Zdravim mam problém z lavou klukou truvativ hussefelt.Uplne naspodku je nejaka železna vložka alebo niečo take , ked sa zakrúca pedál, a to sa hýbe.Neviem či je to vybyté alebo iba povolené. Pri pedálovaní to vydáva dosť hlasité praskanie. Dá sa to nejako opraviť? dotiahnut alebo je to tam original nalysovane a budem musiet kluku vymeniť? ak ma niekto stýmto skusenosti prosim poradte mi.

Prílohy:

hussefelt.jpg
hussefelt.jpg 45.58 KiB 3 thumb_up0thumb_down

08.02.2015 - 13:54:05
00
Ak sa nemylim tak truvativ tam ma tu vlozku nasrobovanu, cize ju tam musis dako dotiahnut spolu s pedalom.

Nasiel som daky obrazok:

patentimages.storage.googleapis.com
08.02.2015 - 14:16:45
00
ja by som to najprv este vybral a vycistil ak tam je daky bordel,to ti moze rbit pazvuky...normalne tam nasrobuj srob daky miesto pedalu aby s druhej strany trcal,tam nakrutis maticu a a tym ze ju s druhej strany zatiahnes ,by to malo ist von....teoreticky :D
08.02.2015 - 15:20:51
00
Tak ako ti uz poradili treba to vycistiti a mozno dat tam nejake zavitove lepidlo (na vonkajsie zavity vlozky do kluky, napr. Locktite 243). Podla mna najlahsie to vykrutis von asi tak, ze nakrutis pedal z vnutornej strany kluky a budes pokracovat kym ti vlozka nevyjde von. Nakolko to nie je bezny metricky zavit zrob a maticu asi lahko doma nenajdes, Na zavity pedalu by som dal ale nejaku vazelinu (aspon kym budes riesit tu vlozku a jej dotiahnutie a zalepenie), nech sa ti nekusnu a nemal si problem to potom poskladat ako to ma byt. Poskladas to tak, ze vlozku s pedalom tam potom natocis zo spravnej strany. To zavitove lepidlo nechaj zaschnut podla navodu.

Zatial si pozri nieco z pravopisu. ;-) (klukami, vybite, nalisovane) peace
08.02.2015 - 20:45:52
00
Ak vložka drží relatívne dobre, len dotiahnuť spolu s pedálom len-tak primerane.
08.02.2015 - 21:33:09
00
Zdravim,ja mam podobny problem,ale mne nesiel povolit pedal,a ked som ho povolil ta isiel aj s vlozkou,myslite ze sa da ta vlozka kupit?Dakujem
10.05.2015 - 15:37:29
00
keyboard_arrow_up