cafte manici
takze pekne poporiadku,

kedze vyslovene bicyklovanie neznasam,musim pomalicky prejst na tento druh sportu,kedze pred 3 mesiacmi som mal operaciu na kolene,mensia artroskopia meniska a otrhnuty predny krizny vaz,chcel som znova zacat behavat a postupne nohu zatazovat (blee bicyklovanim,na rady vsetkych,zevraj najlepsia rehabka,i ked plavanie som do toho zapajal tize,ale bikovanie na spinningu sa mi videlo najlepsie),uz 3 tyzden mam zase bolesti v kolene,cize pri zatazi ako je beh a drep ma boli (picha) v kolene,som sa konecne rozhodol na VAS sport a tym je bicyklovanie.v septembri ma caka plastika,tak som velmi zvedavy,uz mam vysondovane,ze to bude pekelna operacia a bolest,na ktoru sa mozem pripravit

cize otazocka na fundovanych ludi,par Vasich topicov som si uz popreliezal,od spominanych meniskov a roztrhnutych vaziv,kde boli spomenute niektore pekne sprostosti,ale k tomu sa vyjadorvat nebudem
az po rady pre zaciatocnikov

cize:
bol som si vyhliadnut nejaky ten bike,ktorym mozem nahradit moje planovane behavanie,ktore som strasne zboznoval (smuut),tyzdenne asi 30 km,plus posilka,cize som zvedavy co mi poradite

vojdem u nas v LV do obchodu a ako totalny antitalent do bikov,poznam iba znacky,nic viacej,sa mi pozdavali 2 znacky

Cannondale F7 cena tusim 15000 litrikov,mal aj disky (kotuce),cize kludne ho ukamenujte ROFL

CUBE,nakolko mi to pride ako nejaka nova znacka,vyzeral to typ ako teraz pozeram na nete rada PURE alebo OVERLAND alebo ja neviem ale podoobalo sa to nato,kotucaky to nemalo to viem,a radit si od predavacov,ti iba pomylia,cena toho CUBu bola cca 15000 takisto

ako som cital,takvsetky crossaky ste zrusili pod ciernu zem,inac moja rec,lebo ked budem chciet ist do lesa,tak cross by som za rok znicil,ako sa poznam


podotykam:budem sa chciet znicit miesto behania na bicykli,cize tych 100 az 150 km tyzdenne budem robit,a samozrejme aj lesy,kedze smogove cesty neuznavam,takze ziletkac urcite nie

takze som zvedavy na vaso POMOC,ktoru od VAS ocakavam

s pozdravom

canopus
31.07.2008 - 19:02:15
00
... uz mam vysondovane,ze to bude pekelna operacia a bolest,na ktoru sa mozem pripravit

To ti ktorý pejo povedal??? Pohodovka... Moja údržba kolena: http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=12887&start=0
31.07.2008 - 19:39:16
00
Potrebuješ koleno zaťažovať opatrne, jazdiť ľahké prevody, žiadne prudké zmeny zaťaženia. Takže bohužiaľ - cesta. Cestné kolo, fitnes kolo alebo krosové kolo. Na prvé tri-štyri mesiace zabudni na les. Idú ťa krájať v septembri a to začínajú aj dažde a bahnitý terén, čo tiež môže spôsobovať problémy...
31.07.2008 - 19:43:25
00
teda ak som ta dobre pochopil chces jazdit v lese a obcas aj po ceste ??????
ja nemam zmysel pre porozumenie kecov okolo
31.07.2008 - 19:44:04
00
ako som cital,takvsetky crossaky ste zrusili pod ciernu zem,inac moja rec,lebo ked budem chciet ist do lesa,tak cross by som za rok znicil,ako sa poznam


podotykam:budem sa chciet znicit miesto behania na bicykli,cize tych 100 az 150 km tyzdenne budem robit,a samozrejme aj lesy,kedze smogove cesty neuznavam,takze ziletkac urcite nie


čo je na tom nezrozumiteľné... :roll:
31.07.2008 - 19:46:40
00
jednoducho nemam zmysel pre pochopenie (ale ja za to nemozem to mam od narodenia :cry: :oops: )
31.07.2008 - 19:49:03
00
canopus mal by si, kým vlezieš medzi nových ľudí, mal by si vysadiť arogantín a nie ho žrať 3x denne... ak chceš POMOC a správaš sa od počiatku ako nadradené hovädo medzi kopou ľudského odpadu, tak asi schytáš svoje (alebo sa na teba každý vyserie)
v tvojom prípade by som žiletku nezavrhoval, však nikto ti nehovorí, že máš jazdiť po cestách 1. triedy... a dá sa na nej vyjsť všade kam vedie asfalt (alebo betón) a ako bežca by ťa maybe viac bavila ako terén, a navyše ten feeling, opriem sa do toho a letííím... uau
a na také kecy že "po našich cestách a mestách treba MTB" na to sa vyser, žiletka vydrží VEĽA, kvôli cestným pretekom sa v zahraničí šľachtia a chránia úseky mačacích hláv, kamenných dlažieb a pod., na žiletke som 2x vyšiel napr. aj na Kráľovu hoľu
a k dávkovaniu - keď som bol gymnazista tak som na žiletke odpaľoval 80-120 km DENNE, takže s dávkovaním si to trošku podcenil
31.07.2008 - 22:22:45
00
kup si neake mtb napr GT avalanche 2,0 disc a daj tam cestne plaste, ak budes mat uz koleno v pohode tak tam nahodis terenne plaste a hura do lesa :wink:
31.07.2008 - 22:24:12
00
vlastnim avalanche ale na tvoje pouzitie bude stacit aj V-brake verzia
takze niekde bola tema o cross plastoch = 183Sk alebo podobna cena
takze najdi lacneho Avalancha 2.0 Vbrake a kup tam nev plaste a ked bude koleno OK tak prezujes a uzijes si pravi komfort MTB
PS : avalanche ma blokovatelnu vidlu = nebude ta na ceste hupat = nebudes stracat energiu :wink:
31.07.2008 - 23:56:34
00
jj , presne tak ako vravi miraculix, radsej kupit mtb ako cross bike, lebo potom neskor mozes lutovat :wink:
01.08.2008 - 00:37:01
00
To ti ktorý pejo povedal??? Pohodovka... Moja údržba kolena: http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=12887&start=0
presne o tej drenazi som pisal,cize po precitani tvojho prispevku si ani ty nebol moc nadseny tou bolestou :cry:
01.08.2008 - 12:02:24
00
ja som mal tiež problém s kolenami - pichanie presne ako hovoríš... kup si v lekárni nejakú výživu na klby a chrupavky - mne osobne pomohol GEL ACTIV - 2x1tabletka denne po dobu 3 mesiacov a zatial mám pokoj.
Stojí to síce 800 korun alebo tak nejak, no ale zdravie si za peniaze aj tak nekupiš...
01.08.2008 - 20:22:12
00
NOISE, ak to chce chirurga, tak tieto rozprávky starej matere, ktoré spomínaš, sú tak asi na 2 veci (a okrem toho na vyťahovanie peňazí z vreciek ľahkoverných)
01.08.2008 - 20:45:49
00
No, kĺbna výživa nie je na zahodenie, neuškodí, ale ani vždy nepomôže. Kĺbna výživa je dobrá na chrupavky, môže spomaliť artrózu. Natiahnuté väzivo sa po nej nestiahne, roztrhnuté sa nezrastie a nespojí, odlomený kúsok z meniska neprirastie ani nedorastie, poškodená chrupavka sa neopraví.
Keď je treba, tak šikovný traumatológ resp. ortopéd s nožíkom má prednosť...
01.08.2008 - 22:57:06
00
a hlavne netreba tie zákroky skúšať odkladať a čakať od hentých prípravkov zázraky, len sa vám to poškodenie zväčší/zhorší...
môj kamoš, tréner karate, si ***** meniskus keď pri jude zakopol o tatami, neváhal, o 3 dni bol pod kudlou a o 2 týždne už zas trénoval (samozrejme veľmi zľahka)... o 2 mesiace nevedel že mu niekedy niečo bolo
ale ako sa mu motala hlava 3 dni po operácii vďaka zníženému tlaku, na to spomína dodnes :) najväčší zážitok mal z toho že mu to ortopéd aj ukazoval na monitore endoskopu, keďže ho robili v lokálke a Kungfu bol zvedavý
01.08.2008 - 23:10:02
00
keyboard_arrow_up