potrebujem samostatné radenie a tak uvažujem nad týmto, nakoľko tam je dobrá cena.
http://www.kolokram.sk/product_info.php ... ts_id=2426
Čo vy na to po technickej stránke? Radšej doložiť a kúpiť vyššiu radu? má to význam, ak nehladíme na to čo je na páčkach napísané (SLX - XT) aký je v nich rozdiel?
10.07.2008 - 15:21:37
00
Hned ti to objasnim, ja mam radenie XTR a ked presedlam na bike kde je XT alebo LX mam pocit ze je to pokazene ...
Tu nejde o gramarenie ale o rychlost a presnost radenia.
Inak SLX je velmi pekna sada.
10.07.2008 - 15:40:36
00
medzi XT a XTR teda rozdiel nevidim okrem vahy...
10.07.2008 - 15:47:35
00
Tak kusok OT pre Trikiho. Moj milacik kde je XT Shadow vzadu vs. novucka Merida s tou istou prehadzovackou no radenie XT - mne to radi luxusne krasne ... skusane nezavyslim skusobnym ustavom u nas v krcme. Komisia zlozena z 5tich bikerov.
10.07.2008 - 15:55:05
00
v čom je to lepšie? ved XT tiež nema nejaké ložisko alebo čo... teraz mám XT ale dualcontrol...
10.07.2008 - 21:43:04
00
To LX alebo XT vie dobre radit tiez, ale ho treba aj nastavit.
Ta nova sada je pekna ako XTR ale lacna ako LX. Typujem, ze tam bude zrada v pouzitych materialoch. Ale na druhej strane, ja mam LX pomiesane s XT a da sa to, je pravda ze LXove komponenty postupne povymienam za vyssie, tie viac vydrzia.
11.07.2008 - 08:25:02
00
nikto to ešte asi nepozná, teda v praxi
11.07.2008 - 21:42:10
00
Ja som si kupil presmyk a prehadzovacku SLX radenie som si nechal povodne Shimano Rapidfire
http://velosprint.sk/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=236_242&products_id=9000
Podla mna je to radenie to iste ako SLX akurat na tom mojom je napis Deore a na SLX je SLX
Inak ta SLX prehadzovacka sa zo starou LX neda ani porovnat :)
29.11.2008 - 18:22:50
00
Nechcem zakladat novu temu, tak sa pridavam sem. Snad po roku, co je SLX vonku uz bude viac skusenosti.

Chystam sa vymenit radenie Deore za min. SLX, pokial by to malo zmysel. Ale ako tu citam, zda sa, ze medzi nimi nebude moc velky rozdiel? Je teda kvalita radenia lepsia od Deore natolko, zeby to stalo za 90 €? Mal som moznost porovnat len oproti SRAM X.7, co bolo neporovnatelne lepsie ako Deore. Vie niekto porovnat aj SLX oproti X.7? Lebo ak je vyrazne lepsie, komplet X.7 (radenie, smyk, prehadz) vyjde len o cca 20 € drahsie.
Alebo posetrit este chvilu a ist rovno na XT? Tam je to drahsie o 35 €. Nie som zavodnik, skor si myslim, ze XT by uz bol pre mna zbytocny prepich... a to ze XT ma instant release mi nechyba. Ale ak je presnost a rychlost radenia oproti SLX a X.7 vyrazne lepsia, ktovie... Tak dufam, ze bude niekto vediet porovnat tieto 3 sady.

Vdaka.
20.11.2009 - 13:03:28
00
Ak ti šlape deore v pohode, nie je dôvod meniť. Jedine ak by si chcel odraďovať palcom aj ukazovákom (2-way). Mne je dosť sympatické aj "obyčajné" deore, teda najmä to nové.
20.11.2009 - 13:44:11
00
Aj na deore na už dá odraďovať palcom aj ukazovákom.
20.11.2009 - 14:23:41
00
Áno, jasné. Teraz som si prečítal svoj príspevok a nejako som to tam nezdôraznil. :$
myslel som na to tu:
Mne je dosť sympatické aj "obyčajné" deore, teda najmä to nové.
20.11.2009 - 15:07:35
00
Čím vyššie radenie, tým je chod o niečo menej gumovejší. Použité sú aj kvalitnejšie materiály, čo sa odzrkaľduje na tuhosti (gumovosti) váhe (to je teraz vedľajšie) a životnosti. U Deore je použitých veľa plastov u SLX menej a u XT je z plastu už len obal a podraď. páčka.

Odporúčam na nejakom biku vyskúšať SLX (neverím, že je problém zohnať niekde bike s SLX radením) a povedať si, či to stojí za to. Osobne by som už skôr riešil XT, nestojí o veľa viac.

Sram je už iná kategória, (teda kvalitu neporovnávam) ale tuhosťou. Sram je známy svojim ostrým a tuhým chodom, je to spôsobené aj konštrukciou mechanizmu v radení, ale aj silou pružín v šaltri a podobne. Ak si žiadaš vyslovene ostrý chod, tak toto je tiež rozumná cesta. Len má pár háčikov a to je vyššia cena a nutnosť výmeny šaltra. 8)
20.11.2009 - 16:51:39
00
ja mam na biku SLX a mohlo by to byt aj lepsie ale nemam skusenosti s vyssimi radami. Je to trošku ,gumove, ale mne to na XC/AM v pohode staci a myslim si ze ked je niekomu dost dobre deore preco by niekto druhy nemohol byt spokojny aj s SLX.
20.11.2009 - 17:04:22
00
ja mam na biku SLX a mohlo by to byt aj lepsie ale nemam skusenosti s vyssimi radami. Je to trošku ,gumove, ale mne to na XC/AM v pohode staci a myslim si ze ked je niekomu dost dobre deore preco by niekto druhy nemohol byt spokojny aj s SLX.

Na jednom biku mam XT radenie,na druhom SLX a rozdiel je priepastny,XT nadherne ostro radi,SLX je gumove,ma dlhu drahu,neviem si zvyknut,usetril som na nepravom mieste :-(
20.11.2009 - 18:47:51
00
keyboard_arrow_up