Zdravím,

stojím pred takýmto rozhodnutím:

Mám teraz Rock Shox Judy XC model 2001 (2x pružina + olej). Doteraz som ju jazdil s V-brzdami, ale kúpil som si kotúčovky Avid BB7. Problém je že sa ich bojím namontovať, lebo neviem ako to tá vidlica prežije.

Mám dosť zlé skúsenosti s kotúčovkami - brácho si už dávno (cca 2003) kúpil kotúčovku, a tá úplne zničila púzdra na 2 vidliciach (RST, Suntour). Teraz jazdí marzocchi a bez problémov. Obávam sa aby sa niečo podobné nestalo aj s mojou vidlou. Teoreticky by Rock Shox mala byť kvalitou a odolnosťou inde ako spomínané 2 zničené vidlice, ale ajtak mám obavy.

Môže mi niekto povedať aké má osobné skúsenosti s Rock Shox Judy 2001 alebo 2002 a kotúčovou brzdou ?


PS: druhá možnosť je kúpiť od známeho Marzocchi MX comp 2002, o ktorej som si istý že kotúčovku zvládne. Len sa nechcem vzdať toho maslového chodu mojej Judyny, ktorá vyžehlí aj keď prejdem cez mravca :D
Marzocchi je vzduchovka...

Prílohy:

JudyXC.jpg
JudyXC.jpg 9.25 KiB thumb_up0thumb_down

18.11.2008 - 13:19:30
00
To,ci to vydrzi,alebo nie,zavisi najviac od hrubky vnutornych nôh.Taktiez zalezi na tom,kolko stoji ta macocha.A taktiez napis,ake nohy ma ta RS 8)
18.11.2008 - 18:15:50
00
zalezi to od:
-vahy jazdca
-velkosti pouziteho kotuca
-jazdneho stylu

Je to dost stara vidlicka a v tej dobe moc nepocitali z dnesmymi narokmi na jazdu a brzdnu silu. Dnesne rs aj z 28mm nohami nemaju problem aj z 180mm kotucmi a ziaden vakel sa ani neukaze.
Pockaj si na nazry inych ale ja by som to nerobil.
18.11.2008 - 18:25:30
00
Aby som doplnil,taktiez nie je zanedbatelny fakt,ako je ta vidlica doriadena po tych 7 rokoch jazdy 8)
18.11.2008 - 18:32:17
00
Judy má nohy priemeru cca 28mm. Aj tých 7 rokov sa na nej trochu podpísalo (rozumej: má trochu vôlu v púzdrach) ale nie je to nič strašné a myslím že ešte pár tisíc km s véčkami vydrží.

Na druhú stranu si ale myslím že by tú kotúčovku neprežila a púzdra by odišli rýchlejšie. Preto som sa nakoniec rozhodol kúpiť tú bomberu od známeho. Síce dosť otlčenú, ale tesne po repase. Judynu posuniem niekomu komu ešte dobre poslúži s véčkami.
20.11.2008 - 23:38:48
00
keyboard_arrow_up