik, ale pokial by sa zasa mala vytahat, a mozno mi nebodaj mala poskodit kazetu, to uz by mi za to nestalo...
16.03.2010 - 18:47:01
00
no ja som bol nuteny vymenit strednu pilu..preskakovanie a lepenie retaze..po vymene nemam problem..
16.03.2010 - 18:57:22
00
Takze dakujem vsetkým za rady, nove kluky nahodene, vyskusane a je to nebe a dudy, parada to je super chod a zvuk :rofl: dakujem este raz
Tie stare skusim popilnikoat dakedy este mozno z toho daco bude, alebo ak by niekto chcel Shimano LX HTII za par korun nech sa ozve...
este raz diky ;) :rofl: :)
23.03.2010 - 15:09:54
00
keyboard_arrow_up