chlopci, zakladam tohle vlakno hlavne pre ucely udrzby resp. vymeny puzdier a lozisk v celoodpruzenych ramoch....

...ake mate skusenosti s puzdrami....ja po dvoch rokoch budem musiet dat spravit nejake nove puzdierka medzi tlmic (Fox RP3) a ram resp. vahadlo na ram GIANT TTRANCE 2 .... kua ten dural prd vydrzi.. :( ..vybucha sa jak zito.... :(

....dam tam spravit kamosovi nejake z nastrojovej ocele a kua to hadam nieco uz vydrzi....samo z druhej strany je tam asi mosadz (tzv. samomazacia schopnost materialu)...mate nejake skusenosti s tehlama vymenami.... :?: :?:
29.07.2008 - 22:18:12
00
ved tieto veci sa daju objednat u dovozcu...
29.07.2008 - 22:31:04
00
ved tieto veci sa daju objednat u dovozcu...


...jasne ale to nejaky cas trva a druha vec dostanes presne to iste co tam bolo a to nechci....bo je to jak maslo..... :( :(

...potrebujem nieco hand-made....(vid RB Design chlopci sa nas..li a urobili spickove vecicky na kolene)...urobene na kolene ale zase co aj nieco vydrzi....nie ze to budem musiet menit po cc 2-3tis km....kua na to sa mozem vys..t... :evil:

....uz som kedysi davnejsie daval robit puzdierka na jeden ramik (pred cca 4 rokmi) a to drzi dodnes....ja to nechapem, dal som to strojarovi a ten mi vravi, ze co za pic...y tam davaju, ze mi spravi puzdierka a aj tak urobil... namontoval som to a kua vsechno fachalo a facha az dodnes....

...preco tam nedavaju nejaky slusny material....a nie posr...y dural, ktory v tychto veciach nema patricne vlastnosti.....vybucha sa....a to dost rychlo.... :(
29.07.2008 - 22:46:14
00
Mas pravdu, tiez som mal spravene a nebol problem. U dovozcu by som to neobjednaval ked mas presne rozmery...
29.07.2008 - 23:26:24
00
Mas pravdu, tiez som mal spravene a nebol problem. U dovozcu by som to neobjednaval ked mas presne rozmery...


...to vravim....dufam ze cez vikend to dam dokopy a hadam nieco s kamosom udelame...potom dam vediet....ale kazdopadne zadnej dural ale poctiva ocel.....na puzdierka.... :D :D :D
29.07.2008 - 23:31:09
00
Ak tvoj kamos nie je strojar a este aj sustruznik, vela nevymyslis. V predajni lozisk si kup nove puzdra, zozen si nerezovu ocel (gulatinu) s priemerom 13 mm (viac nevadi, ale treba vela obrabat) a odnes to spolu s tlmicom, vahadlom a s povodnymi hlinikovymi nepodarkami sustruznikovi.

Co sa tyka lozisk, tam je to este horsie. Maju nestandartne rozmery, preto ich len tak v predajni lozisk nekupis. Cize na kvalitu (napr. SKF) zabudni. Daju sa ale objednat u dovozcu, no nic lepsie, ako tam mas doteraz (Cina?) nezozenies. Alebo skus http://www.enduroforkseals.com . Skusenost s nimi este nemam, ale uz by mali byt na ceste.
30.07.2008 - 05:32:30
00
Ak tvoj kamos nie je strojar a este aj sustruznik, vela nevymyslis. V predajni lozisk si kup nove puzdra, zozen si nerezovu ocel (gulatinu) s priemerom 13 mm (viac nevadi, ale treba vela obrabat) a odnes to spolu s tlmicom, vahadlom a s povodnymi hlinikovymi nepodarkami sustruznikovi.

Co sa tyka lozisk, tam je to este horsie. Maju nestandartne rozmery, preto ich len tak v predajni lozisk nekupis. Cize na kvalitu (napr. SKF) zabudni. Daju sa ale objednat u dovozcu, no nic lepsie, ako tam mas doteraz (Cina?) nezozenies. Alebo skus http://www.enduroforkseals.com . Skusenost s nimi este nemam, ale uz by mali byt na ceste.


...kamarat je strojar a aj sustruznik tak to hadam nejako dokopeme k mojej spokojnosti.... :D
30.07.2008 - 07:34:44
00
jfab dik za tip....

a inac nasiel som nieco pre vacsinu majitelov FULL-ov

http://www.betd.co.uk....

...puzdra aj loziska.... :D ....uvidime ako zareaguju.... :?:
30.07.2008 - 23:37:51
00
tak pani puzdra su uz vymenene....nakoniec som to dal kamosovi do ruky a za pol hodinky to mal spravene ako lusk.....mimochodom vysr..l som sa na vahu (ziaden dural alebo ina maslova Al zliatina) a urobili sme to z ANTIKORU (qvoli ...co udela samopal vzor XY na desti...:D ) ....kedze z vnutornej strany (v tlmici) je mosadzne puzdro....kaine probleme....ziadna vola....proste supr.... :D :D :D
02.08.2008 - 11:51:24
00
vie mi niekto poradit ci je toto standardizovane lozisko alebo ho musim objednat priamo od Canyonu? skusal som pozerat na eshopoch obchodov s loziskami ale nenasiel som nic podobne.
Príloha:
zadna.jpg
zadna.jpg 157.1 KiB thumb_up0thumb_down


zo strany ktora dosada k ramu je pod podlozkou valec podobny gulovemu ventilu na vodu, ktory prechadza iba do polovice "loziska" a z druhej strany ide donho gumove tesnenie a srob.
bohuzial lepsia fotka teraz nie je
12.09.2010 - 14:24:31
00
Skus to najskor pomerat (vnutorny,vonkajsi priemer, sirku), snad to bude mat metricke rozmery.

Zrejme to bude typ radial spherical plain bearings
(http://www.skf.com/skf/productcatalogue/jsp/extra/menuProductTables.jsp?link2=3_1_10a&maincatalogue=1&lang=en)
ale mozno sa najdu aj nejake ihlickove loziska v takychto rozmeroch.
http://www.skf.com/skf/productcatalogue/jsp/viewers/productTableViewer.jsp?presentationType=3&lang=en&tableName=1_5_4
12.09.2010 - 14:51:04
00
takze super ze nieco take existuje:) o mesiac to chcem menit takze zadna stavba pojde dole a v obchode s loziskami podla rozmerov mi snad budu vediet poradit..
podla obrazov to vyzera skor na Maintenance-free radial spherical plain bearings avsak nikde som nevidel nieco s predlzenym puzdrom ako to mam ja.
12.09.2010 - 14:53:35
00
A preco nezavolas abo nenapises do Canyonu nech Ti poslu presnu specifikaciu lozisk pre Tvoj ram? |(
12.09.2010 - 15:45:21
00
skusal som, komunikacia s nimi je taka, stroha. na skoro stranovy mail mi odpisali cenu tych dvoch lozisk, pytal som sa aj na oznacenie ale k tomu sa nevyjadrili.
12.09.2010 - 18:01:39
00
Tak skus znovu a nepis e-mail na A4. Ved sa to da troma vetami - potom sa v tom nestratia a odpisu na to, co potrebujes. A inak osobne by som radsej objednal od nich ak nestoji kus 20 €, aspon budes mat istotu, ze je to presne to co potrebujes a nebudes stracat cas behanim po obchodoch.

P.S. A vlastne urcite treba mailom, nie volat - ked clovek zavola, tak ti ludia na hotline parametre nevedia.
12.09.2010 - 18:18:51
00
keyboard_arrow_up