Papierovo je RoRo vyrazne lahsi a mal by aj lepsie drzat, v prospech RaRa zas hovori vacsia zivotnost a nizsie riziko prerazenia. Jazdi(l) tu niekto oba tieto plaste a moze ich objektivne porovnat? Ktory je rychlejsi (asfalt, teren)? Co je lepsie v predu a co v zadu pri kombinaci RoRo a RaRa?
05.08.2009 - 10:52:44
00
Nejaká diskusia k RoRo:
http://www.bike-forum.cz/forum/rocket-ron-zkusenosti//forum.html

Ja som na nete videl kombináciu RoRo vpredu a RaRa vzadu, keďže ako aj ty píšeš by mal RoRo lepšie držať a teda dopredu bude lepší...
05.08.2009 - 10:58:15
00
Rocket Rony mám na jednom bicykli a mne vpredu nevyhovuje. Čiže ja ich kupovať nikdy nebudem a doporučujem ho len dozadu. Teda nie, žeby bol vpredu úplne zlý ale ....
05.08.2009 - 11:00:01
00
vozím v 2,25" vepředu Rona vzadu Ralpha potvrzuji to co píšete, jedou oba +/- stejně Ron trochu líp drží, ale zase je o něco užší má řidší vzorek a vzadu by šel asi rychleji do háje.
05.08.2009 - 11:01:30
00
Ja jazdím Rocket Rona vpredu a aj vzadu, som spokojný dobre drží, len má jednu nevýhodu strašne rýchlo sa derie, a zadný plášť je už úplne dorezaný a aj rozrezaný a to ma necelé 2 mesiace, predný je šete celkom zachovalý. Môžem odporučiť, ale najlepšie ak máš sponzora, ktorý ti bude kupovať každý mesiac nový :mrgreen:
05.08.2009 - 11:22:24
00
vozím v 2,25" vepředu Rona vzadu Ralpha potvrzuji to co píšete, jedou oba +/- stejně Ron trochu líp drží, ale zase je o něco užší má řidší vzorek a vzadu by šel asi rychleji do háje.


No jasne - už viem kde som túto kombináciu videl - u teba na tom tvojom krásnom Santa Cruzovi Blur LT, ktorý si kúpim aj ja keď budem veľký... :D
05.08.2009 - 13:11:33
00
jen doplním je to obutí na "sucho", v těžším mokrém terénu se to nechytá :D
05.08.2009 - 13:16:49
00
Racing Ralpha som este neobuval no od zaciatku sezony mam vpredu i vzadu obuty Rocket Ron 2.1" , po styroch mesiacoh (cca 220km za tyzden ) je vzadu dohladka, vpredu ako novy. Nieco vyse dvoch mesiacov pouzivam flyweight duse od maxxis-u a defekt s prepichnutia som este nemal, prerazil som zatial len dvakrat ... raz vpredu a raz vzadu (fukam skor menej ako viac).
Vyslovene do blata to plaste nie su, no odjazdil som na nich 50km z dlhej na tohtorocnom Sulove, vo vyjazdoch drzali perfektne, obcas sice v strmsom vyjazde usli, no slapat hore po luke kym ostatni tlacili bolo mocne :D. Horsie to bolo v zjazdoch, kde som uz partaka stracal z dohladu, prejst sa mi to vsak podarilo i bez padu.
Ak by som to mal zhrnut tak okrem rycheho opotrebovania vzorku na zadnom kolese tento plast ziadne nedostatky nema.
Teraz rozmyslam nad Kendou Karmou, niekedy som ju jazdil v drotenej verzii a bol som s nou nadmieru spokojny, tak som zvedavy ako dopadne v kevlare.
05.08.2009 - 14:11:12
00
Papierovo je RoRo vyrazne lahsi a mal by aj lepsie drzat, v prospech RaRa zas hovori vacsia zivotnost a nizsie riziko prerazenia. Jazdi(l) tu niekto oba tieto plaste a moze ich objektivne porovnat? Ktory je rychlejsi (asfalt, teren)? Co je lepsie v predu a co v zadu pri kombinaci RoRo a RaRa?

niekto tu zbroji na oravsky, no len aby ta zase nesklamala retaz ako minuly rok...
05.08.2009 - 14:26:03
00
Racing Ralpha som este neobuval no od zaciatku sezony mam vpredu i vzadu obuty Rocket Ron 2.1" , po styroch mesiacoh (cca 220km za tyzden ) je vzadu dohladka, vpredu ako novy. Nieco vyse dvoch mesiacov pouzivam flyweight duse od maxxis-u a defekt s prepichnutia som este nemal, prerazil som zatial len dvakrat ... raz vpredu a raz vzadu (fukam skor menej ako viac).
Vyslovene do blata to plaste nie su, no odjazdil som na nich 50km z dlhej na tohtorocnom Sulove, vo vyjazdoch drzali perfektne, obcas sice v strmsom vyjazde usli, no slapat hore po luke kym ostatni tlacili bolo mocne :D. Horsie to bolo v zjazdoch, kde som uz partaka stracal z dohladu, prejst sa mi to vsak podarilo i bez padu.
Ak by som to mal zhrnut tak okrem rycheho opotrebovania vzorku na zadnom kolese tento plast ziadne nedostatky nema.
Teraz rozmyslam nad Kendou Karmou, niekedy som ju jazdil v drotenej verzii a bol som s nou nadmieru spokojny, tak som zvedavy ako dopadne v kevlare.


ked tu pises ze vozis flyweight duse tak k tomu dodam ze tiez som ich vozil, (tie 99g aby nedoslo k omylu) obuty NN 2.1 vpredu aj vzadu. Co sa tyka defektov bohuzial mam opacnu skusenost, zrejme jazdis po inom terene ako ja. Tato kombinacia je nevhodna na teren kde sa ide v blizkosti malin alebo inych krikov ktore maju pichliace. Nikdy som nedstal na nich defekt na nicom inom ako tych ostnoch z malin a pod. Raz tenky hrdzavy drotik a raz som aj prerazil ale tomu predchadzal defekt na trni.
05.08.2009 - 14:54:31
00
No neviem, jazdim takmer vsetko od asfaltu cez sotolinu a korene az po turisticke chodniky cize kamenite cesticky. Cez malincie veru moc nejazdim ale casto popri, takze mavam skrabance na rukach i nohach ... defekt z malincia som ale este nemal. Myslim ze aj tak najhorsie na defektovost je jazdit po bratislavskych cestach a chodnikoch, neraz sa totiz stane ze prejdem po rozmlatenom skle, kuse plechu a inom casto defekt sposobujucom bordeli. S kombinaciou Rocket Ron a flyweight dusa som ani tu zatial nepichol. Jedine viacej defektov som mal ked som pouzival kendy duse, vtedy som raz pichol na novom moste a zo desatkrat sa mi dusa pri zvare rozlepila (paskou to nebolo)
Ake tlaky vozim neviem, niektory sa smeju ze mam full ale ja sa obhajujem ze to ide lepsie v terene ... toto je ale vsak extrem download/file.php?id=28122 pravdou je vsak, ze som rozdiel medzi beznym mnou jazdenym a tymto vobec nepocitil ... cestou domov mi to sfucalo, nakoniec to bola rozlepena dusa.
05.08.2009 - 17:28:14
00
niekto tu zbroji na oravsky, no len aby ta zase nesklamala retaz ako minuly rok...

...na druhy raz sa mi ju podarilo znitovat tak ze mi drzi doteraz :wink:
05.08.2009 - 21:03:51
00
teraz mam Rony 2.1 aj vpredu aj vzadu a mne vyhovuju viac ako predtym NN+RRalph. nemam ten pocit ze by Rony drzali menej ako NN vpredu - aj na blate ake bolo miestami v Stupave a prvy lesny vyslap v Stiavnici. vaha velmi ok. zivotnost primerana tomu co som napisal - vzadu 500km a uz vyzera ze najlepsie ma za sebou. vpredu v pohode.

link na test valiveho odporu niekde na fore je a RRon z tychto 3 plastov mal valivy odpor najnizsi.
05.08.2009 - 22:32:32
00
...ked vidim tu vysoku a riedku vzorku na RoRe tak sa mi ani verit nechce ze prave ten ma najnizsii valivy odpor :wink:
06.08.2009 - 08:44:27
00
inzinieri to zvladli celkom dobre. ved vyskusaj sam...
06.08.2009 - 10:26:23
00
keyboard_arrow_up